Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legtöbb szülő támogatja a...

A legtöbb szülő támogatja a felnőtt gyerekét?

Figyelt kérdés
A szüleim semmit sem patronálnak, azért is vagyok csöves. Tanultam rendesen, de érettségi után nem akartak eltartani, én meg munka mellett nem fogok tanulni

febr. 20. 18:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
94%

Érettségi után volt választási lehetőség. Ha nem vagy hajlandó tanulni, lehet dolgozni.

Egy főállásút meg ne kelljen már eltartani.

febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
94%
Ez attól is függ a szülök anyagi szintje milyen. Én munka mellett jártam egyetemre és mivel nem kerestem eleget a szüleim beszálltak a költségekbe. Amint lett jól fizető munkám szóltam, hogy nem kell tovább támogatni. És nem voltak gazdagok, de ahogy tudtak segítettek. Nem tudom a te szüleid milyen megfontolásból nem segítenek, de te sem nagyon teszed oda magad. Ha többet akarsz elérni akkor bizony tanulni kell munka mellett. Ami bizony rohadt szívás, de az kell ha nem akarsz szar melót.
febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem jó esetben lehetőségeihez mérten támogatja, különösen addig, amíg tanul.


...viszont mindenkinek mások a lehetőségei, és alapvetően a lelki támogatást is ide értem, ha szükséges.

Az, hogy a szülő mellette van nem feltétlen azt jelenti, hogy pénzzel tömi az embert.


...és ez az, ami könnyen megfordulhat a szülők idős korára, vagyis jó esetben a gyerek is támogat különféle módokon, ha szükséges.

Ez sem feltétlen anyagi támogatás, de az is lehet...


Persze olyan szülő is van, aki megpróbálja erővel leválasztani a gyerekét (nem feltétlen azért, mert terhére van, hanem így próbálja elérni az önállóságot) - tehát emögött is lehet jó szándék, de ettől még nem biztos, hogy jó megoldás.

febr. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
56%
Igen támogatja, ha életképtelen felnőttet akar csinálni a gyerekéből.
febr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%
Erős a gyanúm, hogy ő az aki 1-2 havonta itt nyavalyog a szülei miatt, de magáért semmit sem tesz.
febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk mind a két oldalról segítenek a szülők.

Van, hogy havonta kapunk pár tízezer Ft-ot, van hogy X időközönként kapunk egy nagyobb összeget.

Ezeket a pénzeket mindig félre tesszük, ha váratlan kiadás jön vagy nyaralni megyünk mindig van mihez nyúlni pluszban.

febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
86%

"Munka mellett nehéz tanulni"


Nagyon sokaknak sikerült. És nem csak valami könnyű tanfolyamtot, hanem ledoplomázmni is nehezebb szakokon. Egyszerűen lusta vagy.,

febr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
91%
Soha egy fillért sem kaptam 14 éves korom után. Osztálypénzre sem, az esküvőmkor sem, a gyerekeim (az unokája) sem. Én vagyok a túl fiatalon becsúszott gyerek, akit megtűrt anyám, a kisebb tesóimmal foglalkozott, velem soha. Nem jött el egy ballagásra vagy évzáróra sem, soha, semmire.
febr. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
77%

#38 01:49

Ez elég szomorú történet sajnos. :(

Remélem, a pároddal sikerült elérni azt, amit gyerekkorodban nem kaptál meg... és saját gyereke(i)det jobb sorsban nevelni.


#37 01:11

Igen, sokaknak sikerül, és elismerésem nekik, mert tényleg nem egyszerű. Egy "szimpla" érettségi is megterhelő tud lenni munka után/mellett...

(...viszont sokan éppen ezért nem tudják megcsinálni vagy meg sem próbálják...)


A lustaság nyilván nem segít, inkább elszántság és kitartás kell, akkor sikerülhet.

febr. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 A kérdező kommentje:
Köszönöm a semmit nem érő válaszokat!
febr. 21. 05:25
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!