Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne csinálnom, hogy a...

Mit kéne csinálnom, hogy a párom észrevegye, nem az iPhone-tól és a társaitól lesz jó apa?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves lánya, aki tényleg rendes, okos és normális kamaszlány, szeretem és megértjük egymást. Viszont rettentően kihasználja a családja anyagi helyzetét. Ne értsetek félre, nem a pénzt akarom elvenni tőle, mert természetes, hogy az apja megad neki mindent. De néha olyanokat kér, hogy csak nézek...

Pl. tavaly a szülinapjára kapott egy iPhone, bár előtte 4 hónappal kapta az előző telefonját, de születésnapjára ezt akarta, hát megkapta. Csak Szilveszterkor elhagyta és azóta egy másikat használ, de az nem tetszik neki, ezért egy most megjelenő telefont akar külföldről és 2 hete hallgatom, hogy hozzam fel az apjának a dolgot.

Kapott valami drága fülhallgatót, de megrágta a kutyája és nem volt a boltban olyan, amilyen a régi volt, kiverte a hisztit, hogy neki csak az kell, mert a többiben nem szól rendesen a zene és fáj tőlük a füle egy idő után, pedig azok sem pár ezres darabok voltak. De rendeltünk, hogy olyan legyen, amilyet akar.

Rábeszélte az apját, hogy használhassa a nyaralót a Balatonnál nyáron és hogy megvehesse a fesztiválokra a bérleteket. De már tavaly is az volt, hogy az apja elengedte mindenhova, utána meg nem tudott róla semmit, mert elment bulizni és napokig nem telefonált, vagy engem hívtak fel a barátnői egy-egy buli után, hogy sokat ivott és nem tudják, hogy mit csináljanak, mert az anyukájának így nem mernek szólni, de az se lenne jó, ha a párom tudná, szóval érte kéne menjek.


De igazából mindennel ez van, amit csak akar. Ma is mondta, hogy menjek el vele vásárolni, mert nincs egy ruhája se estére. Utána megsértődött, mert mondtam, hogy tele van az emelet a cuccaival, most ne járjunk már végig megint vagy 20 boltot, ha kell, válasszon az én ruháim közül. De nem, neki új kellett és megkaptam, hogy sajnálom tőle a pénzt és nem akarok vele foglalkozni.

Amúgy nem rossz gyerek ő, csak ahhoz van szokva, hogy az van, amit akar.

Viszont a barátomnak rá kellene jönnie, hogy nem attól lesz ő a világ legjobb apukája, hogy amit kinéz a gyereke, azt másnap már megveszi neki.


Tudom, hogy ez elég kényes téma és éppen ezért szeretném, hogy tanácsot adjatok.



2014. márc. 8. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%

Azt tanácsolom, hogy ne sajnáld tőle, minden szavadból az árad, hogy "ennek a kis taknyosnak miért legyen, ha nekem sincs" és nem az őszinte aggodalom a leányzó jellemfejlődése miatt...


Továbbá még azt tudom javasolni, hogy a "barátodnak" engedd már meg, hogy a saját megkeresett pénzét arra költse, amire ő akarja, ha huszadik ruhára a lányának, akkor arra. Még nem az élettársad, vőlegényed, férjed, még most milyen jogon osztanád be a pénzét? Korán kezded...

2014. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom lelkiismeretfurdalása van a válás miatt és elég hülyén kompenzál.

Beszélgess el vele, hogy milyennek képzeli a lánya jövőjét, milyennek képzeli el 25, 30 évesen. Talán arra rá lehet vezetni, hogy ha túlzottan megszokja ezt a színvonalat és munkával nem tud annyit előteremteni, akkor esetleg könnyebb útra lép. Kérdés, hogy az apja szeretné-e kikövezni neki ezt az utat?

2014. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
#1 - semmi ilyen nem olvasható ki a leírásból, ne legyél rosszindulatú.
2014. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egyes nincs igazad.


