Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Személyiségben a szüleitekre...

Személyiségben a szüleitekre ütöttetek?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori, hogy valakinek a személyisége abszolút nem áll közel a szülőkéhez, inkább nagybácsi/nagynéni/valamelyik nagyszülő személyiségéhez áll nagyon közel?

febr. 8. 20:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

gyakori, főleg hogy egy személyiség nem 1 emberére fog hasonlítani teljesen

én már megkaptam azt is hogy mindenkire hasonlítok xd

febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Apám rossz tulajdonságait megkaptam, pedig nem is ő nevelt fel: függőségre való hajlam és durva zárkózottság. Sajnos rám nagyon igaz, h az alma nem esett messze a fájától, pedig jó lett volna, ha mégis.
febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen gyakori. Úgy hinném, hogy ritka.

Minél jobban idősödök, annál inkább felfedezem magamon a szülők tulajdonságait.

Távolabbi rokonokkal nem éltem együtt napi szinten, így csak felületesebb benyomásom van róluk, ezért nem tudom, hogy bámelyikükre hasonlítanék akár egy kicsit is. Pl. nagybátyám beszédes, ha én ilyen lennék, akkor nem mondanám, hogy rá hasonlítok, mert sok beszédes ember van a világon. Hasonlítunk egymáshoz, de nem "rá" hasonlítok.

A szülőknek viszont az apró rezzenéseit is ismerem, meg hogy milyen helyzetekben hogyan cselekednek, hogyan gondolkodnak, hogyan éreznek, ezeket ha felismerem magamban, akkor valószínűleg nekik, az ő nevelésüknek tulajdonítom.

febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már előttem is írták, elég gyakori, főleg mivel sok tényező befolyásolhatja/formálhatja egy ember személyiségét az élete során, és ezek közül csak egy a genetika.

Én pl 2es válaszolóhoz hasonlóan apám összes rossz tulajdonságát örököltem, meg nagyanyám makacsságát, a többiről pedig fogalmam sincs honnan van, nem hasonlítok egyik rokonomra sem.

febr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
Igen. Sajnos is meg nem is.
febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Annyira igyekeztem, hogy ne olyan legyek, mint az apám, hogy olyan lettem, mint az anyám.

Rosszabb.

febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen a kettőjük keveréke vagyok, a tesóm meg 100%ban apa. A párom viszont egyáltalán nem hasonlít a szüleire belső tulajdonságok terén. Az ő szülei nagyon hirtelen emberek, ő viszont a megtestesült higgadtság. Azt mondja, hogy a nagyapja volt ilyen.
febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom...elvalltak a szuleim. Imadnak mind a ketten..de ha eppo rossz vagyko anyum azt mondja apamra ütöttem ha apamnal vagyok es rossz vagyok apu azt mondja tiszta anyam lettem mar. :-D

szoval lehet van benne igazsag

febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én egyikükre se ütöttem igazán lelkileg. Ismerem a hibáikat és nem akarom elkövetni őket. Sőt, én úgy érzem, nagyon más vagyok, mint ők. A családomban volt/van néhány nagyon súlyosan jellemhibás ember, még szerencse, hogy nem vagyok olyan. Talán még azzal a nagymamámmal van valamennyi hasonlóság, akivel jó volt a kapcsolatom, kedvenc felmenőm volt, de sok mindenben tőle is különbözöm.
febr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én (nőként) inkább apum vagyok, az öcsém pedig inkább anyum. Érdekes a genetika.
febr. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!