Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintem egy Apuka mindig...

Szerintem egy Apuka mindig egy fiúgyermek születésének örül jobban. Gondolom ez nem mindig igaz? ... Kamaszlányt nevelni gondolom nem könnyebb, mint fiút?

Figyelt kérdés

máj. 1. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igaz, egy lánynak is tud igazán örülni, persze tudjuk, vannak bőven olyan a családok, ahol a gyerek, csak a fiùt jelentheti.
máj. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Apukám lányt akart és azt kapott.
máj. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
93%
Ha nekem egyszer lesz gyerekem akkor lányt szeretnék
máj. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindig igaz, sőt, ismerek több olyan férfit, aki kifejezetten kislányt akart. Szerintem kamaszlányt sokkal nehezebb nevelni a mai világban, mint fiút.
máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Ez az általánosítás hülyeség.

Biztos van olyan, aki fiúnak jobban örülne, mint ahogy fordítva is.


Apa vagyok, két lányom van, imádom őket, soha fel sem merült bennem, hogy bánnám, amiért nem fiú lett egyikük (vagy mindkettő). Nevelni meg szerintem kb. ugyanannyira nehéz őket, ott sokkal-sokkal több függ az egyéni alkattól, szocializációjától és a nevelésétől, amit a szüleitől kapott, mint a nemétől.

máj. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

A szakon erről mi csináltunk egy kisebb felmérést még egyetemen. Amúgy általánosságban inkább fiút akarnak az emberek, függetlenül, hogy ők milyen neműek.


Ezt tükrözte a mi eredményünk is: a 17 diákból én voltam az egyetlen, akinél a variációkat összeadva több volt a lány, mint a fiú (vagy 2 lány akarok alapvetően, vagy egy lány s egy fiút).

máj. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Anyuék anno két gyereket akartak, apu kifejezetten lány gyerekeket. Meg is lettünk, húgom és én.

(Apunál az volt, hogy négyen voltak tesók, és mind a négyen fiúk, tehát a 3 öccse bőven elég volt neki, gyakran voltak rábízva. Így már kislányokat akart saját gyerekként.)

máj. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Az én szüleom két gyereket akartak, wlőször lányt, jöttem én. Aztán fiút, jött öcsém.
máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
A férjem anno azt mondta, ha lehetne választani, ő lányt szeretne, mert mindig úgy gondolta, ha gyereke lesz, akkor kislánya lesz. Lányunk van. Természetesen, ha fiúnk lett volna, ugyanúgy szeretnénk.
máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Az én apám kifejezetten nem akart fiút, mikor megtudta, hogy a 2. unokája az lesz teljesen maga alatt volt.


Az meg hogy kivel könnyű és kivel nem nem a nemen múlik, hanem a személyiségen

máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!