Kérdező ezt sosem fogod tudni megmagyarázni a jól kereső barátodnak.Annyit tehetsz,hogy óvatosan elmondod a véleményedet,nem kioktatóan,követelőzően.Ha ad a véleményedre kicsit vissza vesz ha nem akkor ez van sajnos.El kell fogadnod.

2014. márc. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha neked ilyen egy rendes, normális kamaszlány, akkor milyen a nem normális???
2014. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

# 1, te elolvastad, amit írtam?

Egyáltalán nem sajnálok tőle semmit, csak néha nem tudja, hogy hol tart.

Tele van olyan ruhákkal, amiken még rajta van az árcédula és állítja, hogy ő olyat nem vett, azt én vettem, csak nem emlékszem rá és bekeveredett az ő dolgai közé.

Nyáron néha engedtem, hogy vezesse az autómat, ha én is ott voltam mellette, vagy a nyaralónál voltunk, mert ott senki nem zavarta meg. Ősszel kitalálta, hogy neki kell egy kocsi a születésnapjára. Mondtam, hogy felejtse el, mert még a jogsit se kezdheti el akkor, nem vezethet anélkül. De ő gyakorolni akart és szerinte ebben én akadályozni próbáltam, hogy ne kelljen autókat nézzek vele, 3 hétig nem szólt hozzám emiatt.


# 2, elég régóta elváltak a lány anyukájával (13 éve) és ahogy másoktól hallottam, már a lánya születése óta ez megy, nem csak a válás óta.



# 4

Talán az is baj, hogy a párom a legtöbb balhés dolgáról nem tud, mert mindenhova én megyek érte, ha szólnak, vagy nekem mondja el, ha valami baj van.

Jó, tudja a barátom, hogyha elmegy szórakozni, nem kólát iszik, de egyszer látta részegen a lányát és abból nagyon nagy cirkusz lett és azt hitte, hogy az 3 pohár bor után volt (utána nekem elmondta, hogy 18 felest ivott meg és a végén már azt se tudta, hogy hol van).

Szóval csak azt látja, amit a lánya mutat neki és szerintem kicsit közre játszik az is, hogy a ismerőseink, barátaink gyerekei is hasonlóak, szóval nekik is ez a normális.


# 5, hidd el, vannak nála rosszabbak is.

2014. márc. 8. 23:02
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Holnap pedig a barátod fog kérdést kiírni:

"Mit csináljak, hogy a párom észrevegye, nem a közös hazudozástól, a sunyiskodásban segítségnyújtástól, az autója vezetésének megengedéséből, a lányom részeg tivornyázásának eltitkolásától lesz jó társam?" Te tényleg ilyen előzményekkel akarod kioktatni, hogy milyen egy jó szülő?

2014. márc. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Talán nem kéne falazni a kis libának. Visszaél a dolgokkal, hercegnőt játszik, és te asszisztálsz hozzá, pedig tudod, hogy az apja sok mindent nem engedne.
2014. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem sem kéne asszisztálnod a kislány dolgaihoz, mert épp az a bajod, hogy a párod pénzeli és elhiszi, hogy a lánya egy angyal, közben meg lássuk be, nem normális ahogy viselkedik. El van nagyon kényeztetve. És épp azért, mert nem hogy a sarkadra állnál és elmondanád a párodnak, hogy mit is művel a szeme fénye, inkább segítesz falazni. Helyedben én nem jártatnám itt a szám, hogy nem a pénz miatt lesz jó apa... De te sem attól leszel jó "anya", ha falazol neki. Balek vagy, semmi több. Szóval vagy elmondod szépen a párodnak a kislány dolgait, vagy segítesz a lánynak hercegnőset játszani.
2014. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%

Veled él vagy az anyukájával?

szerintem csak aszülői foglalkozás kell neki, és azt nem kapja meg. Nagyszülők, nagybácsik vannak és játszanak, beszélgetnek, programokra mennek vele?

Talán csak a vásárláson és ajándékozáson keresztüli kapcsolatteremtést ismeri.

2014. márc. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!