Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök szerintetek milyen...

Szülök szerintetek milyen nevelést kaphattak azok az idétlen seggfejek akik a halálba kergették a szegény sümegi fiút?

Figyelt kérdés

Mikor én jártam suliba nem olyan rég nálunk is ugyanúgy ez volt én voltam az áldozat sajnos úgy látom azóta se történt javulás hiába telnek az évek nem változunk csak rossz irányba.

Nem tudom miért vagyunk ennyire gonoszak egymással.


2023. nov. 12. 19:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%

Igen, de ettől függetlenül beszélni kell ezekről. Az igazgatónak is beszélnie kéne erről a tanárokkal, a tanároknak is beszélniük kéne a gyerekekkel.

Én akkor fogtam leginkább a fejemet, amikor írták, hogy pszichológust hívtak, hogy a gyerekek fel tudják dolgozni, hogy meghalt egy társuk. Ja, elképzelem, hogy a bullyingozó társai most mély gyászt éreznek...

A pszichológusnak van szerepe, de a tanárokkal kéne beszélnie, hogy mi és hogyan vezethetett idáig és mit tegyenek ők ezután, hogy többet ilyen itt ne fordulhasson elő. És utána a tanároknak kéne a gyerekekkel osztályfőnöki órán beszélniük a bullying jelenségről. Könnyen lehet, hogy napvilágra kerülne még sok eset abban az iskolában, ahol az áldozat nem lett öngyilkos, csak nap mint nap szenved ettől. Ha ott sikerülne változást elérni, és a többi bántalmazott szenvedése megszűnne (vagy legalább enyhülne), ill. nem lenne senki öngyilkos, az már eredmény lenne.

2023. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
88%

Aranyos dolog ez a tanulj meg verekedni, biztos sok esélyem lett volna anno legkisebb lányként a kisiskolában, pláne fiúk ellen, amit kb 20 kilóval kezdtem és felnőttként is kemény 152 centi vagyok :)

Arról nem is beszélve, hogy nem csak fizikai bántalmazás van, hanem verbális is, én többnyire “csak” azt kaptam. Nyilván nem engem vettek volna elő, ha erre ütök meg nem a másik lett volna kihozva áldozatnak. Mikor még azért is én voltam az árulkodós júdás, mikor egyszerűen csak segítséget próbáltam kérni a kedves tanítónőtől.

Nem azt mondom, hogy nem hasznos dolog az önvédelmi tudás, de ne tegyünk már úgy, mintha ez mindenkinek opció lenne meg még az áldozat meg a szülei a hibásak, hogy nem járt ilyenre.

2023. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
83%

Én csak azt nem értem, hogy hogy nem tűnt fel senkinek semmi? Miért nem lépett senki közbe?


Bent vannak a suliban napi 6-7-8 órát, és nem tűnt fel egy tanárnak sem, hogy baj van?


A videók gondolom fent voltak az interneten, ha nyilvánosságra kerültek, még akkor sem tűnt fel senkinek, hogy baj van?


5 évig tanulnak a tanárok az egyetemen, és annyi eszük nem volt, hogy feltűnjön nekik a dolog, vagy ha fel is tűnt, akkor nem esett le nekik, hogy itt gáz lesz?


Idén már lépett ki hasonlóak miatt egy kislány a vonat elé, van 100 példa, hogy mi lesz ezeknek a kimenetele, és ez nem esett le a tanároknak?


Vagy annak az egy barátnak, akit felhívott a srác, hogy elbúcsúzzon? Vagy a szülőknek nem tűnt fel semmi, hogy a gyereknek miért van mondjuk minden nap szar kedve?


Itt rohadtul cserben lett hagyva egy fiatal srác, ha csak egy valaki a sztoriban picit figyelmesebb lett volna, vagy picit használta volna az agyát, akkor ez nem történt volna meg.

