Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám teljesen belemászik a...

Anyukám teljesen belemászik a kapcsolatomba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy tartós kapcsolatom, lassan 1 éve leszünk együtt a párommal, és nagyon jól megvagyunk.

Ha találkozok a barátommal, mindig meg kell beszélnem anyámmal, hogy hánytól hányig, és hol leszünk.

Mindig erre engedélyt kell kérnem, sokszor meg se engedi hogy lássam őt.

Ez minket nagyon zavar, de amikor próbáltam anyámmal megbeszélni, nem jutottam előre, mert csak kiabált velem.

18 éves koromban beleszólhat abba, hogy mikor vagyok a barátommal?


febr. 8. 06:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Kérdés azért, hogy ő tart el, érettségiztél már, továbbtanulsz, vannak otthon feladataid, s el is látod?

Milyen sűrűn találkoztok? Nem megy a tanulás rovására? Stb.

febr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Attól mert betöltötted a 18-at, ne hidd magad nagylánynak. Vagy gondolod 17 év 11 hónaposan még gyerek vagy, egy hónap múlva delnőtt? Ugye te sem hiszed, hogy ezen múlik.

Érettségiztél már, dolgozol? Otthon besegítesz a házimunkába, feladatokba? Adsz a rezsibe? Ha felnőttként éled az életed, kérd, hogy ne szóljon bele. De ha nem, akkor fogadd el, hogy még gyerek vagy, megmondhatja mit csinálj.

febr. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem korfüggő. Ha elköltözöl, akkor nem fog ennyire kontrollálni. Én 18 évesen egyetemre mentem az addig szoros kontroll megszűnt a fizikai távolság miatt. Azt se tudták, kivel hol vagyok.
febr. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
22%
Sajnos nekem is volt ilyen gannyé anyósom,ugyan ezt csinàlta a lányával plusz beleugatott mindenbe,isztekelte ellenem,egyik nap jajj fiam így szeretlek te jó gyerek vagy,stb, másnap meg már a lányom jobbat érdemel,hozzám be se jöhetsz. Jah akkor volt olyan hogy úgy tett a lányának hogy feküdjön le minden pasival és akkor engem elfog felejteni és nem fogok neki kelleni. Ezeken kívül még iszonyatosan sok hasonló sz@rságokat csinált,de már nincs kedvem leírni.A lányát eltiltottam a ganyétól,csak ritkán találkoztak de az elég is volt.
febr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Velem is ilyen volt anyám 18 éves korom előtt. Utána meg lazult ez, pedig továbbra is együtt élünk (a városban járok egyetemre, indokolatlan lett volna a költözés). Lehet, hogy segít nálatok az idő, lehet, hogy lépned kell, ezt nem tudhatja előre senki.
febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Költözz el és azt csinálsz, amit akarsz.
febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el, amint lehet és probléma megoldva.

Anyukád ilyen, nálunk még 20 éves koromban is ugyanez ment jó adag lelki terrorral tetőzve.


21 évesen úgy leléptem, mint a sicc, addig meg tűrtem.


És nem az a fajta érdeklődés, hogy "persze menj, de tudjam kb-re merre, meg meddig, mert mégis egy háztartásban élünk", hanem a kőkemény számon kérés és "vallatás".

febr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy álszent ítészeink demagóg véleménye ellenére is, hogy csak mert egy szülő taníttatja, eteti, lakatja a gyermekét, az nem jogosítja fel arra, hogy a nyomorult lelki szegénységének összes aspektusát a gyerekén verje le. Amúgy az ilyen ítészekben, hogy nincs semennyi empátia, az is érdekes....


Jogi elven ha cselekvőképes nagykorú valaki, akkor nem a szülője fogja meghatározni, hogy kivel és mennyi időt talizik.

Etikai síkon valóban van annyi, hogy akit a szülei eltartanak, ott vagy egyfajta erkölcsi, etikai függelem, de ismétlem, az nem jogosítvány a szülők irreális hatalmi drámáinak kiélésére. Sajnos sok mérgező, pszichopata, narcisztikus szülő pont azt használja ki, hogy a gyereke kiszolgáltatott helyzetben van, mivel ma 18 évesen önálló lakhatást kialakítani nettó lehetetlenség.


Szerintem nagyon gáz az ilyen szülő.

Amikor én voltam fiatal, nekem is apám volt ugyanez, hogy agybaszájba basszzogatott mindenért, pl, hogy milyen barátnőm van. Én visszakérdeztem, hogy ellenzi-e a kapcsolatot, azaz kívánja-e, hogy szakítsak a lánnyal?

Ő azt mondta, hogy erről szó sincs. Utána akárhányszor belémállt, azt mondtam neki, hogy anno felajánlottam, hogy a kedvébe járván szakítok, ezt ő nem kívánta, viszont ha már megvan a kapcsolatom, abba bizony nekem is bele kell tennem magam, idő, energia stb.


Egy idő után leszokott a basszztatásról.

febr. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
Amennyiben magadat még nem vagy képes eltartani, igen, van beleszólása. Én azért megpróbálnék beszélni vele, hátha. De azért egy 1 éve tartó kapcsolat, még nem tartós kapcsolat főleg nem a te korodban.
febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én már menyasszony vagyok, 22 éves és MÉG MINDIG ezt csinálja velem, sőt, van, hogy "nem enged el"...sajnos nem ígérem azt, hogy ennek vége lesz, amíg el nem költözöl...hiába próbáltam én is megbeszélni, csak a kiabálás ment...
febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!