Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Házvásárlás, autó javítás és...

Házvásárlás, autó javítás és egyéb nagyobb kiadásnál a szüleim segítségét kellene kérjem? Rosszul látom?

Figyelt kérdés

Párommal ez már többször volt téma közöttünk.

Nekem elég tehetős a családom, már a dédszüleim, nagyszüleim is azok voltak, így a szüleimet is támogatták anno a saját szüleik nem kevéssel. Ezt ők is folytatták, nagyon hálás vagyok, amiért segítettek az életben elindulni. Örültem, hogy egyetem alatt nem kellett dolgozzak, de azért már így 25 évesen magamnak akarom megteremteni, amire szükségem van, vagy amire vágyom. Például régen szégyenérzet nélkül kértem "csak úgy" alapon drága holmikat, mert épp megtetszett valami, most, ha kell, hónapokig gyűjtöm rájuk a pénzt. Segítenek a mai napig a szüleim, de maguktól, vagy nem direkt mód.


Viszont a párom folyamatosan felhozza, hogy miért nem kérek tőlük többet, miért nem beszélek velük erről.


Például beszéltünk a gyerekvállalásról, családról, és mondtam, hogy előbb költözzünk el kertes házba, utána gondolkozzunk gyerekeken, mert én a lakásomba nem akarnék gyereket vállalni. 2 szoba van, néha még kettőnknek is kicsinek érzem és nyilván a kényszer nagy úr, de nem akarnék mondjuk a nappaliból hálószobát csinálni... Házat pedig úgy tudnánk venni, hogy én a lakást eladom és veszünk fel hitelt. Ő meg ezt nem érti, mert hogy a szüleimnek több ingatlanjuk van, miért nem beszélem meg velük, hogy adják el valamelyiket és annak az árából tudnánk házat venni, ezt a lakást pedig kiadhatjuk és lenne plusz bevételünk is.

De én meg úgy érzem, hogy segítettek eleget azzal, hogy egyetemistaként kaptam egy saját lakást, nem fogom azt mondani pár év után, hogy oké, akkor most vehetnek egy házat is, mert családot akarok.


Vagy összetörtem az autóm elejét, 800 ezer lesz a javítás. Mondtam a páromnak, hogy emiatt nekem most nagyobb tavaszi utazás nem fér bele, a kocsi legyen előbb megcsinálva. Miért nem szólok a szüleimnek, nekik ez nem pénz, miért magamat sanyargatom? Hát mert én voltam a figyelmetlen, meg az én autóm?!



Jó a kapcsolatom a szüleimmel, tudom, hogy ha akár azzal állnék apám elé, hogy új autót szeretnék, mondaná, hogy rendben, milyet, menjünk nézzünk szét. Mikor összetört az autó, akkor is mondták, hogy a javítást rendezik, ezen ne aggódjak, de nem fogadom el, mert én voltam a hibás, ráadásul a Cascot is én nem akartam megkötni rá.

És őszinte leszek, zavar, hogy a párom közel 30 éves férfi létére ennyire a szüleimre támaszkodna, hogy tőlük várná a megoldásokat ezekre. Mert a hitelnél is panaszkodik, hogy ő keveset keres és nem fog még abból egy törlesztőrészletet fizetni, és nem azt mondja, hogy akkor képzi magát, keres jobban fizető állást.


márc. 30. 13:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%

kíváncsi lennék párod veled lenne e, ha nem lenne kocsi/saját lakás

azért ha egyszer eladod, akkor legyen eszed és olyan arányban legyen a ház, hogy te tettél bele többet

márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
Nos, nem sokáig lenne a párom, egészen biztosan nem terveznék vele se gyereket, se jövőt
márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

Hát ne haragudj, de nagyon gáz a párod. Más f@szával könnyen verné a csalánt. Ha bármit vesztek is közösen majd, mondjuk házat, papírozzatok le mindent ügyvéd előtt - mennyit adtál bele te, mennyit ő, hogy lesz a hitel fizetése, és készülj fel arra is, hogy neked kell majd fizetned az egész törlesztőt... És isten ments, hogy a nevére kerüljön bármi is, ami a tiéd, te fizetsz, mert összevesztek és futhatsz a pénzed után...

Egyébként én komolyan elgondolkoznék ezen a kapcsolaton.

Mondom ezt úgy, hogy én is kaptam lakást a szüleimtől, meg még néha most is ad apám valamennyi pénzt, de sosem kértem. Eszembe se jutna elvárni még nekem sem, nemhogy a páromnak.

márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
A párod nem is téged szeret hanem a szüleid pénzét. Szerintem ezen a kapcsolaton el kéne gondolkoznod.
márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%
Az első nem ír hülyeséget. Azért ha összeházasodtok, szerintem előtte írassatok vagyonnyilatkozatot.
márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
97%
Ja még annyi, ha az ügyvéd stb nem tetszik neki, mondván hogy bizalmatlan vagy vele, meg szerelembe ez nem fér bele, akkor még egyértelműbb, hogy csak kihasznál. (14:06os vagyok)
márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
78%
A 6 os a 3 as válaszoló én meg a 4 es (csak mert mind a ketten 14:06 osok vagyunk)🤣
márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
52%
Azt nem is néztem 🤭(3.vagyok)
márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
A párod szemérmetlenül ki akarja használni rajtad keresztül a szüleidet. Vigyázz a javaidra, mert veled sem lesz más! Fontold meg a közös gyermeket, és az együttmaradást is!
márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
megmondanám neki hogy oké, de csak abban az esetben ha a felét ők állják
márc. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!