Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hasonló szituációban lévő...

Hasonló szituációban lévő szülők! Ti hogy fogadtátok, hogy a fiatok meleg?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve. A 22 éves fiam bejelentette, hogy meleg. Annyira el vagyok keseredve. Sosem adta jelét, hogy ne lenne normális. Már teljesen elterveztem, hogy milyen lesz ha hazahoz egy barátnőt, hogy milyen lesz az esküvője és, hogy milyen lesz majd ha nagymamaként az unokáimra vigyázhatok majd. Ezek az álmaim egy pillanat alatt foszlottak szét és nagyon fáj. Sosem lehet unokám, mert a fiam nem a nőkhöz vonzódik. Mit csináljak? El lehet ezt egyáltalán fogadni?

2014. febr. 9. 10:28
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írták, ne te tervezgesd az ő életét, inkább a sajátoddal foglalkozz. Nem tehet róla, hogy meleg, így született, és ez nem betegség. Ha a társadalom elfogadóbb lenne, a melegek teljesen hétköznapi életet élhetnének. Így, ahogyan most állnak hozzá bizonyos emberek, egy kicsit nehéz, de a normális családi és baráti háttér sokat segít. Ugyanúgy lehet unokád, és talán még pozitívum is lehet, hogy a menyeddel nem lesznek majd összetűzéseid. ;)
2014. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
15%
Nem magát a felvonulással van a bajom, hanem "azért vonulok fel, mert meleg vagyok". Nem kell erre büszkének lenni, én sem vagyok büszke arra, hogy hetero vagyok, egyszerűen így alakult és kész, nem kell egyiket sem külön reklámozni.
2014. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egyesnek teljes mértékben igaza van!

A fiad élete!

Ajánlom Csernus könyvét a szülői önzésről!

Ha sokat erőlködsz elveszted teljesen.

2014. febr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

El lehet ezt fogadni igen. a Reakciód normális, hisz álmodban sem gondoltad volna.

Szeresd őt, s támogasd mindenben, csak ennyit tehetsz.

20F(meleg)

2014. febr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy off, de kikívánkozik: ha téged, egyik hozzászóló, korlátoznának az életedben azért, mert heteroszexuális vagy, te is kimennél felvonulni a többiekkel, hogy lássák sokan vagytok és érdemes foglalkozni a kérdéssel, hogy egyenlő jogaid lehessenek a társadalom többi tagjával, legyen az házasság, gyerekvállalás, vagy bármi más. Ez ugyanaz, csak más irányból nézve.
2014. febr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
83%

Ez igen!Így vélekedni a saját gyermekéről ez csodálatos!!Gratulálok!És az ilyen szülőnek meri magát nevezni! "normális" "elterveztem a barátnőt" STB!

Tudja milyen nehéz lehet a fiának??Őt kellene támogatnia minden erejéből nem pedig síránkozni és önsajnálatot tartani!Felejtse el a saját dolgait,Ölelje meg Gyermekét,és mondja neki azt:SZERETLEK ÉS MELLETTED ÁLLOK!!

2014. febr. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 ftf1983 ***** válasza:
100%
Egy valóban jó szülő azt nézi, hogy a gyereke boldog legyen és a gyerekét támogatja. Sajnos nagyon sok szülő elköveti azt a hibát, hogy a saját álmait a gyerekében akarja megvalósítani és akár meg is nyomorítja ezért a gyerek életét. Az én Édesanyám mindig azt mondta bátyámnak és nekem is, hogy bármi is történik mi akkor is a gyerekei leszünk és szeretni, támogatni fog minket, amiben csak tud. Én meleg vagyok. 25 éves voltam, amikor ezt megbeszéltem Édesanyámmal, aki először is mondta, hogy mindig is tudta rólam és lecseszett, hogy miért vártam vele 25 évig, miért nem mondtam el neki korábban, hiszen látta rajtam, hogy tipródok és küzdök magammal. Egy meleg gyereknek nagyon nehéz legelőször is önmagát elfogadnia és önmagával megbékélnie és utána ezt megosztani a családjával, szüleivel. Sokan nem is képese rá, hanem inkább elköltöznek otthonról messzire. Egy szülő vegye azt nagyon nagy megtiszteltetésnek és becsülje meg a gyerekét, aki összeszedi minden bátorságát és ezt a titkát megosztja vele. És a szülőnek az a dolga ilyen csúnyán mondva, hogy támogassa a gyerekét és azon legyen, hogy az a gyerek boldog és teljes életet élhessen és ha azt egy azonos nemű ember mellett akkor úgy! A melegeket a társadalom és a többi ember nagyon sokat bántja, legalább otthon ne a bántással kelljen találkozniuk, hanem a teljes elfogadással, támogatással! És egy szülő soha ne tervezze meg a gyereke jövőjét, hiszen az a gyereke jövője nem az övé!
2014. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%
Elég gusztustalan ahogy a saját fiadról írsz a kérdésben.
2014. febr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!