Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most a szüleim miért csodálkoz...

Most a szüleim miért csodálkoznak, hogy nem akarok velük lakni?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy gyerekkoromtól kezdve kigúnyoltak, röhögtek rajtam, akármit elterveztem azt mondták, hogy hülye vagyok, és úgy se fog sikerülni. Mindig azt fújták, hogy dagadt vagyok, csúnya, és ormótlan az alakom(168 cm vagyok, és 66 kg). Ha mondjuk a fürdőben voltam, verték rám az ajtót, hogy takarodjak ki onnan, mert ők is jönnének. Meg színészkednek sokszor, hogy engem mennyire szeretnek, de mindig annak örültek(főleg apám), ha nekem valami nem sikerült, olyankor is kigúnyol, de szószerint csillag a szeme a boldogságtól ha valami kudarc történik az életemben. Most kimentem külföldre dolgozni(arra is azt mondta hogy úgy se fog sikerülni), és csodálkozik, hogy többet nem akarok hazamenni. És tudom, hogy annak se örül, hogy boldog vagyok, és jól keresek, ő annak örülne, ha valami gyárba dögölnék meg 12 órába.

jan. 11. 06:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
98%

Mert azt hitték, hogy sikerült egy agymosott zombit csinálni belőled, főleg, hogy azt gondolták, tényleg elhitetik veled, hogy egy ócska selejt vagy, és életük végéig bálványozni fogod őket, mint akik nélkül még egy korty vizet sem tudnál önmagadtól inni.

Csak arra nem számítottak, hogy minden igyekezetük ellenére te egy tökös csaj/pasi vagy (bocsi, a nemed nem derült ki, de nem is lényeg), és nem sikerült végleg a földbe döngölniük téged.

Én azt mondom, hogy jól is teszed. Az ilyen emberek nem szülők. Tudom, nem könnyű megemészteni, de az első lépést a boldog élet felé már megtetted. Tojni rá, hogy mit mondanak, az előző 20 évben kellett volna egy normális szülő-gyerek kapcsolatra gyúrniuk.

jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
12es jól leírta, amit én is gondolok.
jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%
Na akkor mindenkinek a külön élés lesz a elgjobb.
jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jól tetted, hogy elköltöztél tőlük. Az sem lenne megbocsáthatatlan, ha többé feléjük se néznél.
jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam írni. Az elköltözés teljesen oké, nem is kérdés. Viszont én a helyedben max 2 évben egyszer látogatnám meg őket, pár óra hosszára (ha egyáltalán meglátogatnám).
jan. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Mit törődsz vele, hogy ők mit gondolnak? Felejtsd el őket. Éld a saját életedet.
jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Éld az életed, ne foglalkozz velük , hisz egész gyerekkorodban csak lefele épitették az önbizalmadat, képességeidet biztatás helyett. Élj, dolgozz külföldön és ne foglalkozz ilyen negativ emberekkel hiába szüleid..
jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szakítani velük a kapcsolatot, ennyi a titok. :)
jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért viselkedhettek így veled -talán nem is tudatosan-, hogy ne legyen önbizalmad, akkor majd mindig ők irányíthatnak.

Ez nagyon nem jött össze, ezért nem örül apád a boldogságodnak, sikereidnek. Ez az ő problémája, te ne foglalkozz vele.

jan. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek utan szamomra meg is szunnenek letezni. En nem is ertem, annyira erolteti mindenki a gyerekvallalast, es felre ne erts kerdezo, tok jo, hogy te vagy, de az ilyen embereknek minek gyerek?? Hogy lehet a sajat gyerekedet, akit te vallaltal, te akartad, igy lenezni es megalazni? Eszem megall.
jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!