Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem rá a szüleime...

Hogyan beszéljem rá a szüleimet, hogy átmehessek online iskolába?

Figyelt kérdés

Utálok bejárni az iskolába.

Reggel korán kelni, elmenni, csomó idő elmegy az utazással is.Némelyik tanárral sem jövök ki jól.


Létezik már online gimnázium Magyarországon.16 éves kortól lehet jelentkezni. Ott szeretném folytatni és ott érettségizni.



Anyu meg apu is sokat dolgozik otthonról.Felkelnek 7-kor, kávézgatnak, tojást sütnek és dolgoznak.Majd főzik az ebédet.Teljesen maguk osztják be az idejüket.

Úgy látom, szabadok, könnyen vannak.

Hozzájuk képest a középsuli meg olyan, mint egy munkatábor, még boltba sem lehet kimenni.



Én otthon jobban tudok tanulni.Volt,hogy "beteg lettem" egy hétre és úgy készültem fel TZ-re és ötöst kaptam.Más esetben rosszabb jegyet.


febr. 4. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

"Utálok bejárni az iskolába."


Lehet nem tűnt még fel, de az élet nem kívánságműsor. 16 évesen még nem opció, hogy "szabad" legyél. Elég sokan túlélték már előtted a középiskolát, neked is menni fog.

febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Amiről te beszélsz, felnőtteknek van, továbbtanulásra semennyire sem készít fel, ott tényleg csak magadra vagy utalva.

Azon kívül egy kamasznak kell a rendszeresség, az alkalmazkodás, és a társaság is. Tudom, hogy sz*vás, de ez van, ilyen a középiskola.

febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Nos, a regisztrációs díj 25e, utána pedig a havi díj 40-60e, evfoylamtol fuggoen. Nem, nem járnál online gimibe.
febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Hiányzik a covid mi??Megszoktuk-megszoktuk??Wowozhattál,ment a pupg meg fortnite egész nap mi??
febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

Ne gondold, hogy te majd lézengeni fogsz egész nap mert online tanulsz.

Ahhoz, hogy olyan munkád legyen, hogy kávézgathass délelőtt, ahhoz tanulni kell.

febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5.


Igen, tudom.

Egyetemre is akarok menni.

De, az egyetemistáknak is szabadabb élete van.


A nővérem nemrég diplomázott.Neki is milyen jó volt, pedig nem olyan könnyű szakon tanult.

febr. 4. 14:26
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Te valami álomvilágban élsz.

Az egyetemista sem szabadabb, csak ha nem vesz fel annyi plusz órát, lesz néhány lukas órája. De tanulni és vizsgázni 8x annyit kell, mint most.

febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát kislányom, az ilyesmi az DOLGOZÓ FELNŐTTEKNEK van, munka mellett. Nem is ingyenes. A színvonal is olyan többnyire, bár tény, hogy ott is fel lehet készülni akár az orvosira is, de ezt önálló embereknek találták ki, nem drámázó pisiseknek, akik képtelenek már a normál életmódot is megszokni. Persze, ha egy hétig otthon lébecolsz és csak egy tárggyal foglalkozol, úgy könnyű jó jegyet kapni, de az online iskolában sem így van, sőt. Sokkal több az önállóan feldolgozandó anyag, amihez nincs tanári segítség. És bizony ott is lehet olyan oktató, aki nem szimpatikus, annál is inkább, mert sokuknak elege van a diákság leszarom, csak a papírért járok be, mert beiratott a munkahelyem mentalitásából. Merthogy ilyen a többség.


A szüleid meg letettek valamit az asztalra azért, hogy így tudjanak élni, neked ez tojáshéjjal a sejhajodon nagyon nem jár alanyi jogon. Ráadásul egy saját vállalkozással bizony bármikor kellhet foglalkozni, akkor is, mikor te jókat pihikézel, pl hétvégén, ünnepnap vagy késő este. Az elején semmiképp sincs olyan se, hogy te nem veszed föl ekkor meg akkor a telefont, de utána is csak módjával, mert te egy személyben vagy főnök és alkalmazott is, nincs, aki megoldja helyetted, mikor lejárt a munkaidőd. Szóval bocs, de semmilyen szinten sem releváns az irigykedésed sem, hogy te mit látsz, miközben fogalmad sincs a mögötte álló munkáról, az idevezető útról. Arról már nem is beszélve, hogy hogy tervezel munkába állni, ha te már az utazástól, korán keléstől is kiborulsz? Ezek a munkahelyen is megvannak. Ha messze van az iskola, akkor lehet váltani netán közelebbire, bár jelzem, ezt már a jelentkezéskor át kellett volna gondolni.

febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%

Eltekintve attól, hogy mekkora baromság ez az ötlet, arra nem gondolsz, hogy szüleiddel is egymás agyára mennétek otthon egy idő után? 🙃

Sőt, ők még a házimunkát is csinálják közben, te is arra vágysz, hogy két óra között elküldjenek porszívózni, ha már úgyis otthon vagy? 😀


Szerintem ez is egy kamu kérdés, 16 évesen nem lehet ilyen hülye valaki, aki még tovàbb is szeretne tanulni...

febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves 8!


Nem tudom, mit problémázol.Az érettséginél csak a papír a lényeg, de lehetőleg olyan eredménnyel, ami jó a felsőoktatáshoz.Más jelentősége nincs.


Anyukám azt mondta, szerezzek egy diplomát, meg legyen jó angolból.Utána meg szinte megy magától.

febr. 4. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!