Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma már a felmenőkre kell...

Ma már a felmenőkre kell számítani munka mellett, hogy megélhessen az ember?

Figyelt kérdés

Akkora árak vannak, lakás, rezsi, akár vidéken ház, és akkor gyerekekről nem beszéltünk, nyaralás ne csak az legyen, hogy helyileg valahol kocsival 30km-re elmegyünk valahova vagy Balaton, hanem mondjuk Horvátország tengerpart, Németország, Hollandia, UK.


Régen valóban az volt, hogy az idősek nyugdíja meg munkabére nem elegendő, ezért kisegítették a gyerekeik. De az más idő volt - 1960tól 2000-ig, szocializmus, egy lakás ára mennyi volt? Pár 100 000 Ft, aminek most szívjuk a levét még mindig. Sok önkormányzati lakás volt, ház. Ismerősék Rózsadombon adtak el egy 4 emeletes házat, ~150 millióért mai áron, akkor csak pár millió volt.


De ma már ez teljesen átbillent. Lehetetlen lakáshoz jutni, financiálisan támogatás nélkül elkezdeni az egyetemet sok embernek (kollégium, albérlet), elmenni szórakozni, fogorvos, úgy, hogy mellette dolgoznak egyetem mellett például. És azért, mert az SZTK-sok már ócskák, bunkók, és helyette magán kell, ami meg drága sok embernek.



jan. 7. 10:30
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell saját lakás.


Az a baj, hogy, nem fogja fel sok ember, hogy a CSOK erre ment ki, hogy felverje az árakat mesterségesen, és lenyomjon mindenkit, aki most kezdi az életet.


Az albérletezés kora jön majd, lassan sokan fogják elengedni a saját lakást, mert ez egy luxus dolog lesz.

jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
33%

Ha elmesz egyetemre es elvegzel egy jo szakot akkor nem 250-et fogsz keresni havonta hanem a duplajat. Ha a parod is kb ennyit keres akkor ketten mar 1 milliot hazavisztek. Ha jo tanulo vagy akkor nincs tandij, a kollegium nem draga, szoval szegeny csaladok gyeremekei is tudnak tovabbtanulni.

Szoval ha diplomasok vagytok a paroddal akkor 1 millios jovedelembol mar megtudtok elni, kaptok lakashitelt, eltudtok menni nyaralni. Nem kell atomfizikusnak lenni, eleg ha valami mernoki szakon vegzel.


A szakmai berminimum most kb netto 220. Szoval ha mindketten csak egy kicsivel tobbet kerestek mert valami ertelmes szakmat tanultatok, akkor is havi 500-at hazatudtok vinni. Videki varosban tudtok berelni lakast akar 100-150 ezer forintert ami nem veszes ha 500-at visztek haza. Mi egy idoben a fizetesunk 1/3-t koltottuk alberletre, most meg a lakashitelre megy el a bevetel 1/4 resze.

En szakmunkas vagyok, szoval en messze allak a diplomas fizetesektol. Kulfoldon dolgozok de Magyarorszagon is megkeresnek havonta netto 320-350 korul.

jan. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
55%

Láttam itt pár érdekes meg "alig tud bele gondolni" kommentet (mert nem volt szegény).


A 7-es például leírta. Aki nem akar IT ba menni az akkor menjen oda élete végéig és kínlódjon egyetemen minden tárggyal szinte mert unalmas és totál nem ezt akarná?


A 8-asnak igaza van, sok ember hülyeségre költi el a nagyrészét a pénzének, de az a pénz nem szolvens csak likvid. Azonnali kifizetésre képes, hosszú távra nem tudna olyan életformát kialakítani.


10-re Igen ma is össze lehet dobni szegény családnak a pénzt a 70nm-es 70 milliós lakásra ami nem a Hős utca mellett van. Szegény emberekről beszélünk és magas árakról, ahogy leveszem a kérdező és családja gondolom nincs jó anyagi állapotban. Akkor mit dobjanak össze? A rizst? Ha vidéken élnek akkor meg nincs is opció. Nem tudnak albérletet kivenni, mert cseszett drágák, nem tudnak még bérletet sem venni Pécsre, Budapestre, Miskolcra a vonatra/buszra havi szinten, meg az egyéb kiadások, mindennek felment az ára és ezt lehet tagadni meg dobjuk össze, akkor is ez a helyzet. Régen ahogy egy előző kommentelő írta, hogy hitelre nem lehetett lakást vásárolni (aztán meg azt mondta lehet...), de lehetett viszonylag alacsony törlesztővel és kamattal mert alapból nem volt olyan drága. Pláne ha mondjuk örökölt valaki házat/lakást eladja, van megtakarítása és vesz az V. kerületben 2 lakást amit egybe nyit, majd ebből lesz egy hatalmas 150 - 200nm-es lakás egy idő múlva, és mi van ma? Ez. Ezekben csinál 3 - 6 szobát, amit kiad fejenként 120 ezerért külföldieknek. Olcsók voltak a lakások ebben igaza van a kérdezőnek mint most. Könnyebben lehetett hozzájutni. Ma már albérlet az igazi, de már az sem mert annak is az áruk is röhejes.


A 14-es pedig arra alapozza, hogy már jó közegben felnőtt az illető, semmit nem kellett állnia csak tanulni, a többit a szülők és utána csináljon amit akar. És az előtt? Hogy megy egyetemre, bérlet, albérlet, magánorvosok ahogy a kérdező írta.


