Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Személyiségben a szüleitekre...

Személyiségben a szüleitekre ütöttetek?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori, hogy valakinek a személyisége abszolút nem áll közel a szülőkéhez, inkább nagybácsi/nagynéni/valamelyik nagyszülő személyiségéhez áll nagyon közel?

febr. 8. 20:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
egyikére se.... anyám szerint olyan vagyok mint a nagybátyja aki ingyen hazament taxival a 70-es években :D
febr. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok mindenben igen. Meg az egyik nagyszülőre.
febr. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyámból hálistennek nyomokban sincs bennem, úgy vettem észre. Édesapámról nem tudom, mert kicsi voltam, mikor meghalt, fogalmam sincs, milyen személyisége volt. Azt tudom, hogy a hangját, zenei érzékét tuti nem örököltem. Ő gitározott, énekelt, nagyon jól (hallottam magnófelvételt tőle), nekem botfülem és fahangom van. Egyebet sajnos nem tudok nem tudok róla, mesélni sem meséltek róla részletesen soha. Korábbi felmenőkből sem igazán tudom (főleg apai ágról, nem tartották velem a kapcsolatot apuci halála után), hogy mi van bennem, nyilván ez-az előfordulhat, de beazonosítani nem tudom.
febr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szellemileg és munkaterületi érdeklődésben nagyjából anyumra ütöttem. Ő gépírás-tudással gyermekgondozó volt, én először gépíró-irodai vonalon elindulva gyermekvédelmis lettem. A szemüvegességet is anyumtól örököltem. Illetve anyumnak szembetegsége van, apámnak jó a szeme, én középen vagyok. Apumtól legfeljebb a természet szeretetét vettem át, de anyai mamám is vitt kirándulni. Mindemellett pedig sokkal összetettebb személy lettem nagyon sok érdeklődéssel. Zárkózott gyerekkorom után most annyi dolgot szeretek csinálni, ami nem fér bele 1 hétbe. :-) Bizonyos szempontból pedig - nem rossz értelemben - fekete bárány vagyok a családban és már szüleim is azok. Szüleim nem házasodtak, nem lettem keresztelve, sokáig kerestem az utamat, spirituális lettem, a hitemet anyum és mamám is tapasztalta. Apám ebben is kívülálló és nem osztozkodik velem.


35/F

febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Önző kcsög vagyok, mint az apai nagyanyám
febr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Metionin ***** válasza:
100%

Én apámra de nem teljesen. Ő szarik kb. mindenre míg én inkább az vagyok, aki menne előre, igyekszik a legjobbat kihozni a dolgokból. De vannak olyan alap tulajdonságaim, amik egészen biztosan apámtól jöttek pl. nem érdekli a mitszólnak, nem foglalkozik mások magánügyeivel, nem pletykás, jó a kézügyessége, jól rajzol, sportoló volt, nem mutatja ki annyira az érzelmeit, stb. Úgy mondanám, hogy apám személyiségének a feljavított, jelen korra konfigurált változata vagyok :D

Ezzel szemben anyámra egyáltalán nem hasonlítok, ő totálisan az ellentétem (és így apámé is, őszintén nem tudom, hogy jöttek össze egyáltalán).

febr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindenben hasonlítok rájuk (leginkább apukámra, anyukámra, anyai nagypapámra), de mégis teljesen más vagyok. Sok alaptulajdonság hasonló, de én máshogy élem életem, eleve más az életem, a körülményeim, lehetőségeim, így én is más vagyok.
febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Elég hosszú időbe és terápiába került, mire végre SAJÁT személyiségem lett, nem az az elbszott minta, mint amit otthonról hoztam.


A családom kényszeres hazudozó, hátbadöfnék egymást, ha tehetnék, a gyereknek kss a neve és még sorolhatnám.


Elköltöztem, első dolgom volt keresni egy jó szakembert, aki segít ezeket a mintákat kiölni úgy gyökerestől. Sok energiánkba kerül és nem kevés pénzbe, de teljesen megérte.

febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is dettó így vagyok, kérdező. Elég racionális társaság vagyunk, de ezen kívül anyámmal kb. semmiben, a random idegennel az utcán több a közös. Apámmal se nagyon, inkább az apai nagymama az, akire jobban. Mondjuk nálunk eleve a család is totál más figurákból áll, sosem volt sok közös bennünk.
febr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%

Apámtól kaptam a munka iránti elkötelezettségemet, maximalizmust és a munkában megjelenő temperamentumomat.

Anyámtól kaptam a szorongásomat, türelmetlenségemet és a kevés empátiaérzéket. Sajnos, de ezen dolgozom. Csak egyenes ágról örökölhetünk. Nagybácsira eleve nem hasonlíthatunk, inkább a vele közös ősünkre.

febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!