2023. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
23, a szülő meg 16 éve neveli, neki nem tűnt fel, hogy a gyerekével valami hatalmas gond van?
2023. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%
Sok esetben nem is ismeri a szülő a saját gyerekét, mert otthon tud viselkedni máshol meg nem. Ez kicsit rám is igaz, csak én emberileg kiemelkedő vagyok a nagytöbbségből, és nem önfényezésből mondom, hanem jóval lelkiismeretesebb vagyok, ettől függetlenül rólam sem tudnak a szüleim nagyon sokmindent, aminek nagyon nem örülnének ha kiderülne. De amúgy tényleg sok múlik a nevelésen, csak lehet a szülő csupa jót feltételez a gyerekéről miközben egy morális tragédia. Én amúgy mocskosul sajnálom az ilyen gyerekeket, akiket b4sztatnak. Én is zárkózott voltam és marhára nem volt egészséges a lelki állapotom. Annyi különbséggel hogy engem fizikailag nem tudtak bántalmazni az iskolában, mert abból mindíg ők jöttek ki rosszul. Ennek ellenére én pl rengeteget verekedtem, pedig nem akartam csak provokáltak mert csöndes voltam. Nekem úgy volt sz4r a magatartásom hogy soha nem kezdeményeztem konfliktust, csak mindíg én jöttem ki jól az összes verekedésből, a másik gyerek szülője bejött reklamálni én meg kaptam a szaktanárikat. Pszichológushoz meg engem akartak küldeni, mint ha én lennék a problémás hogy kiállok magamért. Az egész rendszer sz4r az iskolában. Mondjuk a társadalomban se sokkal jobb, ettől függetlenül alkalmazkodni kell. Én se lettem öngyilkos, hanem magamat igyekeztem rendbetenni mentálisan, és ahhoz képest hogy mennyire nem volt önbizalmam fiatalabb koromban mocskosul feltornáztam magam, és mentálisan egy sokkal jobb változata vagyok már önmagamnak. Ettől függetlenül véletlen sem szeretném hibáztatni az áldozatot, meg tudom érteni hogy nem mindenki olyan szellemileg ilyen fiatalon, hogy rendbe tudja tenni magát és a mentális állapotát. De az ilyet csak az érti aki valamilyen szinten benne volt. Ha valaki otthon is a sz4rt kapja, meg az iskolában is, az nem biztos, hogy tudja bármennyire is élvezni az életet. És ezért hibáztatni sem lehet. 21/f
2023. nov. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
77%

A tanárok a középiskolákban nem napi 6-8 órát vannak egy diákkal, hanem napi 1-1 órát esetenként több száz diákkal.

Gimis éveim alatt az osztályfőnökömmel heti 3 órám volt, de az osztály másik felének heti 1 - az osztályfőnöki óra. Heti 1 órában szerinted fel lehet térképezni és megoldani 30 felnőtt ember egymás közti konfliktusait?


Hol voltak a SZÜLŐK, akiknek legrosszabb esetben összesen 3, azaz 3 vagy kevesebb gyerekkel kell törődniük?

2023. nov. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
51%

Hol voltak a szulok ,kerdesre.MIELOTT ITELKEZUNK.

Nem tudjuk mit tettek mit nem.

DE LEHET OTTHON BATORITOTTAK.SZERETTEK LELKILEG TAMASZT NYUJTOTTAK.

VALOSZINU NEM TUDTAK TESTORT FOGADNI MERT ANYAGILAG NEM TEHETTEK MEG.

MEHETTEK VOLNA GYERMEKVEDELEMHEZ.

Meghallgattak volna oket es ennyi max jegyzokonyv.Semmi erdemben nem tortent volna.FOLEG HA A BANTALMAZO CSALADJA JO ELL VAN ERESZTVE ANYAGILAG,VALAKINEK A VALAKIJE.

Sajnos itt is hisz az apja vihog a tortenteken.

Jon az iskola felkeresese korulbelul annyit er mint a gyerekvedelem

Ha csak egy tanar lett volna AKI SZIVEN VISELI A GYEREK SORSAT AZ SEM MERT VOLNA SEGITENI. MERT AZ UJ TORVENYEKKEL A GYEREKNEK AKKORA JOGOT ADTAK HOGY A TANAROK RA SEM MERNEK NEZNI,

Maradt volna az athelyezes mas iskolaba. lehet hogy technikailag lehetettlen lett volna,

Felelosok.- A RENDSZER HIBAJIBAN KELL KERESNI.azt a kamera kepet amit a media bemutatott talan valakinek surubben kene ellenorizni.

