Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma már a felmenőkre kell...

Ma már a felmenőkre kell számítani munka mellett, hogy megélhessen az ember?

Figyelt kérdés

Akkora árak vannak, lakás, rezsi, akár vidéken ház, és akkor gyerekekről nem beszéltünk, nyaralás ne csak az legyen, hogy helyileg valahol kocsival 30km-re elmegyünk valahova vagy Balaton, hanem mondjuk Horvátország tengerpart, Németország, Hollandia, UK.


Régen valóban az volt, hogy az idősek nyugdíja meg munkabére nem elegendő, ezért kisegítették a gyerekeik. De az más idő volt - 1960tól 2000-ig, szocializmus, egy lakás ára mennyi volt? Pár 100 000 Ft, aminek most szívjuk a levét még mindig. Sok önkormányzati lakás volt, ház. Ismerősék Rózsadombon adtak el egy 4 emeletes házat, ~150 millióért mai áron, akkor csak pár millió volt.


De ma már ez teljesen átbillent. Lehetetlen lakáshoz jutni, financiálisan támogatás nélkül elkezdeni az egyetemet sok embernek (kollégium, albérlet), elmenni szórakozni, fogorvos, úgy, hogy mellette dolgoznak egyetem mellett például. És azért, mert az SZTK-sok már ócskák, bunkók, és helyette magán kell, ami meg drága sok embernek.



jan. 7. 10:30
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
84%

6. Ha PhD-val rendelkezel, lehetne akkora értelmi szinted, hogy belásd, hogy nem lehet az összes létező ember adattudós, illetve nem kereshet mindenki milliós nagyságrendben. Ha tegyük fel, még ha minden ember kitanulna egy ilyen hivatást, amivel milliókat lehet keresni (de egyébként nem tenné meg mindenki), akkor meg az nem működne.

Én pl. hiába beszélek 6 idegen nyelvet, nem keresek milliókat, és a programozói és egyéb hivatás távol áll tőlem.

jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani. Teljesen attól függ, hogy az adott családban mik a bevételek és az igények, s ezek hogyan aránylanak egymáshoz.

Ha fiatal felnőtt árufeltöltő vagy rakodó, az is más pénz, vagy ha mondjuk több céggel rendelkező vállalkozó.

jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
26%
Lehet akkor könnyebb volt, de ma például jobb a helyzet ahhoz képest, mint ami 5-10 éve volt. Ezzel a 25 év alatti SZJA mentességgel konkrétan milliókat tudsz félretenni. Én 28 évesen abba a korosztályba tartozom, aki lóf*szt sem kapott. Fizethettem az SZJA-t, a nyelvvizsgáimat, nem volt ingyenes vonatozás az EU-ban 18 évesen...
jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ember inkább magára számítson a megélhetésben. A fizetésed nagysága függ tőle is meg a végzettségedtől is.


Én a szüleimnél éltem az egyetem után 3 évet. Azzal tudtak támogatni hogy nem kellett hazaadnom semmit sem. Összespóroltam az önerőt és vettem a garzont hitelre.

jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
28%
A kérdezőnek fogalma sincs arról az időszakról, amire hivatkozik. Akkoriban a lakásokat nem vették, hanem kiutalták. Öröklakást, családi házat lehetett ugyan venni, de hitelt nem adtak rá. Azt is rosszul tudja, hogy a fiatalok támogatták a szülőket. Ez bizony pont fordítva volt. Akit a szülei segítettek, könnyebben boldogult. Legtöbb fiatal vagy albérletben nyomorgott családostól, vagy a szülőknél éltek, míg ki nem utaltak nekik egy lakást. A másik verzió az építkezés volt, arra adtak hitelt, de az ellenségemnek sem kívánom azt a tortúrát. Gyakran, mire úgy-ahogy kész lett a ház, a házasságnak is vége lett.
jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
30%

"Öröklakást, családi házat lehetett ugyan venni, de hitelt nem adtak rá"

Mikor nem adtak rá hitelt?

70-es években már "simán" felvették a szüleim a lakáshitelt és el is adósodtak egy életre.

jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
93%
Ti választottátok meg ezt a kormányt, ne picsogjatok.
jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Összehozol három gyereket, úgy hogy vállalod, hogy nem váltok el, majd 50 éves korodig fizeted a hitelt, ami olyan havi 300 ezer. Csupán ennyi kell, hogy vehess egy kacsalábonforgó palotát valahol falun.
jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
#16-os volt lakáshitel, de nem a szabadpiacon vásárolt lakásokra. Az még a 80-as években sem volt. Mi akkor akartunk venni, az ár fele megvolt, de a hitel miatt bukott az egész. És mielőtt azt mondanád, hogy biztos nem voltunk hitelképesek, nem ez volt az oka. Akkoriban kezdték a piaci hiteleket bevezetni, de még nagyon bizonytalan volt. Addig csak kiutalt öröklakásra, szövetkezeti lakásra, építkezésre vagy felújításra adtak. Tudom, mert benne éltem.
jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem, lehet normális végzettséget is szerezni, vagy másodállást vállalni. Aki akar, az tud haladni, csak nagyon nehéz.
jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!