21 írta ugyezt le amit én, albérletek ideje jön el, és luxus lesz a lakás. És ebben egyetértek, de idővel már az is luxus lesz mert feljebb mennek az árak.


Egy dolog azért jó lenne tényleg ahogy valaki írta, a kormány jó lenne ha beszállna az ilyenek támogatásába, minimális szinten akár.


Ezt azért tudom, mert én szegény vagyok és nem tudtam tovább tanulni a magas árak miatt, albérletem feljebb vitték, dolgoztam suli (egyetem) mellett, onnan elküldtek, volt jó átlagom, aztán nem tudtam ezeket összehozni mert kicsúszott a balansz. Most itt ülök és várok szeptemberig, hogy újrakezdjem és remélem nem lesznek akkora árak. Mert a szüleim nekem sem tudnak fingot sem adni, de nem is számítok rá, mert miből tudnának? Másokat (a legtöbb egyetemista társamat) meg úgy látom, haverjaimnál is, hogy szülő nyomja a 70 ezreket, hogy menjen bulibaa, élje az életét, fogorvos, ruha, kaja legyen, ne dolgozzon hanem fő a tanulás, ha srác akkor legyen csaja vigye el valahova legyen pénze, szórakozás és még lehet sorolni... de akinek ez nem adatik meg, és mindent megtett?

jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nagyon elszaladtak az igények. 50 éve laktam olyan albérletben, ahol reggelre befagyott a víz a pohárba, ha este 11-kor a derékig érő hóban már nem tudtam hátraverekedni magam az olajos hordóig.
jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
38%

24


De akkor ezt lehet rad is kenni. Regen orultel, hogy nem kaptal el tuberkolozist, 50 eve meg mar tuberkolozisra volt boven gyogyszer az 1950-es evekben. Akkor neked is megnott az igenyed ha elkapnad. Ugyanugy mehetunk vissza a boszorkanyegetesig...


Ez olyan mint ki szenved a legjobban a Foldon? En. Nem. En. Nem. O. Nem. Az. Nem. Te. Nem. En. Nem. En. Nem. En. Nem. En. Nem. En. es ez megy egeszen addig az 1 emberig aki tenyleg azt mondhatja: Nem. En. es tenyleg o szenved a legjobban gyakorlatban. Plusz ha bevezetjuk az elmeletileg a gyakorlatban kockazatosan elofordulhato szenvedeseket, na akkor lehet megsem o az hanem senki vagy mindenki.

jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
#21 az albérlet az nem luxus? Nevetséges, hogy milyen összegeket elkérnek pici kis lyukakért. Amik undorító állapotban vannak, azok is aranyáron mennek lassan.
jan. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
#26 De bizony az. A bérleti díj nagyjából megegyezik a hiteltörlesztő összegével. Annyiból jobb csak, hogy nem vagy röghöz kötve. De ez sem olyan egyszerű, hiszen be kell rendezkedni, ha értékesebb dolgokat vettél, azt nem hagyhatod hátra. A tulajdonos is felmondhat, szóval nem egy biztos lakhatás.
jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

23


Lenyegeben leirtad amit en akartam vagyis kiegeszitetted, nem tudom ugyanaz a felhasznalo-e, de a te 14-esre valo utalasod alapjan ha osszevetem a 22-es valaszoloval, akkor azt szurom le, hogy mindenkinek alap, hogy jo korulmenyek kozott no fel, mindenki IT-ban kafeteria 300 000/ev amibol mondjuk bevasarolsz, nem is kell mar kolteni kajara az "igazi penzbol", igy marad a zsebben. Nyaralas meg ilyenek.


De ahogy emlitettek mi van azokkal akiket ez full nem erdekel ez az irany? Dogoljenek? Csorosagban eljenek? Olyan hitelt vegyenek fel amire az "elit" IT seniorosok kepesek de ok nem? Vagy esetleg nem is orokoltek semmit, vagy alig valamit. Emiatt dogoljenek, mert az elitnek van penze maganba menni 3 napra ra idopont mutetre egy presztizs helyre a megtakaritasbol 600 000 -ert a XII. keruletben, a csoro aki nem IT senior meg multi meg vallakozo az varjon 2 honapot mutetre?


Es az a baj, hogy a "jo korulmenyek" kozott felnoni, elkezdeni egyetemet, sajat eletet az mar kezd szuk lenni. Vagy elit vagy vagy pedig csoro. Csoron kezdeni, szulok nem adnak, adtak, nem is fognak, sot neked kell adni az ok egeszsegeert csak mibol? Mert magadra sem tellik. Akkor parkapcsolat? Gyerek? Csoroan? Akkor meg jon az ember, hogy csoro minek csinal gyereket.


Ez a baj

jan. 8. 16:38
 29/41 anonim ***** válasza:

#26


Igen, luxus, de ha nem tudod fizetni, hazaköltözöl anyádékhoz egy időre.

A bankot meg nem érdekli, ha nem fizetsz időben, szerződést bont veled.


Ha 5-10 év alatt kifizethető lenne, oké, de 30 évre nem leszek senki adósrabszolgája egy lakásért.

jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

"#26 De bizony az. A bérleti díj nagyjából megegyezik a hiteltörlesztő összegével. Annyiból jobb csak, hogy nem vagy röghöz kötve."


Ami engem végképp elrettent a lakásvásárlástól, hogy oké, hogy annyit fizetek törlesztőre, mint albérletre, viszont ha veszek egy lakást, teljesen le kell nulláznom a bankszámlámat. Ha albérletbe mész, akkor megmarad a spórolt pénzed.

jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!