Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik 18 év alatt estek teherbe...

Akik 18 év alatt estek teherbe és a szüleik nem támogatták az abortuszt, mégis elvégezték, azoknak hogy alakult később a kapcsolata a szüleivel?

Figyelt kérdés

Mert ugye ha a szülő nem hajlandó aláírni a papírokat, akkor a gyámügy is engedélyezheti.

Volt valaki ilyen helyzetben?


2014. nov. 22. 14:48
1 2
 1/13 Deákné Vászna ***** válasza:
0%
Nagyon tájékozatlan vagy! 16 év fölött a döntés joga a lányé, nem a szülőké.
2014. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Ha pedig 14 és 18 között vagy, te is kezdeményezheted, de a kérelemhez a törvényes képviselőd (valamelyik szülőd) beleegyezése is szükséges."


Köszönöm a hasznos választ.

2014. nov. 22. 14:59
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem a lányé a döntés joga, 17 éves voltam mikor én meg akartam tartani, ezt jeleztem is a családvédelmisnek,de anyám döntött, hogy el kellett vetetnem. Bocsi az offért, csak az első beletiport a lelkivilágomba.
2014. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Ugyan így jártam mint a 3 -as válaszoló. Hiába szeretnéd ha Ő nem akarja kuss a neved.Elnézést de szebben nem tudok nyilatkozni mert forr a vérem ilyenkor.
2014. nov. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

#3, DE, a lányé a döntés joga, egy 14 éven felülit senki sem kényszeríthet az akarata ellenére se a terhessége kihordására, se a megszakíttatására.

Csak hát sajnos kevés érintett lány tudja, hogy ha a szülő ilyenben mesterkedne, akkor a gyámügyhöz kell fordulnia, kevés fiatal van tisztában sajnos a jogaival.

(és nem "jelezni" kell a családvédelmisnek, hanem hivatalos eljárást indítani a gyámhivatalnál - mindkét esetben)

2014. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

"17 éves voltam mikor én meg akartam tartani, ezt jeleztem is a családvédelmisnek,de anyám döntött, hogy el kellett vetetnem"

Ez borzalmas lehetett!! Nagyon sajnálom..

2014. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak vakbélműtétből kifolyólag sokat fájt a has,sokat is volt kórházba.Az utolsó hasi uh hang után leküldték a nő gyógyászatra.16éves,ő meg mondta nem engedi megvizsgálják.Nem is tették.Vissza mentem vele a dokihoz,mondtam neki egy vizsgálat nincs meg,mert nem engedte.Azt mondta semmi gond,ez igy van ha nem engedi a világon senki nem nyúlhat hozzá.Még egy foghúzást sem tehetnek,hiába gyerek, kamasz .Akkor egy ab-ot hogyan lefogják??Nem hiszem
2014. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%
#3 #4 részvétem, hogy ilyen "anyátok" volt, megkönnyeztem a hozzászólásaitokat. Hogy tudtatok megbocsájtani (megtettétek)?
2014. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Azért azt talán át kellene gondolni, hogy a szülőnek mennyire van, vagy nincs beleszólási joga abba, hogy a tizenéves gyereke szüljön e, akit ő tart el. Ők maguk vállaltak annyi gyereket, amennyire vágytak, úgy gondolták, tisztességesen fel tudják nevelni. Egy tizenéves miből vállal gyereket? Hát, ne a szülei nyakára akarjon! Mert az a gyerek bőven iskolás korú lenne, amire az anyja keresőképes lenne, elvégezné az iskoláit. És akkor még semmije nincs, amire gyereket lehetne vállalni. Legtöbb esetben az apa is fiatal, nem rendelkezik sem keresettel, sem egzisztenciával. Mit is tudna 2 gyerek vállalni? Még magukért sem felelősséget, nem egy gyerekért. Az csak egy dolog, hogy az abortusz rossz dolog, de a felelőtlenség is az. Így a szülőnek minden esetben mérlegelni kell, tudja e, akarja e vállalni.
2014. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

#9, valóban, a szülő dönthet abban, hogy mennyit vállal vagy nem vállal az esetleges majdani unokája kapcsán, ez egy szabadon választott műfaj, ebben nincs semmiféle törvényi kötelessége, ha akarja vállalja a gyámságot, ha nem akarja, akkor nem, ha akarja, akkor beszáll pénzzel, ha nem akar nem. Ez teljes egészében az ő döntése a saját cselekvéséről.

Abban viszont nincs semmiféle döntési joga, hogy a lánya kihordja-e a terhességet, vagy megszakíttatja... ugyanis ez a rész nem az ő élete...

2014. nov. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!