Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukaként mit gondolnátok?...

Anyukaként mit gondolnátok? Ciki, hogy nem leszek itthon a testvérem első hónapjaiban? Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Elméletileg kedd reggel elutazom és csak augusztusban jövök vissza 2 hétre, majd újra repülőre ülök és csak szeptemberben jövök haza.

De a féltestvérem június 19.-én fog megszületni és nem szeretném, hogy ezért összevesszünk anyával.

Az a baj, hogy tavasszal 3 hetet az Államokban voltam, télen sem voltam sokat itthon és pont nemrég mondta anya, hogy örül azért, mert végre itthon leszek egy kicsit. Szóval félek, hogy teljesen csalódott lesz, amiért lelépek.


2015. jún. 7. 16:08
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
81%
Az anyja normál esetben magának és a gyereke apjának szüli a gyereket, nem a majdnem felnőtt lányának. Maga vállalta be, mi az, hogy nincs a lány mellette? Miért, ki ő, azon túl, hogy féltestvér?
2015. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
17%
szerencsére nekem nem ilyen önző gyerekem van. gondolom nem a diákmunkával nehezen megkeresett pénzét utazgatja meg fesztiválozza el, hanem vastagon anyuci meg apuci fizeti a szórakozását. akkor meg szerintem elvárható, hogy az elején ott legyen és segítsen.
2015. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

De egy 2-3 hetes csecsemő mellett nem nagyon tudnék neki segíteni.

Utolsó, akkor mi van, ha nem diákmunkázok?

Elkap a GYK-rendőrség, vagy mi?

2015. jún. 7. 17:03
 14/40 anonim ***** válasza:
55%
Nem is ertem, mar miert lenne "ciki", hogy nem vagy ott, ez csak a tesod, nem Neked kellene etetni meg minden....
2015. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
79%

Anyukaként, ha nem akarnám, akkor nem engednékek el 17 évesen..

(Bár ennyire szabadon gimnazistaként biztos nem eresztenem a lányomat, de a fiamat sem.)


Másrészt ez teljesen független attól, hogy baba érkezik a családba, vagy sem.

A tesódnak nem fogsz hiányozni, nem fog rá emlékezni, anyudnak meg rólad is gondoskodni csak plusz lenne, másrészt te mar be tudsz segíteni otthon a gyerekkel is, megint másrészt ez nem mötelező, hoszen a szülők maguknak vállalnak gyereket, enm a tesőknak.. Ő az ő felelősségük lezs, nem a tied..


Az a nagyon hihetetlen számomra, hogy kedden utazol (péntekig tart a suli nem???) és még nem tudnak róla, és neked evidens, hogy mész, ennyi időre..


Ezt úgy nem tenném meg a szüleimmel, hogy nem élek otthon, van köztünk 12 év és házas vagyok..

Remelem tenyleg csak elmeleti a kérdés

2015. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
25%
de, pont hogy tudnál segíteni. mint írtad császár lesz. akkor odaviheted neki a kicsit mikor sír esetleg tisztába teheted, fürdetheted, segíthetnél főzni, takarítani, néha kelni hozzá hogy anyud hamar megerősödhessen. de úgy látszik ezt csak én gondolom így, pedig annyi idős vagyok mint te. de tudom, nálatok személyzet van, anyud és a mostohaapád maguknak vállalták a gyereket...
2015. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy esetleg furcsa lenne, mert nem fogom látni azonnal, hanem csak akkor, mikor már nagyobb lesz.


Ez a link nem tudom, hogy micsoda.


Igen, péntekig van "tanítás", de a legtöbb tárgyból már lezártak, az órákon azok írnak dolgozatot, vagy felelnek, akiknek javítani kell, vagy kevés a jegyük. Így nem hinném, hogy olyan sok mindenről lemaradok a 4 nap alatt.

Pénteken derült ki, hogy utazom. Ezért nem tudja még itthon senki.



Nem kell anyának segítenem.

2015. jún. 7. 17:21
 18/40 anonim ***** válasza:
51%
olyan nincs hogy nem kell. csak a te elszállt kamasz eszeddel hiszed ezt. utazgass, nyaralj, de ne lepődj meg hogy ha neked lenne szükséged anyukádra akkor tojna a fejedre magasról.
2015. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
68%

"akkor meg szerintem elvárható, hogy az elején ott legyen és segítsen."


Miért is elvárható? Ő csak testvér. Nem az ő dolga besegíteni a kistesónál. Nem azért van a nagyobb gyerek, hogy legyen ingyen pesztra a kicsi mellé. Nehogy már egy 17 éves legfőbb dolga legyen az anyja újabb gyerekét gondozni...

Gondozza az, aki megszülte.

2015. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
De, képzeld, van olyan, hogy nem kell segítenem. Kicsit jobban tudom, mint te, 59%-os.
2015. jún. 7. 17:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!