Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Csak en nem...

Mit tegyek? Csak en nem kaptam uj telefont.

Figyelt kérdés

Ilyen telefonvasar volt apa munkahelyen es az o meg az anya telefonja is a veget jarta, tesomnak meg meg nem volt telefonja es ma hazajott apa 3 szuperjo telefonnal. De nekem nem vettek, mert, hogy az enyem meg jo. Tenyleg semmi baja nincs a mostani telefonomnak, mert en vigyazok ra, de mar nem egy mai darab. Lassu rajta a wifi, a kameraja nem jo..nem csinal normalis kepet. Es annyira rosszul esik ez az egesz. Lehet, hogy hisztis p*csanak tunok, , de mar a 9 eves tesomnak is jobb telefonja van, miint nekem. Nem irigysegbol, de megis.. Most sokaktol meg fogom kapni, hogy 'orulj, hhogy van telefonod'. De hatha kapok meg normalis valaszt. Mit tegyek, hogy esetleg valamelyik csaladtagom elcserelje velem vagy barmi? Ok egyatalan nem ugy hasznaljak a telefont, ahogy en. Szoval nekik csak telefonalasra kell, en meg csinalok vele egy csomo mindent. Es fotozok is es neha jo lenne egy jo minosegu kamera, mert nem jo mindenhova a nagy gepet vinni.

17L


2013. szept. 11. 21:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
56%

Csak érdeklődöm: amikor Te kapsz valamit, ugyanazt megkapja a család valamennyi tagja?


Ha igen, akkor jogosan háborogsz, egyébként nem.


Szerintem csak irigy vagy. Te írtad, hogy a szüleid telefonja tropára ment, az öcsédnek meg nem volt telefonja, a tied meg még jó. Most csak azért ki kellett volna adniuk sok-sok pénzt pluszban, hogy neked is új legyen? Vagy öcsédnek egy fapadosat kellett volna venniük, csak hogy rosszabb legyen, mint a tiéd?


Ahol fényképezni akarsz, oda vidd a fényképezőt... írod, wifi van, kamera van, tehát nem alapgép...


Igen, kimondom, egy irigy, önző, hülye p*csa vagy!


Ha komolyabb telefon kell, csak azért, mert másnak is olyan van (és nem azért, mert szükséged van rá), akkor vállalj diákmunkát, 1-2 hónapon belül meglesz az ára (nem tudom, milyen kategóriás készülékről van szó).


Vagy esetleg jelezd a szüleidnek, hogy szeretnél ilyet te is, ha belefér a keretbe, és cserébe két hónapig minden nap elmosogatsz, és vállalod a heti nagytakarításokat is. Így mégse olyan, mintha csak követelőznél. Mert azért így, hogy neked is van, és tényleg semmi baja, kicsit másabb, mintha lenne egy lestrapált készüléked.

2013. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
53%
Tizenévesen még érdekesebb egy újabb, modernebb, jobb telefon, vagy bármilyen kütyü, mint nekünk idősebbeknek. Ha a szüleid tényleg csak telefonálásra használják és arra a tiéd is tökéletesen megfelel, szerintem szívesen elcseréli veled valamelyikőjük, ha megkéred rá őket. Én legalábbis ezt tenném.
2013. szept. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%

Hát mondjuk nekem meg az lenne egyértelmű, hogy a 9 éves kapja meg valakiét, akinek jobb kell. Egy 17 évesnek, ha már így nézzük fontosabb egy jobb telefon, mint egy 9 évesnek. Nekem mindenesetre érdekes, hogy a 9 éveset járatják a vadi új, menő telefonnal, amit ki se tud használni, a 17 évesnek meg mindegy milyen?


Én már annyi idős vagyok, hogy engem nem érdekel, ha nem mai darab a telefonom, de még emlékszem rá, hogy mikor én voltam tizenéves és mindenkinek kezdett telefonja lenni, egy évek óta nem látott ismerősömmel találkoztam, számot cseréltünk, és megdöbbenve mondta, hogy "még mindig ez a telefonod van?" olyan rossz volt. Akkor még utáltam elővenni, mert égő volt már. Ráadásul apám meg anyám folyton cserélgette a sajátját és amit lecserélt az jobb volt, mint ami nekem volt, de nem adta oda, mert hogy abban használta az ébresztőt. Hát mit mondjak szarul esett.

2013. szept. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
66%

Hát ne haragudj,de én 2 évig kibírtam egy törött képernyőjű

telefonnal(wifi nem volt benne),17 éves vagyok,nyáron voltam diákmunkán (szórólapozás,bolti árufeltöltés),és most sikerült vennem magamnak egy újat,de megkérdeztem szüleimtől,hogy megvehetem e,mivel nem vagyunk szegények,de nem is állunk olyan jól anyagilag...


Azt írod,megfelelően működik a telefonod!

Akkor????

2013. szept. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
66%
A helyes értékrendet otthon meg lehet tanulni. Nem a telefon teszi az embert.
2013. szept. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
39%

Én már nem is a tízes, de nem is a húszas korosztály vagyok, sőt lassan közelebb vagyok a 40-hez, mint a 30-hoz, de én úgy döntöttem volna, hogy ha csak három telefont tudok venni, akkor vagy a kicsi kapja meg a nagyobb lány telefonját, mert egyáltalán nem értem, minek egy 9 éves gyereknek egy hipermodern, csúcstechnológiás telefon? Egy 17 évesnek érdekesebb is, jobban is kihasználja. Vagy eleve felajánlottam volna, hogy válasszon magának egyet, ha akar és nekem jó lesz az ő régi telefonja.

Igazából az ilyesmik ennek a korosztálynak érdekesek, nekünk idősebbeknek, akik szinte csak telefonálunk vele, meg sms-t küldünk, meg a kisgyerekeknek minek az a sok kihasználatlan funkció?

2013. szept. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%
Egyiknek sem kell ilyen telefon. Az utcán csak elveszik tőle vagy eltöri. Egy alap telefon elég egy gyereknek, otthonra meg gép.
2013. szept. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
28%
Kamu kérdés, vagy tényleg vannak ilyen szar szülők. Szánalmas mindkettő.
2013. szept. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
59%
Ne tégy semmit. Engem is kisemmizett a társadalom, megértelek. Vettem is egy 14 zenés kvarcórát a locsolkodópénzemből, hogy túléljem a traumát.
2013. szept. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
45%
Miért vagy ilyen irigy?
2013. szept. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!