Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elég durván össze vesztem...

Elég durván össze vesztem édesapámmal. Nem érzem,hogy én hibás volnék,de én kérjek elnézést?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete már,hogy gyakorlatilag feleslegesen balhézott velem.Lakást szeretnék vásárolni,egy része kp,de nagyobbik része hitel.Meg is beszéltük előtte még tök boldogan mennyit tudok félre tenni havonta,amit tartok is,oda is adom még véletlenül se nyúljak bele.Erre folyamatosan jöttek a megjegyzések,hogy ennyit is meg annyit félre tudtál volna,mármint többet. Mondom nyugodj meg,azért egy két kiadás van,meg valamennyire élni is kéne. De annyira el durvult már,hogy mikor 15 éves voltam és vásároltam kerékpárt,hogy arra is költeni kell,meg bármibe bele fogtam hobbi az mindig csak rossz. Én annyit mondtam sose voltál mellettem,nem anyagilag,hanem csak úgy szavakkal támogatni. Anyagi részt is mondtam sose kértem ezekre.Jelenleg ott tartunk nem is köszönünk egymásnak,házon belül is kerüljük egymást,hiába vagyok kb külön részen. A zuhany,meg a konyha közös.Ő 51 én 25.Részben az elején értettem mire gondolhatott,hogy minnél többet tegyek el,de amit megbeszéltünk ugye tartottam is,és aktuálisan ott tartunk semmit se tettem.Innen onnan hallottam vissza,hogy miket panaszkodott,hogy azt mondtam utálom. Ilyet pedig nem,csak az igazat ahogy áll/ állt a dolgokhoz gyerek koromban is
márc. 31. 21:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Csak akkor kérj bocsánatot, ha úgy érzed neked kell.

Ha nem érzed így, akkor nem kell.

Az utóbbi 6 év alatt megtanultam.

márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de egy f@szfej.

Költözz el onnan, ha nem meg fogod bánni. Mar így is el kellett volna legalább 5 éve.

márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

1# én úgy érzem nem nekem kellene,az ő kor osztálya szerint igen.


2# meg tettem volna előbb,de sajnos akkoriban az akkori párom lelépett,kis adósságot meg rá lm hagyott,ezt most pár hónapja rendeztem le hálisten.

Albérletet kizártam,mert nagyon drága,lakás hitellel beljebb vagyok. Elkezdtem nézelődni már,meg van fundamenta alap kezdő löketnek.Azt elismerem mondtam minden félét,de csúnyán nem beszéltem, meg most úgy éreztem ez kötekedés. Ha ez esetleg 6 hónap múlva lett volna hogy kiváncsi hol tartok,és egy helybe toporgok azt mondom ok jogos. Ő akarta legyek náluk itt,hogy segítsenek,de hát...

márc. 31. 22:15
 4/33 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon nem egyszerű a mostani helyzetben lakást venni, a hitel is brutál megdrágult. Nyílván jót akar apud, de mint az én apum, fogalma sincs hogy mennyire nem egyszerű mint mondjuk pár évvel ezelőtt, vagy 10 x éve. Ja meg inkább értékelni kellene a hozzáállásodat, hogy nem nyaralásokra, autóra, bulira/piára/drogokra vered el a pénzed, mint oly sokan.
márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Darius- ***** válasza:
64%

Négyszer olvastam el, de így sem értem.


Olyan sötét az egész, mint egy szarkofág. Nincs leírva sok minden. Egymással ellentétes dolgok vannak, mint támogatott anyagilag, aztán mégsem. Végül is mi okozta a konkrét vitát három hete? Nem tíz évvel ezelőtt, az már nem számít. Ő hogyan szállt be a lakás felújításaba? Ne haragudj, nem akarlak megbántani. Együtt éltek még mindig, ha nem tudjátok megbeszélni és nem kommunikáltok egymással, egyiknek el kellene költözzön. Akinek a nevén van a lakás, az maradjon.

márc. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

4#. Igen nehéz most. Elhiszem jót akarnak a szülők,mint nálad is,de valahogy elbeszélünk :( Sajna 5-10 éve nem volt hű de jó a keresetem,idéntől most jobb.

Szó szerint azt is mondtam neki,hogy basszus,nem-e örülnél,hogy igyekszem,amit mondtam be is tartom. Nem cigizek,nem bulizok. Egy hobbim van havi egy 20-as.Az autót kell használom,de ha a lakás meg van akkor elvileg tudok busszal is járni.Azt is felvázoltam meddig megyek el vásárlasba,mennyit merek felvállalni. Nem palotát,meg nem is egy top környéken. Állandóan azt éreztem anno is hogy meg kell felelnem.

márc. 31. 22:36
 7/33 A kérdező kommentje:

5#. Darius: Vita abból eredt,hogy beavattam mennyit rakok félre a lakáshoz havonta. Tartom is ezt. De bele kérdez azért mennyit raktam el. Mondtam neki amit megbeszéltünk korrekten.Telnek a hónapok,kérdezgeti mennyit rakok el adott hónapban mondtam neki mennyit. Itt jött a megjegyzése tehetnék többet is el.


Az anyagi támogatást úgy értettem,hogy tizen éves koromba se kértem a hobbimra,vagy a bicajra anno. Mert fel hántorgatta a múltat,hogy akkoriban vettem biciklit,és hányszor elromlott,de nem neki kellett finanszíroznia.

márc. 31. 22:42
 8/33 anonim ***** válasza:
5%

vegyél nagy levegőt, és kérj bocsánatot.

én is vettem nagy levegőt, és bocsánatot kértem a szigorú tanáromtól.

márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
76%
Igyis sok mindent megvonsz magadtól, erre büszke lehetsz.. Édesapád szemében viszont sajnos minden "bűn" ami nem létszükséglet én úgy veszem észre... Pl. Minek innál teszem azt narancslevet ha vizet is lehet kB. Ez a szint..
márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

9# igen kb én is ezt érzem sajnos.

Már csúnyán kérdeztem ezt hogy mi a jó..k...a anyámat csináljak ennél többet? Kb ha 4 fal között lennék egész nap az lenne jó,ezt így oda vágtam.

márc. 31. 22:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!