Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elég durván össze vesztem...

Elég durván össze vesztem édesapámmal. Nem érzem,hogy én hibás volnék,de én kérjek elnézést?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hete már,hogy gyakorlatilag feleslegesen balhézott velem.Lakást szeretnék vásárolni,egy része kp,de nagyobbik része hitel.Meg is beszéltük előtte még tök boldogan mennyit tudok félre tenni havonta,amit tartok is,oda is adom még véletlenül se nyúljak bele.Erre folyamatosan jöttek a megjegyzések,hogy ennyit is meg annyit félre tudtál volna,mármint többet. Mondom nyugodj meg,azért egy két kiadás van,meg valamennyire élni is kéne. De annyira el durvult már,hogy mikor 15 éves voltam és vásároltam kerékpárt,hogy arra is költeni kell,meg bármibe bele fogtam hobbi az mindig csak rossz. Én annyit mondtam sose voltál mellettem,nem anyagilag,hanem csak úgy szavakkal támogatni. Anyagi részt is mondtam sose kértem ezekre.Jelenleg ott tartunk nem is köszönünk egymásnak,házon belül is kerüljük egymást,hiába vagyok kb külön részen. A zuhany,meg a konyha közös.Ő 51 én 25.Részben az elején értettem mire gondolhatott,hogy minnél többet tegyek el,de amit megbeszéltünk ugye tartottam is,és aktuálisan ott tartunk semmit se tettem.Innen onnan hallottam vissza,hogy miket panaszkodott,hogy azt mondtam utálom. Ilyet pedig nem,csak az igazat ahogy áll/ állt a dolgokhoz gyerek koromban is
márc. 31. 21:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon egyszerű. Ha csúnya volt a vita, akkor kérj bocsánatot a hangnemért, a kiabálásért, vagy a régi dolgok felhánytorgatásáért, vagy ami volt. Gondolom ilyesmit jelent a csúnya vita. De azt mondd el higgadtan, hogy, mivel tartod magad a tervedhez, ezért nem jogos a kritikája a tényekkel kapcsolatban.

Azt meg hidd el nekem: (három felnőtt fiam van), egy huszonöt éves férfi nem kell hogy mindenben egyetértsen az édesapjával, nem kell mindenben az apa helyeslése. Járd a saját utadat, és tudj csendes nyugalommal reagálni, ha valaki mást gondol. Még akkor is, ha az apukád az.

márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

11# igen max az emeltebb hangért tudnék,a múltat ő hozta fel,én csak mêlyebbre ástam,hogy honnan nézzük.

A jelenbe úgy érzem helyt állok,próbálkozok. Rengeteg túl órákat,plusz műszakokat vállalok.


Igen többen mondták ezt,hogy bólogasssk úgymond nyugiba aztán jólvan,ez a gyengém sajnos. Alapvetően nagyon türelmes vagyok,de ha nem jogos akkor felrobbanok helybe :/

márc. 31. 23:07
 13/33 Darius- ***** válasza:
57%

7- Nem kell bocsánatot kérni. Amikor a biciklit kaptad vagy vetted, kiskorú voltál. Ha ő gyermeket akart, akkor azt nevelni is kell és megadni neki azt, ami jár. Nyilván elromlik a bicikli, az enyém is már sokszor kibicsaklott.


Azt ne mondja meg neked, hogy mennyit teszel félre. Ha nem tetszik menjen és vegyen magának házat vagy várjon. Nem írtál arról mennyire volt jó apa, de nem is kell, mert erre tudod a választ magad és ha kiskorodban megvont alapvető dolgoktól, ha esetleg dolgoznod kellett tizenöt évesen ( gondolom abból, hogy az lett leírva, hogy magad vetted a bringát. )


Tehát ha rossz apa volt, akkor magadnak vegyél házat majd.

márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Rossz apának úgy nem is nevezném,jó kedvű,humoros alapvetően. Az élet dolgait elmondja szépen,meg ő milyen hibákat vétett.

Bicajt úgy vettem,hogy az ösztön díjnak nevezett havi 10 volt abból vettem 50-60 ért.Jogsim is úgy lett hogy eladtam később ugyan ennyiért,és részletekbe fizettem a többit.De valahogy.. én nemtom,túl gondolja. Keresztszülő lettem,azt is aztán hallgattam...

márc. 31. 23:18
 15/33 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem megérdemlted. Megkell nevelni a mai toxikus embereket.
márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
50%
Nála gyűjtöd a pénzed? Fogod te azt még látni? En nem bíznák benne!
ápr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
16# szerintem igen :). Ha abból.indulok ki,lehet örülne tovább állnék,és akkor nincs feszkó
ápr. 1. 01:51
 18/33 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ez az egész nem világos.

Lakást vennél, nagyrészt hitelre, de gyüjtöd hozzá az önerőt. Mióta gyűjtöd, mennyi kp-t akarsz összeszedni rá? Mennyi az amit havonta félreteszel? Amúgy biztos jó ötlet, hogy apádnál tartod...mi van ha közben elkölti?

ápr. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%
Generációs probléma az egész.
ápr. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
38%
Ha jól értem nála laksz.akkor húzd meg magad amíg ott vagy,és kérj bocsánatot a béke kedvéért.
ápr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!