Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha már a családra sem számitha...

Ha már a családra sem számithat az ember mégis kiben?

Figyelt kérdés
Hosszú lenne leírni de nyáron összevesztem a szűk családommal. Nekem jött az egyik női rokon, nem engedtek ki a gyermekeimmel a házból. Idegösszeomlásom volt utána. Hónapokig jártam pszichológushoz. Azóta parszor találkozott a családunk, együtt ünnepeltünk, most pedig csak minket nem hívott meg aki nekem jött. Anyukámat igen es a testvéremet is. Elmondtam anyanak h ez nagyon fáj nekem, utolsó pillanatban jött egy üzenet hogy minket is várnak, nyilván nem mentünk el. Legjobban anya hátbaszúrása fáj, eredetileg ő se ment volna. Majd most rám akarja kenni anya az egészet. Sajnos anyukám nárcisztikus igazából tesom is meg úgy mindenki a családból...de nagyon bánt h én nocsátottam meg és megint engem bántanak. Igazábol igy nőttem fel h mindig vki mást hibáztattak....
febr. 4. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
A franc se lenne kíváncsi ilyen "családra".
febr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Én is ezt kezdem érezni! De akkor ennyi volt? Zárjam el magamat teljesen tőlük?
febr. 4. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóban voltam én is olyan szempontból, hogy egyik testvéremet leszámítva mindenki olyan dolgokat csinált, amik finoman szólva is inkorrektek, máskor pedig konkrétan életveszélyesek voltak. Akárhányszor adtam esélyt, mindig ugyanaz lett a vége. Nem egyszerű az ilyet lezárni még részben sem, mivel a sok rossz mellett volt sok jó dolog is, de ez nem vigasztal akkor, amikor éppen támadó módban vannak és a támadásaik következményeit is nekem kellett és kell viselnem, nem nekik. Szóval én van, akivel nem beszélek a közvetlen családomból, van, akivel annyit, amennyi ahhoz szükséges, hogy ne legyen belőle sértődés (ő biztosan nem viselné el, ha nem beszélnék vele) és ne hergeljék egymást ellenem.

Azt nagyon biztosan megtanultam, hogy jogi, pénzügyi, egzisztenciális szempontból mindenképp el kell zárkózni ilyen emberek elől, mindegy, hogy rokon, vagy nem, mert kőkeményen visszaélnek vele, ha nem teszem.

febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Te is jó fura lehetsz...

Elmondásod szerint bántalmaztak, fizikailag lelkileg, korlátozták a szabadságod, de te vígan rohansz családi ünnepségre ahhoz is aki bántott, és még szarul is esik, hogy nem hívtak meg.. 🤦

Az meg, hogy te valamelyik családtaggal összevesztél, anyádnak ahhoz semmi köze, neked volt bajod nem neki, neki attól még nem kell otthon ülnie..

febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
4es, a kérdező nem fura, hanem ez egy nagyon gyakori (mondhatni tankönyvi) következménye annak, ha az egyént hirtelen azok kezdik bántalmazni, akik addig a szűkebb rokoni vagy baráti közössége voltak. Baromi nehéz ilyenkor kikapcsolni az összetartozás érzését és az ösztönös lojalitást, főleg vér szerinti család esetében.
febr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne is hivjon meg az aki nekem jott, mert nem tenne zsebre amit tolem kapna. Felolem fel is fordulhatna. Nem tudom, te miert vagysz ilyen emberek tarsasagara.
febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4-es igen mert próbálom magamban is keresni a hibát, lehet én is hibáztam aznap amikor nekem estek, vkinek kezdeményeznie kellett a megbocsátást ha nem akarjuk hogy örökre mérges legyen a viszony! De már bánom.
febr. 4. 21:49
 8/10 A kérdező kommentje:
Nyilván senki sem tökéletes, mindenki hibázhat, itt azért vagyok elkeseredve mert megadtam az esélyt a kapcsolatra és megint engem bántottak. Anyának szerintem van köze. Ki a legfontosabb ha nem a gyereke az embernek? Nekem a gyerekeim a legfontosabbak, mindig mellettük állnék!
febr. 4. 21:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ja, ez te vagy, de sajnos nem mindenki működik normálisan.

Ebbe én is beleestem, hogy magamból indultam ki és eszerint bántam a bántalmazó, kontrollmániás családtagokkal. Eredménye jó pár hónap hajléktalanság és szervi betegségek pl reflux lettek, ez utóbbi abban a pillanatban véget ért, ahogy eldöntöttem, hogy az illetővel nem bánok többé úgy, mintha az életem wgy fontos része lenne és leépítem a kapcsolatot vele.

Olvass utána a személyiségzavarok működésének, nekem rengeteg durva felismerésem volt közben és utána.

febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felőlem fel is fordulhatna a családom, annyira nem érdekelnek :D Van okom nem foglalkozni velük, és így is teszek.
febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!