Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne csinálnom, hogy a...

Mit kéne csinálnom, hogy a párom észrevegye, nem az iPhone-tól és a társaitól lesz jó apa?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves lánya, aki tényleg rendes, okos és normális kamaszlány, szeretem és megértjük egymást. Viszont rettentően kihasználja a családja anyagi helyzetét. Ne értsetek félre, nem a pénzt akarom elvenni tőle, mert természetes, hogy az apja megad neki mindent. De néha olyanokat kér, hogy csak nézek...

Pl. tavaly a szülinapjára kapott egy iPhone, bár előtte 4 hónappal kapta az előző telefonját, de születésnapjára ezt akarta, hát megkapta. Csak Szilveszterkor elhagyta és azóta egy másikat használ, de az nem tetszik neki, ezért egy most megjelenő telefont akar külföldről és 2 hete hallgatom, hogy hozzam fel az apjának a dolgot.

Kapott valami drága fülhallgatót, de megrágta a kutyája és nem volt a boltban olyan, amilyen a régi volt, kiverte a hisztit, hogy neki csak az kell, mert a többiben nem szól rendesen a zene és fáj tőlük a füle egy idő után, pedig azok sem pár ezres darabok voltak. De rendeltünk, hogy olyan legyen, amilyet akar.

Rábeszélte az apját, hogy használhassa a nyaralót a Balatonnál nyáron és hogy megvehesse a fesztiválokra a bérleteket. De már tavaly is az volt, hogy az apja elengedte mindenhova, utána meg nem tudott róla semmit, mert elment bulizni és napokig nem telefonált, vagy engem hívtak fel a barátnői egy-egy buli után, hogy sokat ivott és nem tudják, hogy mit csináljanak, mert az anyukájának így nem mernek szólni, de az se lenne jó, ha a párom tudná, szóval érte kéne menjek.


De igazából mindennel ez van, amit csak akar. Ma is mondta, hogy menjek el vele vásárolni, mert nincs egy ruhája se estére. Utána megsértődött, mert mondtam, hogy tele van az emelet a cuccaival, most ne járjunk már végig megint vagy 20 boltot, ha kell, válasszon az én ruháim közül. De nem, neki új kellett és megkaptam, hogy sajnálom tőle a pénzt és nem akarok vele foglalkozni.

Amúgy nem rossz gyerek ő, csak ahhoz van szokva, hogy az van, amit akar.

Viszont a barátomnak rá kellene jönnie, hogy nem attól lesz ő a világ legjobb apukája, hogy amit kinéz a gyereke, azt másnap már megveszi neki.


Tudom, hogy ez elég kényes téma és éppen ezért szeretném, hogy tanácsot adjatok.



2014. márc. 8. 22:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
35%
Talán kezdhetnéd azzal, hogy nem veszel be mindent ennek az elkényeztetett csitrinek, úgy táncolsz ahogy fütyül, de a kedves apuka is. Elég gáz, hogy így hagyjátok ,hogy irányítson titeket. De az még inkább, hogy ez pad helyzet, mert Te bármit is szólsz, vagy a párod fog felháborodni vagy pedig a drága kicsi lánya.
2014. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
70%

Tipikus elkényesztetett csitri és a tipikus titkolózós hazudozós párkapcsolat. A nevelés teljes hiánya. Felnevelte őt a buli meg a haverok. Mindent megkapott és azt látta, hogy ezért csak rinyálnia kell és már kapja is.

A párkapcsolatnál meg el van titkolva minden. Amiről a másik nem tud az ugye nem fáj, csak éppen tönkre tesz mindent.

Ebből sok jó nem sülhet ki.


Nincs őszinteség csak a látszat és a megvezetés.

Ahogy az előbb írták valaki mindenképp megsértődik ha mindez kiderül, de a lényeg, hogy a csitri irányít mindenkit. Körülötte forog a világ.


Felnőttnek sem lesz más, hacsak nem fog ki valami olyan pasit aki helyre teszi, de akkor meg elmenekül vissza apucihoz aki meg majd szintén megvesz neki mindent.


Ha nem változik meg sosem lesz normális kapcsolata és állása, mindig eltartatja majd magát. Össze fekszik mindenkivel, mert később meg ebben látja a megoldást, hogy megkapjon mindent amit akar.


Szép jövő, gratulálok az apjának a "neveléséhez".

2014. márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
69%
Szerintem gyorsan állj talpra, nem szabad titkolózni. Megálljt kell parancsolni a lánynak különben maradandóan károsíthatja magát, arról nem is beszélve, hogy mást is veszélyeztet ezzel. BE KELL KEMÉNYÍTENI. Miután elhordott titeket mindennek a világban, és átvészelitek ezt az időszakot azután hálás lesz. Sajna előbb kellett volna észhez térni, és rendesen nevelni(főleg apukának)
2014. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!