Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek nárcisz-szerű szüleik...

Akiknek nárcisz-szerű szüleik vannak: nálatok is megpróbált folyamatosan infantilizálni?

Figyelt kérdés
Vitákban folyamatosan gyerekeknek beállítani, belekötni az életviteletekbe, párválasztásotokba, úgy körülbelül mindenbe?

2023. okt. 15. 14:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De köszönöm a választ.
2023. okt. 15. 16:30
 12/18 anonim ***** válasza:
22%
Manapság már divat a nárcisztikus meg a toxikus emlegetése.
2023. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy mi a baja veled? Mármint tudom.. az én anyámnak minden is baja van velem.

A kedvencem az volt hogy halál komolyan megkerdezt tőlem, hogy biztos nem akarok-e elválni a ferjemtol, miután kiderült hogy egy problémája miatt nem lehet természetes úton gyerekünk. De hát ez csak a jeghegy csúcsa.

2023. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Konkrétan minden és bármi. Nem is akart megtartani, mint elmondta, mert fennállt a veszélye, hogy nem leszek ép. Az anyja beszélte rá, hogy tartson meg. Szerencsére nem lett különösebb bajom, diplomáztam, dolgozom, külön élek.
2023. okt. 15. 17:27
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Engem akartak, de aztán kiderült hogy én vagyok mindennek is az elrontója. 🙂 Sok év terápia és két gyerek után pontosan tudom, hogy az anyám miért élt meg kudarcként. Szerencsére én tudatosan dolgoztam azon, hogy még véletlenül se legyek olyan mint ő, bár tudom, ő se szándékosan csinalja.

A férjemnek az apja és a tesója is nárcisztikus személyisegjegyeket mutat, apósom beteg így valamelyest ránk szorul, de neki is csak annyit engedünk az eletünkből amennyivel még nem tud ártani. A sógorom egész más típus. Ő manipulativ és mártír.

Nem divatból mondja ezt az ember, ez borzalmas dolog. Ha egész életében így él valaki, akkor nem viccel ezzel.

2023. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy van egy érzelmileg kétéves kisgyerekem, aki egy rossz vicc okán a biológiai anyám.😄 Csak nagyon de nagyon fárasztó. Nem szeretem, nem kötődöm hozzá. Eddig nem mertem meglépni a teljes szakítást.
2023. okt. 15. 18:46
 17/18 anonim ***** válasza:
87%

Igen, állandóan ezt csinálta apám. Sosem engedett sehova, kaját sem csinalhattam mert "kicsi vagyok még", miközben már 15 évesen jobban főztem, mint a nője.

Majdnem 18 évesen sem mehettem nőgyógyászhoz díszkiséret nélkül, mindketten be akartak velem jönni a vizsgálatra (szerencsére covid miatt az orvos nem engedte be őket, de így is az ajtóban topogtak, hogy hallgatózzanak).

A bankettem alatt egész éjjel hivogatott, hogy ne beszéljek ezzel meg azzal, mert neki nem szimpatikusak, meg hogy "jajj neki haza kell majd hoznia" amikor máskor ha elment az utolsó buszom, mert később engedtek ki óráról inkább bevert egy felest és hagyta, hogy másfél órát gyalogoljak a szakadó esőben.

Ezek mellett konkrétan zaklatta a pszichológusom is, miközben bent ültem nála is hívogatta, majd messengeren keresztül zaklatta. De még egy hétig itt ülhetnék és sorolhatnám, hogy miket csinált.

Már szerencsére több mint egy éve nem tartom vele a kapcsolatot, elköltöztem, azóta mentálisan is sokkal jobban vagyok.

Nekem a pszichológusom azt tanácsolta, hogy amikor parancsolgatni akar nekem, vagy toporzékol, akkor képzeljem el, hogy egy ovis kisgyerek, ez valamennyire segített.

2023. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy megoldódik a helyzeted, csak tarts ki továbbra is! Bár én is felismerhettem volna előbb, hogy miért is olyan, amilyen. Mire annyi leszel, mint most én, alig fogsz már rá emlékezni. Helyesen cselekedtél.
2023. okt. 15. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!