Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legtöbb szülő támogatja a...

A legtöbb szülő támogatja a felnőtt gyerekét?

Figyelt kérdés
A szüleim semmit sem patronálnak, azért is vagyok csöves. Tanultam rendesen, de érettségi után nem akartak eltartani, én meg munka mellett nem fogok tanulni

febr. 20. 18:21
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
94%

Milyen semmit nem érő válaszokat? Azt kérdezted, hogy a legtöbb szülő támogatja a gyerekét?

Rengeteg választ kaptál, csak le tudsz vonni egy konzekvenciát, hogy melyik van nagyobb arányban.

febr. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
83%
be ismerted hogy lusta vagy na mármost már csak rá kell vened magad hogy ujra iskolába jårj.
febr. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
94%

Miért semmit nem érő válaszok? mert nem értünk veled egyet?


Figyelj, te vagy a lusta, meg is érdemled a sorsod, egyedül a te hibád és felelősséged hogy nem vitted semmire.

febr. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 A kérdező kommentje:
Szerintem semmit sem tudtok rólam! Lehettem volna bármi, ugyanis az eszem megvolt, de mint mondtam a szüleim érettségi után nem akartak eltartani. Egy orvosit, vagy tanárit hogyan tudtam volna megcsinálni, amikor az csak nappali tagozaton van?! Ráadásul a fizetésemet lekellett adnom mindig hosszú éveken keresztül!!
febr. 21. 06:38
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek szerimt már idősebb vagy. Egy orvosit tényleg nem lehet elvégezni munka mellett. De egy tanárit szerintem igen. Talán kivétel a fizika-kémia párosítás. Sajnálom, hogy le kellett adnod a fizetésedet.

Tanulni sosem késő, a levelezős diploma is pont annyit ér.

febr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
92%
Ha van olyan helyzetben a szülő, hogy tudná támogatni a gyerekét, de mégsem teszi, mert egy önző dög, akkor idős korában se várjon el a gyerekétől semmit.
febr. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%
#24 vagyok. Az én környezetemben több szülő (többségükben egyedülálló anyák) sokszor erőn felül is támogatják a felnőtt, családos gyerekeiket. Ez részben pénzben, részben másfajta segítségben nyilvánul meg. Olyan is van köztük, aki a külföldön, igen jó körülmények között élő családos gyerekét támogatja. Én ezt már eltúlzott dolognak tartom.
febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok, akik úgy veszik, hogy nem nőttek fel, otthon egy szalmaszálat se tesznek keresztbe, maguk után se mosogatnak el és felzabálják masok elől a hűtőt. Ez esetben indokolt lehet megpróbálni elérni, hogy a "gyerek" minél hamarabb a saját lábára álljon.
febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
91%

Hát azért itt is van favoritizmus. Pláne amikor van egynél több gyerek, és durván látni, hogy máshogy indulnak az életben pedig az alatt az 1-3év alatt ami van köztük, sok nem változik a család anyagi helyzete.


Tipikusan a legidősebbnél az az elvárás, hogy legyen minél előbb önnáló, tiniként dolgozzon, 18 felett költözzön el, mindegy hova oldja meg.

Aztán a kicsi, az meg 25 éves koráig babusgatva van, de még ha elköltözik is viszik neki a kaját, a tüzifát, az öt-tíz ezret itt ott.



Pont most beszélgettünk a párommal, hogy mi a fene lesz az öccsevél, ha a szülei már nincsenek.

A párom teljesen normális, független felnőtt. A 32 éves öccse még egy napot nem dolgozott, priusza van, és apu anyu gyártyja neki a mentségeket, hogy most éppen miért kell sajnálni.

febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
94%

Az első diplomámat levelezőn, munka mellett szereztem meg, közben esküvőt szerveztünk, költöztünk, friss házasok voltunk. Óvodapedagógus szakon végeztem mindenféle csúszás nélkül, bölcsiben dolgoztam.


A második diplomám (pénzügy és számvitel) a gyerekek óvodáskorában, szintén levelező tagozaton, munka mellett sikerült, ekkor sem csúsztam semmivel, egyetlen egyszer kellett egy pótvizsgát írnom.


Nincs lehetetlen, csak tenni kell az életedért és a céljaidért.


A szüleim sosem támogattak, még a gyerekekre sem vigyáztak soha, a férjemmel ketten oldunk meg mindent.

febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!