Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem találom a helyem a családban?

Nem találom a helyem a családban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Viszonylag sérülve nőttem fel. Agresszív apa, 2 éves koromban váltak el a szüleim, az a tipikus láthatás-hercehurca, irányítani vágyó kissé nárcisztikus anya, dettó ilyen nagymama, pénztelenség. Én ezt hamar eldöntöttem, hogy nem így fogok élni. Amikor felnőttem és elkezdtem dolgozni, elköltöztem albérletbe. Természetesen tartom a kapcsolatot a családdal, napi szinten.

Viszont az a negativitás, a pesszimizmus, az odaszólogatás borzalmas. Szeretem őket, és töltünk is időt együtt. De azért érzem, hogy mérgeznek. Lehet ez hülyén hangzik, de édesanyám részéről mintha irigységet éreznék (jól fizető munkám van, jól működő párkapcsolatom és épp babát várunk). Annyira próbál most is korlátozni, elvárja, hogy úgy cselekedjek, ahogyan ő szeretné. Amire mindig nemet mondok, akkor viszont megsértődik. Sosem bánt jól a pénzzel, ha kölcsönkér tőlem, van amikor nemet mondok, mert sosem láttam egy forintot sem belőle, mondván : az anyád vagyok, ez nem kölcsön. Én egyszer mondtam, hogy segítsen, akkor jött a cetlivel és forintra pontosan kérte vissza (1.380 Ft).

A nagymamám pedig nagyon sértő és bántó dolgokat vág hozzám, amit ha megvédem magam annyival magyaráz, “megtehetem, a mamád vagyok, segítettem rajtad eleget míg kicsi voltál”.


A kérdésem az lenne, hogy akik ilyen szülőkkel/helyzetben nőttek fel, illetve mérgező a családi háttere, hogyan kezelitek? Szeretem őket, nem szakítanám meg velük a kapcsolatot, tehát ez nem megoldás. Egyszerűen csak néha levesznek az életről.


márc. 3. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tartani a kapcsolatot, pláne nem napi szinten.

Miért van benned az hogy neked meg KELL találni a helyedet ebben a családban?

márc. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem azokat az embereket akik külön élnek, van lehetőségük és pénzük rá de mégsem tudják a legegyszerűbb dolgot megtenni, hogy minimalizálják a kapcsolatot a rokonokkal.
márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem KELL megtalálnom. Én már arra a családra koncentrálok, amit párommal alkotunk és fogunk alkotni hamarosan. Csak felvetődött ez bennem, hogy akik jártak ebben a cipőben, hogyan kezelték?
márc. 3. 13:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, no contact! ;-)
márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
50 éves koromig úgy álltam hozzájuk, mint te. Teljesen kikészültem addigra. Akkor befejeztem velük a kapcsolatot. Kiegyensúlyozott, nyugodt életem lett. A tanulság annyi volt, hogy hamarabb kellett volna lépnem.
márc. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg kiskorodban segíteni téged kutya kötelességük volt. Neked ezt a törődést a gyerekeidnek kell továbbadni.
márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

No contact, ennyire egyszerű.


Miért engeded, hogy beleugasson az életedbe? Letilt, ajtó bezár, és sértődjön meg, nem a te problémád.

márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!