Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kaptam egy autót. Hogy mondjam...

Kaptam egy autót. Hogy mondjam el a szüleimnek? Ne hozzam haza?

Figyelt kérdés

A barátomtól kaptam,ez álmaim autója.

De a szüleimmel nem épp felhőtlen a kapcsolatom mostanában,részben a barátom miatt is.

Nem akarom,hogy a párom úgy érezze,hogy nem örülök az ajándéknak,mert ez nem igaz,imádom.De ha a szüleim meglátják,akkor látni fogják,hogy nem éppen a legolcsóbb darab (főleg apa,imádja a kocsikat) és amiatt is veszekszünk néha,ha kapok drágább dolgokat a barátomtól.

Szerintetek mit kéne tennem?



2013. szept. 25. 20:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
49%

Ide minek írsz ki ilyet? Itt 90%-ban tanulatlan lúzerek járnak akik azon nyavalyognak , hogy hogy fognak kijönni hóbap végére az alamizsnájukból, böki a szemüket ha valaki nen nyomorog úgy mint ők egy gyerekkek a nyakukon.

Mérlegeld a helyzetet. 2 éve vagytok együtt, beszéld meg vele mennyire gondolja komolyan a kapcsolatotokat és döntsd el te is. Ha megvolt odamész a szüleidhez és megmondod nekik, hogy ez és ez a helyzet . Ha már 2 éve tart, nincs olyan hülye szülő ( bár lehet) aki nem enyhült volna ezalatt ,mert látja hogy nem 1-2 hónapról van szó.

A prostizással meg ne törődj, akik ezt írják azoknál az a különbség hogy ingyen is szétteszik , vagy ha "pasi" akkor szétteszik nekik ;)

2013. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
42%

Nem vagy prosti egyáltalán, csak szerencsés! Nyilván irigykednek, ahogy én is, de nem értem miért elképzelhetetlen hogy valaki gazdag. Ilyen a világ, vannak gazdagok és szegények. Lehet hogy megdolgozott a pénzért, lehet hogy örökölte, lehet hogy lopta, tök mindegy a kérdés szempontjából.


Azt sem értem, hogy miért ne adhatna a szerelmének ekkora ajándékot? 500 Ft-ig lehet csak ajándékot kapni anélkül hogy k.va legyen valaki? Vagy mi a határ? Írjátok le légyszi, mert félek hogy én is prosti vagyok, csak nem tudok róla. 1000 ft? 10000? Ha karácsony van akkor 20e?


Szerintem itt nem az autóval van baj kedves kérdező, hanem valamiért alapból nem szeretik a barátodat. Azt kéne kideríteni hogy miért nem, így rá tudtok cáfolni. Lehet hogy közös programokat kéne csinálnotok, hogy összebarátkozzanak. Az autót csak akkor mondanám el ha már nem utálják zsigerből, mert így ők is ezért fognak piszkálni mint a többi válaszoló.


l22

2013. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
55%

Hát mondjuk odaállsz, megmondod, hogy a barátodtól kaptad, a járulékos költségeket is ő állja, ha meg nem jönne össze mégse örökre a kapcsolat, akkor visszaadod a kocsit nyomban/eladod/ebből és ebből fogod fizetni a kötelezőt, a benzint, az olajcserét, blabla.

Felnőtt ember vagy. Az abból áll, hogy megoldod a problémáidat, ne bonyolítsd túl. Ha nem fogadják el a szüleid? Biztos megvan rá az okuk, lehet ők felnőtt fejjel olyan dolgokat is látnak, amit te a kb nulla kis élettapasztalatoddal még nem. Vagy igazuk van, vagy nem. Mi a legrosszabb? Összevesztek? Gondolom ha a párodnak van pénze ilyen ajándékokra, és tényleg olyan komoly a kapcsolat, akkor a lakhatásodról is gondoskodik majd, ha úgy alakul az otthoni helyzet. Néha választani kell, még a pénz sem oldhat meg mindent, és vannak konfliktusok az életben.

De ha sumákolsz, nem mered otthon előadni a dolgokat, akkor ne csodálkozz, hogy a szüleidben is az lesz az első, ami felmerül, hogy egy kitartott lotyó vagy. Szóval vállald be inkább.

2013. szept. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
45%

Uristen mennyi szanalmas nyomorult xar ember van. Sok szerencset az autohoz es sok sok boldogsagot a paroddal! :)


(24/L aki eltartja jelenleg az egyetemista baratjat)

2013. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 Frigg ***** válasza:
66%

Mondjuk ezt én sem értem, miért k*rváz mindenki egyből, ha ilyen kérdés van. Én nem vagyok gazdag, párom sem az, de ha valamiért az lennék, és lenne lehetőségem olyan nagy(obb) volumenű ajándékot venni neki, amire régóta vágyik, és örömet okozhatnék neki vele, szemrebbenés nélkül megtenném. Igaz, mi házasok vagyunk, de ugyan ez lenne a véleményem, ha "csak" együtt élnénk, vagy párkapcsolatban lennénk. Ettől akkor ő most hímr*ngyó lenne? Nem értem ezt a felfogást. Ha csóró lenne a srác, nyilván nem venne neki, a csaj meg nem fogadna el drága ajándékot. Nem kell egyből ilyen szinten lealázni valakit, főleg, ha részleteket sem tudunk. Én nem vagyok irigy, természetesen én is örülnék, ha lenne ilyesmire lehetőségünk, de nincs. Azonban ez nem fáj nekem, 5 perccel ezelőttig nem is tudtam a kérdező létezéséről, nem oszt nem szoroz.


23/N

2013. szept. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
71%

huh, elég sok az irigy válasz :D

egyébként meg a szüleidnek nincs köze ahhoz, hogy mit kapsz ajándékba. :D nyugodtan megmondhatod nekik, hogy kaptál egy kocsit, ennyi.

2013. szept. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
28%
bódi szilvi sem az amikor ajándék lakást kap. :D Majd jön a másik pénzes pasi attól kocsit.. áááá, nem vagy az.
2013. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
67%
.....Mert mi annyira ismerjünk mindent a kérdető életéből, hogy nyugodtan ítélkezhetünk..... -.-
2013. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 Frigg ***** válasza:
51%
Ééés igen, be is bizonyítottátok azt, amit írtunk :D Ahogy nézem, mindenki 0%-ot kapott, vagy afelé halad, aki nem pénzéhes r*bancnak tartja a kérdezőt. Gyönyörű :D Nevetségesek vagytok. :)
2013. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 Frigg ***** válasza:
38%
Tőlem viszont zöld kezet kaptak :)
2013. szept. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!