Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 éves vagyok, de az anyám...

19 éves vagyok, de az anyám elveszi a karácsonyra rokonoktól kapott pénzem, a születésnapi szintúgy A ballagási pénzem, több mint 100ezer, szintén elvették a szüleim 'kölcsön' viszont nem láttam azóta se. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
(decemberben volt a szülinapom, ma ötven ezremet vette el, összvissz talán 30 ezret hagytak meg a ballagási pénzemből nyár elején.

2013. dec. 29. 22:35
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom, az én ballagási pénzem sem láttam viszont (június 15-én ballagtunk). Egyszer csak jött volna be anya pénzt kölcsönkérni, mert jött a vízdíjas, mondom, cask 26 ezer van nálam. Teljesen kiakadt, hogy hová lett 14 ezer a pénzemből? Mondtam, hogy elköltöttem ruhákra, meg könyvekre. Elvették a 26 ezremet, azóta sem láttam viszont. És ez rohadtul kiborít.
2013. dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nekem is ismerős ez, bár anyám kérte a pénzt, nem elvette.

Autót vettek, nem volt otthon elég készpénz, kölcsönkért tőlem, azt mondta, majd visszaadja. Azóta se láttam a pénzt, ha rákérdezek azt mondja, hogy "minek az neked."

Nem arról van szó, hogy szükségem lenne valami nagyobb értékű dologra, de be szerettem volna rakni a bankba, mert jó lenne gyűjteni a különköltözésre.

Nagyon bosszantó tud ez lenni. :S


21/L

2013. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
94%
Mondd el az összes rokonnak, akiktől a pénzt kaptad, hogy anyádék elvették és nem adják vissza már 6 hónapja. Hátha ők nyomást gyakorolnak rájuk. illetve mondd meg az összes rokonodnak, hogy ne adjanak pénzt, hanem vidd be őket a pl. Levis boltba és ott azonnal vegyék meg a farmert a Te méretedben, vagy a motoros bukósisakot a kedvenc motívumoddal. és ha tudsz: nagyon ritkán menj ilyen emberek közé. Ezek nem szülők, hanem sz×emétládák.
2013. dec. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
93%

Hat mi nagyon szarul eltunk! Szoszerint marol-holnapra, de soha nem tett meg anyum ilyet velem! Elvalt egyedul nevelt engem meeg az ocsem a hajlektalan nagyanyam magahoz vette akinek a nyugdijjanak 55%at tiltottak es az akkori letminimumot 25ezret kapott!

Anyam hajnalban ment masnap ejjel 1-2 korul jott es 5 korul megint ment dolgozni! Ha en penzt kaptam igyekeztem mindig ugy elkolteni, hogy abbol ok is kapjanak! Kaptam batyamtol egyszer 5 ezer forintot (akkor az rengeteg penz volt 15 volt az alberletunk es nem vette el pedig ott "jogos lett volna") Azt kerte, hogy ne legyen elherdalva.

2013. dec. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
9%

Lehet nem kellett volna az összeset "kölcsön kérni" , de ha Debrecenben vagy albérletbe és most ballagtál, gondolom ott tanulsz tovább. Így gondolom dolgozni nem feltétlenül dolgozol, legalábbis nem élhető pénzért. Amúgy a megélhetésed ott ki fizeti, az albérleted ki fizeti, az iskoládat ki fizeti.

Ja hogy valószínűleg ők.

Igen én nem elvettem volna, hanem megmondtam volna, hogy kisfiam ebből old meg az ottléted x ideig. Legalább megtanulnál bánni a pénzzel is.....


Amennyiben nem tanulsz Debrecenben, hanem dolgozol, akkor vedd tárgytalannak az előző monológot. De ebben az esetben a fizetésed is meglovasítanák, de arról nem panaszkodsz.

2013. dec. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
71%
Hát...most jobbat nem tudok, lopd vissza. És hogy ne legyen igazi lopás, írd meg egy cetlin, hogy bocs, de az enyém volt, nem adtátok vissza, ezért visszaveszem. Ui: kösz, hogy hazudtatok nekem. És haza se látogass vagy két hónapig.
2013. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyitsz egy számlát és minden pénzedet oda teszed.


2. A kártyaszámot nem adod meg senkinek, és a számlát is úgy kéred, hogy csak neked legyen hozzáférésed.


3. Nem mondod meg, hogy mennyi pénzt kaptál bárkitöl is..

2013. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Ha ilyet tennék, nem mondanék el neki ilyesmit, hogy mennyit kaptam, vagy hol a pénz, akkor abból hatalmas nagy konfliktus lenne. (szerintem értelmetlenül...)

Köszi azért a tippeket! És akikkel ugyanez történt: akkor átérzitek:S

2013. dec. 30. 11:12
 29/48 anonim ***** válasza:
92%

Egy nagykorú embertől pénzt az akarata ellenére elvenni LOPÁS vagy (ha erőszakkal történik) RABLÁS. Mindkettő bűncselekmény. Ezt tessék a kedves anyukád tudomásra hozni, és egyúttal megmondani neki, hogy a legközelebbi ilyen esetnél feljelentést teszel a rendőrságen és mehet a sittre.


Egyúttal tessék nyitni egy bankszámlát, a saját nevedre és minden pénzedet oda tenni, és SENKINEK sem biztosítani hozzáférést a számládhoz, csakis önmagadnak. Mivel nagykorú vagy, anyád sem férhet hozzá, ha megteszi: lásd mint fent. (Mindig legyen bizonyítélod! Video - (telefonnal) vagy hangfelvétel is jó.)


Továbbá tessék erősen fontolóra venni a mamától való minél messzebbre költözést.


Azért veszi el a pénzedet, hogy gyerek-sorban tartson, visszalökjön az eltartott kisgyerek-létbe, hogy ne nőhess fel, hogy kontrolláljon és birtokoljon.


Ez ellen tessék kőkeményen lázadni - mire van az akaratod?

2013. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az fontos, hogy nem azért veszi el, mert rosszul állunk, nagyon is jól élünk, nincs szükségük az én pénzemre, összvissz azért veszik el szerintem hogy ne nálam legyen, ne tudjam elkölteni, csak arra amire ők akarják, felügyelni akarnak még ebben is.
2013. dec. 30. 11:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!