Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most a szüleim miért csodálkoz...

Most a szüleim miért csodálkoznak, hogy nem akarok velük lakni?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy gyerekkoromtól kezdve kigúnyoltak, röhögtek rajtam, akármit elterveztem azt mondták, hogy hülye vagyok, és úgy se fog sikerülni. Mindig azt fújták, hogy dagadt vagyok, csúnya, és ormótlan az alakom(168 cm vagyok, és 66 kg). Ha mondjuk a fürdőben voltam, verték rám az ajtót, hogy takarodjak ki onnan, mert ők is jönnének. Meg színészkednek sokszor, hogy engem mennyire szeretnek, de mindig annak örültek(főleg apám), ha nekem valami nem sikerült, olyankor is kigúnyol, de szószerint csillag a szeme a boldogságtól ha valami kudarc történik az életemben. Most kimentem külföldre dolgozni(arra is azt mondta hogy úgy se fog sikerülni), és csodálkozik, hogy többet nem akarok hazamenni. És tudom, hogy annak se örül, hogy boldog vagyok, és jól keresek, ő annak örülne, ha valami gyárba dögölnék meg 12 órába.

jan. 11. 06:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
86%
9: azért méltatlankodnak, mert az ilyen humanoidnak semmi önkritikája és az utódjára okádja rá az összes terheltségét, mert egyrészt, nem ismeri be magának, hogy terhelt, másrészt azért, mert van egy parasztos régi beidegződés, hogy "az én vérem, akár bánhatok is vele úgy, mint egy rakás szarral, úgyis eltart majd engem, vagy ha ő nem, van még vagy 5 testvére talomban".
jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
51%

Megértem.


Ugyan ezt csinálták velem is.

Emellett, amikor megkaptam a diagnózisomat ADD és ASDvel... Azt se fogták fel. Nem éppen az intelligensebb rétegbe tartoznak.


Elűztek maguktól.


Naívitás tipik ASD-vel járó egyik jellemző és hinni akartam, hogy jobb lesz minden.

Segítenek picit a működésemen, amint meglesz diagnózis. Stb.


De nem...


Sőt mindennek el voltam hordva.

Toxikus egy család, amit hátrahagytam.


Minden elérhetőségemet megszűntettem egyik este. Beraktam az új kártyát a telómba. Hívtam egy barátomat másnap s amíg nem volt otthon senki, problémamentesen kipakoltam szobámból a tulajdonomat és utaztam 2 megyével odébb.


A szoba közepén egy levelet hagytam, kifizetve egy dolgot, amit elvittem, de ők nem használták. Egy soha viszont nem látás felirattal.


Azóta nem tudnak semmit rólam és többet a közelembe se akarom tudni őket. Nincs az az alkalom, se pénz, hogy visszamenjek vagy csak 1 percre is lássam képüket.


Milliószor előrébb tarthatnék az életben, ha rendes szüleim lettek volna. Nekik annyiból áll a világnézetük, hogy munka, más emberek fikázása.


Tipikus csúnya emberek, de ennek ellenére egy random járókelőt is elkezdenek lehordani, kibeszélni.

Engem taszít az ilyen viselkedés.


Amikor volt melóm, akkor ment a seggnyalás... Amikor komoly fizikai gondom volt és nem volt munkám a porig aláztak.


Mindig nagyot mondtak, okoskodtak, játszották az istent (a semmire fel).


Amikor pedig visszakérdeztem, na nagy okosok, ha már ennyit jár a szátok, akkor már megoldásokat is mondhatnátok.


Hebegés-habogás, majd mondandó hiányában azzal dobálóztak, akkor pofázz, ha lesz munkád...


Ilyen az igazi tokos, ostoba ember.

Kitér a lényeg elől és hebegni-babogni, terelni tud.


Életem legjobb döntése volt hátrahagyni az állítólagos családnak nevezett valamit, mert az minden volt, csak család nem.


Nem kell bánni, se rágódni a szaron. Át kell lépni, hogy ne lépj bele és tiszta cipőddel mehess tovább utadon.


Attól pedig szar ember nem leszel, mert hátrahagysz egy toxikus közeget. Teljesen rendben van. Főleg, ha lelkednek jót tesz/tett.


Jó olvasni, hogy vannak még páran, akik kitörtek már. Ez is egy sajátos siker sztori.


Sokan vannak, akik benne ragadnak és szüleik haláláig csak tűrnek.

máj. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!