Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy ertik azt, amikor azt...

Hogy ertik azt, amikor azt mondják a gyerek nevelésre hogy "kudarc"?

Figyelt kérdés
Ezt Redditen olvastam és nem tudtam eldönteni h most a szülő részéről ez kudarc lenne?
2023. nov. 11. 08:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9-es, hát szülők írták már például Facebookon, hogy a gyereknevelés küzdelem, harc és kudarc. Csak nem értem a kudarccal miért általánosítanak, ha egyáltalán nem minden szülő csalódik a saját nevelésében=azaz nem mindenki érzi, hogy eredménytelen a nevelésük.


9-es miért mit írtam rosszul?



10-es

2023. nov. 11. 14:43
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem 9-est akartam írni, hanem 10-est.
2023. nov. 11. 14:45
 13/18 anonim ***** válasza:
39%
Be akarták idomítani valamire és nem sikerült, mert a gyerek a saját, eltérő elképzelése szerint tesz valamit.
2023. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Mondom, mint szegény nyelvtan tanárod: megtett minden tőle telhetőt, aztán nekünk mégis itt vagy te.
2023. nov. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

"küzdelem, harc és kudarc"

Ebben az esetben meg azt jelenti, hogy senkinek nem sikerül a gyereknevelésben minden úgy, ahogyan szeretné. Mindennapos apróságoktól (nem tudod lenevelni az ágyon ugrálásról) az alkalmi eseteken át (meg akarod tanítani, hogyan kezeljen egy adott problémát, hogy ne érje akkora fájdalom, de neki úgy nem megy vagy nem akarja) az egész emberre/életre vonatkozó nagy dolgokig (nem olyan ember lesz, amilyet vártál) rengeteg kisebb-nagyobb kudarc tarkítja a gyereknevelést.

2023. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mikor pont szembe megy azokkal amit a szülők akartak tanítani.
2023. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
69%

#10: +1


Úgy értik, hogy a folyamat eredménye nem felel meg az előzetes elvárásoknak.

2023. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
22%
Azt, hogy nem nevelték egy másodpercet se életében.
2023. nov. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!