BIZONYOS KOR UTAN MAR KOMOLY BUNTETEST KENE KAPJON EGY ILYEN BANTALMAZO,

Legyen visszatarto ero. IGY IS LEHETNE


SAJNOS ILYEN TRAGEDIA.

MINDEN SZULONEK KOTELEZO LENNE A GYEREKET UGY NEVELNI HOGY TOLERANS LEGYEN.AKI MAGA EGY TRAGEDIAN IGY NYILVANUL MEG KEBZELJUK ELL MIRE NEVEL.

VAN A SZULOKNEK ELEGE,NEM KELL OKET BANTANI FOLEG MIKOR AZ SOKSZOR TEHETETTLEN

2023. nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
76%
27, ahol bátorítják, támogatják, biztalmas a viszony, ott a gyerek elmondja, hogy zaklatják és nem a vonat alá ugrik.
2023. nov. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
96%

Utolso arra nem gondolsz hogy a gyerek is igy latta HOGY SZAMARA NINCS SEGITSEG HIABA SZERETIK OTTHON.

LEHET ARRA IS GONDOLT MILYEN FELNOTT KOR VAR RA.

Egy ilyen tragedia elott nem lehet tudni mi jatszodik le valaki fejeben.

2023. nov. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
89%

Nem biztos, hogy minden ilyen esetben a szülők hibája mindez. Ez a jelenség azóta létezik, amióta világ a világ. Régen is előfordult néha, hogy öngyilkosok lettek a bántalmazottak, de többnyire a sajtóba se került be, nemhogy nagyobb hír lett volna belőle.

A gyerekek, kamaszok hajlamosak bántani azt, akit valamiért gyengébbnek, vagy csak nem átlagosnak tartanak. Természetesen nem minden gyerekben egyforma ez az ösztön, de a többségben ez megvan. Szekálják egymást, ennek sokszor az éretlenség is oka, az, hogy nem tudják megfékezni az ösztöneiket, nincs kellő önuralmuk, az empatikus készségük még kevésbé fejlett, mint a felnőtteknek. Különösen akkor tud elfajulni a helyzet, ha egy közösségben hangadó lesz egy pszichopata gyerek (igen, van ilyen). A pszichopátia genetikai eredetű, veleszületett tulajdonság, megvan már gyermekkorban is. Egy pszichopata gyerek belevihet egy egész osztályt valaki kollektív bántalmazásába. Sok gyerek nem mer kimaradni, mert könnyen ő is célponttá válhat.

A szülőknek, tanároknak erre oda kell figyelniük. Beszélgetni kell a gyerekekkel és ha elfajul a helyzet, komolyabban közbelépni. 14 éves kor felett súlyosabb esetekben a büntetőjog eszközeivel is fel lehet lépni, enyhébb esetekben pszichológusokkal kell konzultálni, ha nem áll le a bántalmazás, meg lehet próbálni a bántalmazó diákok áthelyezését, vagy a bántalmazottat kivonni a helyzetből (pl. magántanulói státuszba küldeni).

Sokszor, amikor öngyilkosság lesz a vége, akkor a bántalmazók is megdöbbennek, mert általában nem cél a másik öngyilkosságba kergetése. Kamaszos gúnyolódások esetében az elkövetők sokszor fel se mérik, milyen súlyos hatással van ez a másik félre. Lehetnek köztük pszichopaták, akik nem éreznek bűntudatot, de szerintem ilyen esetekben az elkövető kamaszok többségét halálukig el fogja kísérni a bűntudat.

Egyébként ezért se jók a közösségi oldalak, Facebook és társai, mert ott non-stop érhet valakit bántás, másrészt a bántalmazók mások előtt is lejárathatják.

2023. nov. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!