Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben támogatnátok...

Ebben az esetben támogatnátok a gyereketeket? Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van még egy lakásuk, ami jelenleg ki van adva. Mi szintén albérletben lakunk a férjemmel, mert sajnos még nagyon távol állunk a lakásvásárlástól, mert saját tőkénk még nem sok van és az is lehet, hogy nem is fogunk tudni venni magunknak saját erőből, csak ha öröklök/öröklünk. Hiába dolgozunk mindketten, van hogy havi szinten alig tudunk félretenni, pedig egyikőnknek sincs rossz állása, mert mindig van valami hirtelen költség és egyszerűen úgy érezzük, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Az albérlet bérleti díja havi szinten nem kevés és emellett nem könnyű félretenni.

Mi inkább szívesebben fizetnénk anyumnak, mint egy idegen zsebét tömjük, meg ez az albérlet dolog is eléggé bizonytalan. Mondjuk eddig még ezt nem ajánlotta fel nekünk, én meg igazából nem is akarok ezért "könyörögni". Bár vicces volt, mert az albérlője kérdezett rá, hogy a lánya nem akar-e majd beköltözni. Erre nem tudom anyum mit reagált. A másik meg az, hogy azt mondta anyum, hogy a anyósoméknak ne is mondjuk, hogy van még egy másik lakásunk is. Mondjuk nem is értem miért ne tudhatnák, mivel eddig kb csak anyósomék támogattak minket amivel tudtak és ők nem anyagiasak és nem azért örülnek, hogy a menyük lettem, mert tehetősek a szüleim, hanem azért, mert szeretem a fiúkat és örülnek hogy én vagyok a menyük.

Természetesen anyum lakásában is csak addig laknánk, amíg nem tudnánk sajátot venni, csak így talán hamarabb összejönne a pénz, mivel az öröklés még nagyon-nagyon arrébb van, ráadásul azért babát is szeretnénk hamarosan.


Én 26, férjem 27


2015. szept. 4. 09:42
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
93%
Ha rászorulnék, ha nem, én biztosan a gyerekemnek adnám ki a lakásomat. Ugyanúgy tudna fizetni, nekem meg öröm lenne, hogy legalább ennyit tudnék segíteni.
2015. szept. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Nem a férjemmel semmi bajuk, nincs is okuk rá, hogy legyen.
2015. szept. 4. 10:05
 13/41 anonim ***** válasza:
92%

Az a kérdés, hogy mennyivel lennétek ettől előbbre? Anyukádék ha eddig nem ajánlották fel, akkor már biztos nem fogják ajánlani, hogy ingyen, vagy 10-20 eFt + rezsiért lakjatok ott. Igy aztán náluk is van albérleti díj. Ha ez olcsóbb mint a jelenlegi plusz itt biztonságban vagytok és tudjátok, hogy nem kell félni a főbérlő kénye kedvétől és esetleg fél év múlva tízezrekért költözni akkor van értelme. Egyébként meg csak feszültségforrás a saját szülőtől bérelni. Nem szívesen tenném, mert komoly függőségi helyzetet jelent olyan szülőtől aki inkább leválasztani szeretne magáról ha jól értem.


Én ha nagyon kellene az albérletből befolyó összeg akkor egy minimális díjjal kiadnám a gyerekemnek. Ha megengedhetném, hogy kiessen ez a bevétel akkor egy határidőt szabnék amíg ingyen lakhatna, ha a rezsit fizeti.

2015. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
81%

Azt írod,anyukádnak ez egy biztosíték öreg korára,ami azért odébb van.

Addig is kiadhatná nektek ingyen,ti a következő években ezzel a segítséggel könnyebben tudnátok félretenni saját lakásra,ha nem kellene albérleti díjat,meg kauciót fizetnetek.

Szerintem ez lenne a normális.

Meg mondom,úgyis a tiéd lesz előbb-utóbb az a lakás.

Nem azért nem adja ki anyukád nektek,mert ha valami anyagi problémája akad,a gyerekét kicsit nehezebben tudná kirakni a lakásából és előre gondolkodik?

2015. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
90%
De ha te is fizetnél anyudnak bérleti díjat, akkor nem beszélhetünk támogatásról. Ha úgy adná át nektek a lakást, hogy menjetek költözzetek be, akkor beszélhetnénk arról, hogy támogatnak benneteket. Én biztosan támogatnám a gyerekem hasonló helyzetben, bár azt nem tudom (nem olvastam végig, hogy esetleg írtad volna kommentben), hogy a szüleid mennyire vannak rászorulva erre a bérleti díjra. Ha rá vannak szorulva, akkor nyilván nem elvárható, hogy átadják nektek lakhatásra.
2015. szept. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
87%
Számomra nem is lenne kérdés, a lányomnak adnám ki és vagy nem kérnék albérleti díjat, vagy jelképes összeget kérnék, hogy tudjanak gyűjteni.
2015. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedben megkérdezném tőle, akkor is, ha ez konfliktusforrás. Ha ez titetek izgat - teljesen jogosan, mert anyukád viselkedése meglehetősen különös - akkor tiszta vizet kell önteni a pohárba, nem rágódni.
2015. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
38%
Nos, érthető anyukádek oldala. Az albérlet nekik biztos jövedelem. Egy idegentol kerhetik a bérleti díjat, a gyerekkel nem tud mit csinálni, ha nem fizet.
2015. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim válasza:
57%
Én biztos támogatnám, de az tuti, hogy nem kerek a trténet. Férjhez mentél, önálló keresettel rendekeztek mind a ketten, anyukád egyedül él és mégis tőle várod a támogatást. Miért? Ő tehet arról, hogy nem tudtok lakást venni, csak ha örökötök? (mondjuk nekem ez is bicskanyitogató). Képezzétek magatokat, keressetek másodállást és ha alig tudtok megélni, akkor ne babám gondolkodjatok és ne várjátok el, hogy anyuci oldja meg az életeteket.
2015. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
31%

Naná, hogy támogatnám, már most azon vagyok, hogy gyűjtsek neki egy lakásravalót, pedig még csak 5 éves.


Én valami mást sejtek a háttérben, nagyon nagyon fura, hogy még nem is említette meg anyukád ezt az opciót, és mindenáron idegennek adja ki, és fikarcnyit sem segít a lányán.

Van testvéred?

Kinek a nevén van az a lakás? Van haszonélvezet rajta?


Egyébként ha ennyire anyagias, ügyvéd előtt is lehet írni egy olyan bérleti szerződést, ami mindkét félnek megfelelhet.


(szerintem nem az ő nevén van a lakás...)

2015. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!