Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjem felnőtt fia teljesen...

Férjem felnőtt fia teljesen ignorál, miattam még egy asztalhoz sem ül le velünk étkezni, nem hajlandó köszönni sem. Ha nagyon szeretem a férjemet és nem akarom, hogy emiatt szétmenjünk, akkor hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Én mosok, főzök, takarítok rá is. A férjem azt mondja nem tud vele mit kezdeni, ne foglalkozzak vele. Volt már olyan, hogy próbálta megbeszélni a fiával azt, hogy miért bánik így velem, de olyan szinten felemelte a hangját az apjával szemben, hogy azt mondta a férjem az egész nem ér annyit.

Kiskorától gondot okozott neki az, hogy köszönjön az embereknek, szeret egyedül lenni, empátia hiányzik belőle, felmerült bennünk, hogy Aspergeres lehet.



2023. szept. 25. 18:00
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
85%

Az miért nem lehet hogy simán nem kedvel, mert az anyja helyét vetted el a szemében? Nem kell túlbonyolítani. Ezek nélkül is lehetsz szimplán unszimpatikus számára. De az indulatos viselkedés azt sejteti hogy neheztel rád.

Nem nagyon tudsz mit csinálni. Hagyd békén.

2023. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
90%

Miért te cselédeskedsz? Ők nem tudnak mosni főzni?

Neked nem kell semmit sem csinálni, apukának mrg nem sirankozni kéne, hanem nevelni kellene/kellett volna( vagy kivizsgaltatni). Mondjuk nekem is furcsa lenne ha 2 év után már odacuccolt volna valaki abba a házba ahol családként eltünk, egyik szülőm halála után.

2023. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
91%
38-as: köszi a plusz infókat. Nos akkor áll, amit írtam. Érthető, hogy fájdalmas neki, hogy 2 évvel az édesanyja halála után új "nő" kerül a házhoz, de egyrészt ki tudja milyen volt a viszony az anyja és az apja között, lehet már rég nem olyan mély és szeretetteljes mint ő gondolta, másrészt még ha jó is volt a házasságuk, lehet az édesapjának elég volt a 2 év gyász. NEKI viszont jól láthatóan nem sikerült a gyászmunka, ezért mielőbb szakemberhez kellene fordulnia, hiszen 4-5 év eltelt már azóta, nem normális (nem egészséges) ilyen gyűlölettel, megvetéssel fordulnia feléd. A saját érdekében pszichológushoz kellene fordulnia, hogy a gyászfolyamaton végig tudjon menni. Ezen kívül, amit a többiek írtak, egyetértek velük: ha szüksége van még a szülői támogatásra, és azt persze nem utasítja vissza nagy önérzetesen, hogy te főzöl, mosol stb., na akkor tessék legalább a kultúrált együttélés alapjait betartani. Különben el lehet költözni. Értem, hogy a férjed sajnálja, hogy így alakulnak a dolgok, és szereti a fiát, de nem egy 6 éves kisgyerekről van szó, akitől nem várható el érett gondolkodás, belátás. 39-es által leírtakat kellene vele így tisztáznia. 35-ös vagyok.
2023. szept. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim válasza:
100%

Kérdező, a gyerek az anyja halála előtt is így viselkedett?


Mert ha nem, akkor nagyon esélyes, hogy az anyja elvesztését nem volt képes feldolgozni, amit valljuk be, egy 15 éves gyereknek nagyon nehéz, segítség és lelki támasz nélkül majdhogynem lehetetlen. Ha ez áll fent, akkor mindenképpen pszichológushoz fordulnék segítségül, mert ő segítene feldolgozni a traumát. Látatlanba ráaggatni mentális betegségeket meg nem szabad, mert könnyen lehet, hogy semmi ilyen baja nincs.

Nagyon sok az olyan ember, akiknél a fel nem dolgozott gyász egy állandó frusztrált és aggresszív lelki állapotot okoz, ezt nem szabad alábecsülni. Amondó vagyok, hogy nem konkrétan veled van a problémája, hanem azzal, hogy nem tudja elfogadni, hogy a szülőanyja nincs többé, a férjed (szemmel láthatóan) nem volt elég lelki támasz a számára, és azt látja, hogy az apja boldog egy másik nővel, mintha mi sem történt volna.

Mindenképp forduljatok egy pszichológushoz vagy családsegítőhöz. Az olyan hülyeségek, mint az "ignoráld", meg "adjon a férjed neki ultimátumot" vagy "éreztesse vele, hogy nem kötelező neki őt támogatni", csak olaj a tűzre és még erősebb lesz a lelki frusztráció és aggresszió.

2023. szept. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem inkább az lehet, hogy anyja haláláig körülötte forgott a világ és egyszerűen nem tanulta meg, hogy nem mindig az van, amit ő akar. Na, az anyja halála keményen rácáfolt erre az elméletére, persze, hogy nem tudja feldolgozni.
2023. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Segített valamelyik válasz? Mik az új fejlemények?
2023. okt. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!