Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben támogatnátok...

Ebben az esetben támogatnátok a gyereketeket? Mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van még egy lakásuk, ami jelenleg ki van adva. Mi szintén albérletben lakunk a férjemmel, mert sajnos még nagyon távol állunk a lakásvásárlástól, mert saját tőkénk még nem sok van és az is lehet, hogy nem is fogunk tudni venni magunknak saját erőből, csak ha öröklök/öröklünk. Hiába dolgozunk mindketten, van hogy havi szinten alig tudunk félretenni, pedig egyikőnknek sincs rossz állása, mert mindig van valami hirtelen költség és egyszerűen úgy érezzük, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Az albérlet bérleti díja havi szinten nem kevés és emellett nem könnyű félretenni.

Mi inkább szívesebben fizetnénk anyumnak, mint egy idegen zsebét tömjük, meg ez az albérlet dolog is eléggé bizonytalan. Mondjuk eddig még ezt nem ajánlotta fel nekünk, én meg igazából nem is akarok ezért "könyörögni". Bár vicces volt, mert az albérlője kérdezett rá, hogy a lánya nem akar-e majd beköltözni. Erre nem tudom anyum mit reagált. A másik meg az, hogy azt mondta anyum, hogy a anyósoméknak ne is mondjuk, hogy van még egy másik lakásunk is. Mondjuk nem is értem miért ne tudhatnák, mivel eddig kb csak anyósomék támogattak minket amivel tudtak és ők nem anyagiasak és nem azért örülnek, hogy a menyük lettem, mert tehetősek a szüleim, hanem azért, mert szeretem a fiúkat és örülnek hogy én vagyok a menyük.

Természetesen anyum lakásában is csak addig laknánk, amíg nem tudnánk sajátot venni, csak így talán hamarabb összejönne a pénz, mivel az öröklés még nagyon-nagyon arrébb van, ráadásul azért babát is szeretnénk hamarosan.


Én 26, férjem 27


2015. szept. 4. 09:42
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
94%

"Ehhez csak annyit, hogy 26-27 évesek voltunk a férjemmel, mikor megszületett a lányunk. NULLA támogatással vettünk egy lakást és fizettük a törlesztőt meg a rezsit is. Ha ezt nem tudjátok megtenni, akkor az a Ti hibátok, ne akarjatok anyukádra akaszkodni. Arra még nem gondoltál, hogy anyukádnak mekkora kudarc, hogy 26 éves lánya nem tud megállni a lábán? Vagy nem is tud erről? Szerintem először nőjetek fel és ne várd a megerősítést a gyiken, hogy milyen szemét anyád van, aki az életre akar nevelni. Az utolsó kommented mindent elárul - 2 milla nem elég ..... naná, hogy nem, mert az az a ti pénzetek és arra vigyáztok. Szánalmas! Nagyon nagyon sajnálom mind a kettőtök családját."


Aha, és ez mikor volt? 50 éve? Budapesti a kérdező. Tudod mennyi ott egy 30 nm-es lyuk? 8-9 millió az olyan állapotú ami lakható. Tudod mennyi egy 8. kerület közepén lévő másfélszobás? 10. És egy normális környéken lévő? Verdesi a 20-at. Pár éves tapasztalattal rendelkező diplomások, ha fejenként 200-at kapnak bruttóban akkor verdeshetik a kezüket össze örömükben. Ketten ha saját lakást bérelnek, akkor mindennel együtt csak a lakhatásra elmegy valamelyiküknek majdnem a teljes fizuja. Hogy a büdös fenébe raknál félre egy lakásra valót 26 éves korodra?

2015. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
87%

En támogatnám a gyerekemet és kiadnám neki (ha nincs szukségem a pénzre, akkor nem kérnék bérleti díjat, de fizessék a fenntartást)

Mi így gondolkoztunk a férjemmel: Vettunk ki kolcsont banktol, h ne idegennek kelljen fizetni albérletet, mert ennyi erovel torlesztem a kolcsont és enyém a lakás. Nem kifizetodo másnak albérletet fizetni.


28N

2015. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
37%

én inkább a gyerekemnek adnám a lakást, csak tudjon félre tenni... :/

26/N

2015. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
13%
Kedves 14:30-as: 2006-ben volt és Pesten - bocsi. 2-en pár év után a fôvárosban csak 200-atkeresnek az az ô hibájuk. Tessék tanulni, nem kifogásokat keresni.
2015. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
41%

Lehet, hogy egyszerűen kommunikációs probléma van. Te azt várod, hogy ajánlja fel a támogatást, ő meg úgy gondolja, hogy ha nektek kell valami, akkor kérjetek. Megjegyzem, utóbbiban van is ráció, felnőttek vagytok, mindkettőtöknek finanszírozták a tanulást, ha ezen felül is rászorultok a segítségre, akkor szóljatok.

