Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukaként mit gondolnátok?...

Anyukaként mit gondolnátok? Ciki, hogy nem leszek itthon a testvérem első hónapjaiban? Hogy mondjam el?

Figyelt kérdés

Elméletileg kedd reggel elutazom és csak augusztusban jövök vissza 2 hétre, majd újra repülőre ülök és csak szeptemberben jövök haza.

De a féltestvérem június 19.-én fog megszületni és nem szeretném, hogy ezért összevesszünk anyával.

Az a baj, hogy tavasszal 3 hetet az Államokban voltam, télen sem voltam sokat itthon és pont nemrég mondta anya, hogy örül azért, mert végre itthon leszek egy kicsit. Szóval félek, hogy teljesen csalódott lesz, amiért lelépek.


2015. jún. 7. 16:08
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
86%

Az anyukád valószínűleg nem azért mondta,h örül,h itthon leszel,h majd segítesz neki,hanem azért,mert ha ennyit utazol,örül,hogy együtt a család...

Egy dolog van ebben az egészben,ami zavarna anyukaként,hogy kedden el akarsz utazni kb. 2 hónapra ezt tudod péntek óta és még egy szót sem szóltál róla...Mikor akarsz?hétfő este mikor csomagolsz?

2015. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
42%
Én 12 évesen kompletten elláttam az öcsémet, de nekünk még volt egy három éves tesónk is, szóval anyának jól jött a segítségem. Viszont ez nem elvárás volt, teljesen önkéntes alapon ment és apukámra nem számíthatott anya. Én elengedném a lányom, főleg így, hogy már korábban is voltál kint külföldön. A kicsi első pár hónapjára úgysem fog emlékezni, meg ilyen nagy korkülönbségnél nem is fog sosem a testvérének tekinteni, inkább valami nagynéni státuszod lesz. És de, az anyuka igenis magának szüli a gyereket és ha úgy számítja, hogy dejó, majd a nagylányom vigyáz a kicsire, amíg mi az apukával programot csinálunk magunknak, akkor elég érdekes anyuka. Normál felnőtt nem a gyerekeire sózza rá a kisebbet/kisebbeket, csak kényszermegoldás, hogy a nagyobbra bízza. De a kérdező említette, hogy lesz segítsége a szülőpárnak. A lányzó élje a saját életét, ha már van lehetősége utazgatni, miért ne tegye? Te nem akarnál ilyen életet a saját lányodnak?
2015. jún. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
53%

28 as vagyok bírom hogy ha bármi van és jobb megoldás nincs akkor jaj mert nem helyesen írt. hopp lehet tényleg. hopp képzeld ez pont az a hely ahol a helyesírás az első jaaa várj nem:D


érdekes barátnőmet úgy nevelték hogy ha akar segít ha nem nem és jé ember lett belőle. meg tud mindent csinálni. aki azt mondja hogy mert a gyerekének kötelező valamit csinálnia otthon az számomra elég önzőség.

2015. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 32-es, én 7 éves koromtól gyakran elláttam a húgomat, 10 évesen az öcsémet is, a szüleim munkabeosztása miatt. Természetes volt, hogy ezt teszem, nekem is, a szüleimnek is, mivel családként működtünk. A fiaim is vigyáztak a kisebb tesóra, ha úgy alakult, ez is természetes volt.

Nem az a kérdés, hogy emlékszik-e a kistesó a kérdezőre, hanem az a fajta hozzáállás, hogy fel sem merül benne, hogy talán jólesne az anyjának, hogy vele legyen. Nyilván azt fogja mondani neki az anyja, hogy menjen, ha akar, eddig sem tartotta vissza, mindenesetre nekem rosszul esne, hogy az utolsó pillanatban tájékoztat arról, hogy elmegy, és még a kétely sincs benne, hogy akár mehetne később, vagy hazajöhetne 2-3 héttel előbb.

És ha már megkérdezted, nem, nem szeretnék ilyen életet a lányomnak, ha lenne.

2015. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
50%

Én 3 évesen ikreket neveltem, és 2 műszakban dolgoztam. *eyeroll*


Komolyan, annyira gusztustalan, hogy ha a kérdező anyukája írt volna kérdést, hogy a férje nem segít, mindenki nekiesne, hogy mégis hogy képzelni, jár a buli, jár a tejfakasztó, egy férfi még nem tud mihez kezdeni egy ilyen kicsivel, stb. És ezt a gyerek apjáról.


De az idősebb tesó, az igen, az csináljon meg mindent.


Ha a nőnek nincs a férjével ideje törődni, mindenki fenyegeti, hogy megcsalják, elhagyják, azonnal fogyjon le, és szopja le rendesen az urát, ha viszont a gyereket bántja, hogy el van hanyagolva, rögtön jön, hogy inkább segíts anyádnak, megviselt, most szült, stb.

2015. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
56%
35-ös, te valamit nagyon benéztél:D
2015. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
91%
Hogy a francba igazolsz le ennyi napot? A bizonyítványodat ki fogja átvenni? A mindenórás anyukád?
2015. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 piroska és a farkas ***** válasza:
93%
Nekem csak egy kérdésem van : kényszerít valaki arra, hogy elutazz? csakmert ha megtehetnéd, h itthon maradsz, nem azért, h segíts, de egyébként, igen, NORMÁIS lenne, h segítesz is, nem etetni, hanem mondjuk kikeverni anyukádnak egy hideg limonádét a kánikulában, vagy felporszívozni a lakást, és EGYÁLTALÁN, hogy lásd a testvéredet, még ha csak " fél " is.... szoval mi az a nagyon fontos dolog ami kiatt az ő születése másodlagos?
2015. jún. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagyok valami nagy illetékeselvtárs, mivel a kérdés anyukáknak szól, de...


Szerintem nyugodtan szólj neki, hogy mégy, oszt jónapot. Valószínűnek tartom ugyanis, hogy teljesen tisztában van vele, hogy mennyit érsz otthon, azaz mekkora segítségtől esik el a távolléteddel.

Nem hiszem, hogy nagyon akadékoskodna.

2015. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
0%

ÉN IS JÚNIUS 19.-ÉN SZÜLETTEM. :D


(Bocs le kellett irnom :D)

Amugy tuti elenged… mivel a feltestvered, ezert nem olyan fontos hogy itt legyel! Ugyis hazajossz 2 hetre… meg ilyen pici baba fel sem fogja még hogy mu van korulotte!

az lesz csak a baj, hogy anyud igy nm tud segitseget kerni toled.

Joo utat! :)

2015. jún. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!