Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez önzőség egy...

Szerintetek ez önzőség egy szülőtől, nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

Ha a gyereke és annak párja konkrétan a semmire vállal gyereket és a szülők kijelentik, hogy ha megtartják a babát, élhetnek velük, nem kell a rezsibe sem adni, de gyűjtsenek össze pénzt, és a gyerek mondjuk 2 éves korára keressen az anya is munkát (persze nem napra pontosan) és költözzenek albérletbe?

Szerintetek önző egy ilyen szülő?



2013. febr. 19. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennének önzők? Két évig eltartják őket. Sokakat ilyen helyzetben egyszerűen utcára tesznek a szülők.
2013. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne önzőség? Nem az, inkább örüljenek, hogy ennyit kapnak!
2013. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Nem önző, hanem önfeláldozó!!! Eltartják őket 2 évig? Ritka korrektek, a szülők viszont elég furák, ha csupasz seggre akarnak babát...
2013. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem sem önzőség, sőt inkább segítik őket, azzal, hogy önálló életre sarkallják. Ismerek egy ilyen családot. Ott is megmondták így a szülők. Erre ma olvastam pont itt, hogy valaki hasonlóan járna el. Őt kicsit lehurrogták, ezért voltam kíváncsi hogy mi a véleménye a többségnek. Nekem eszembe sem jutott azt gondolni az ismerősömékről, hogy nem helyesen csinálták.
2013. febr. 19. 17:18
 5/13 anonim ***** válasza:
Szuper szülők, más úgy gondolja, akkor vállalj gyereket, hael tudod őt és magatokat is tartani.
2013. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Ez nem önzőség. Ez az az eset, amikor a szülő valahol elcseszte a nevelést, és kvázi életképtelen gyereket nevelt, és most próbálja pótolni.
2013. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az általam ismert család mondjuk megteheti. Persze a saját életszínvonalukat lejjebb kellet adni egy kicsit, arról nem is beszélve, hogy alkalmazkodni kellett a babához és még két emberhez, köztük egy szinte idegenhez. De tudom, hogy megtehették, hogy segítenek. Akár még tovább is, de azt akarták, hogy álljanak a lábukra a fiatalok. Hozzáteszem azóta tényleg szépen élnek.
2013. febr. 19. 17:21
 8/13 A kérdező kommentje:

6

Ebben igazad van szerintem.

2013. febr. 19. 17:22
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem önzőség. Eleve nem értem, hogy lehet a semmire gyereket vállalni, arra számítva, hogy majd a szülők eltartják őket... meddig is? Egyébként ez a 2 év (főleg, hogy még a rezsibe sem kell beszállniuk) kimondottan nagyvonalú ajánlat.
2013. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy azért a legtöbb ember normálisan gondolkodik:) Akkor csak én futottam bele egy-két emberbe, és szerencsére még azért jobb az emberek értékrendje.
2013. febr. 19. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!