Én biztosan belemennék abba, hogy pl. 5 évig lakhattok ingyen, csak a rezsit és a karbantartást álljátok, utána mentek sajátba, ezt pedig visszaadjátok kifestve, rendbetéve. Viszont annyit azért elvárnék, hogy álljatok elém, és mondjátok el a problémát, kérjetek segítséget. Lehet, hogy azt sem tudja, mennyit kerestek, hogyan tudtok félrerakni, mert nem avattátok be, ő talált megbízható bérlőt hosszú távra, fel sem merült benne, hogy szeretnétek még pár évig támaszkodni rá, mert nem jeleztétek. Nyilván ő sem abban gondolkodik, hogy öregkorában majd ti tartjátok el.

2015. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
76%

Az hogy az alberloben felmerult es rakerdezett anyadvan nem. Evvel szerintem itt ugy kell kezelni mintha bem is lenne ez a lakas.

Szoval akarmi van meg kell oldjatok egyedul. Masok is vannak igy, es csak sikerul, kitartas. En pl ket gyereket szultem alberletbe kesobb sikerult a sajat. Jelentem a gyerekeknek tokmindegy a tulajdonviszony mi meg nem voltunk felelotlenebbek lakastol fuggetlenul se. Ha ujrakezdenem us igy csinalnam. Nem volt tamogatas megoldottunk es kesz.

2015. szept. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is hasonló volt a helyzet egy ideig. Itt lakunk mindketten (vagyis öten) anyámék házában, a testvéremék a gyerekük mellett házat újítanak, vettek hitelre egy ősrégi ócska házat a semmi közepén, mert másra nincs pénzük. Addig a szüleimnél laknak, egy szobában a gyerekkel. Mi is itt lakunk, alig férünk el ketten a tök kicsi szobámban, albérletet nem tudnánk fizetni a jövedelmünkből, így marad a gyűjtögetés. szüleimnek volt egy másik háza pár km-re innen, mikor a testvérem terhes lett, megkértem őket, adják ki nekik albérletbe (ott is laktak más albérlők, de felajánlották, hogy elköltöznek, ha a testvérem odamenne), hogy ne itt kuporogjanak gyerekkel a nyakukban, mindenkinek kényelmetlen lesz a helyzet. Erre tudod mit csináltak a szüleim? Eladták a házat, mondván, a testvéremék nem tudnák fizetni még a rezsit sem ott (havi többszáz ezret keresnek...?!), nem engedheti őket oda. Eladta a házat, az árát megtartotta (én kiharcoltam belőle egy keveset, főleg, hogy nagyszülői örökség volt), a testvérem is kapott volna annyit, mint én, de a szüleim a megbízhatatlanságára hivatkozva inkább azt is megtartották maguknak. És a testvéremék kuporognak tovább egy szobában a szüleimnél, mindenkinek kényelmetlen helyzeteket teremtve. Szóval nem csak a te szüleid ilyen önzőek.
2015. szept. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég fura, uttsó, viszont vannak érdekes aspektusai:

- nem hiszem, hogy a szülők olyan jól érzik magukat az agyonzsúfolt házban, nem biztos, hogy valóban csak önzésről van szó

- többszázezres fizetésekből csak egy roggyant kunyhóra futotta a semmi közepén? Tényleg felmerül a kérdés, hogy mennyire megbízhatók tesódék, és tudnak-e bánni a pénzzel

- "nagyszülői örökség" akkor van, ha a közvetlen leszármazó szülő már nem él az örökhagyó halálakor, különben nincs, a szülő az örökös. Azt csinál az örökségével, amit akar, az aranyos, hogy te "kiharcoltál" belőle magadnak, de azért továbbra is otthon laksz...

2015. szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves 14:30-as: 2006-ben volt és Pesten - bocsi. 2-en pár év után a fôvárosban csak 200-atkeresnek az az ô hibájuk. Tessék tanulni, nem kifogásokat keresni."


Te gyökér, 200-as fizu a csak? Hát ne haragudj meg, annak pályakezdőként rohadtul örül az ember, (majdnem) minden szakmában. Nem lehet mindenki szívsebész meg 3 nyelven beszélő mérnök. Sőt, diplomás se lehet mindenki. Aki tisztességgel elvégzett egy értelmes szakmát az mit mondjon? Soha az életben nem lesz saját lakása a fővárosban szülői segítség nélkül. Szüleimnek is segítettek a nagyszüleim a saját ház dologban, az én szüleim is segítenek nekem és én is fogok a gyerekemnek. Nem az a gyereknevelés, hogy 18. életévét betölti a lurkó, aztán "húzzafaszbakisfiam".

2015. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
21%
Igazán kíváncsi vagyok, hogy a 34-es miből él és mennyit keres. Valószínűleg vállalkozó, aki jó kis felárral üzemel.
2015. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!