Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ennyit dolgoznék egy...

Ha ennyit dolgoznék egy célért ti támogatnátok egy nagyobb összeggel a gyereketeket?

Figyelt kérdés
16éves vagyok és nagyon szeretnék kiutazni az egyesült államokba. Találtam is cserediákprogramot amivel egy évet kinnt tudnék tölteni. Az a gond, hogy ez a program ~3millióba kerül. Most nyár elején szeretnék elkezdeni dolgozni egész évben. Nem szoktam fölösleges dolgokra költeni és ha alig költök, akkor 11. osztályra (abban az évben tudok kimenni legkésőbb, mert akkor töltöm be a 18-at) összejön a program egyharmada. Ti támogatnátok a gyereketek egy ekkora összeggel?

2016. máj. 25. 07:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Most ha én azt írom, hogy igen, attól még a te szüleid nem fognak támogatni. Ezt tőlük kérdezd meg, hiszen függ az anyagi helyzetetektől. Azért 2 millió forint rengeteg pénz!
2016. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
60%
Lépj be a Fidelitas-ba, és focizzál!
2016. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
A szüleim támogatnának de ekkora összeggnél szerintem nagy bűntudatom lenne.
2016. máj. 25. 07:48
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyon nem mindegy, hogy könnyen vagy nehezen fizetik-e ki ezt az összeget.


De, ha megtehetném, természetesen támogatnám.

2016. máj. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
33%

Nem,(én is szülő vagyok) inkább befizetném az egész családot egy 2 hetes nyaralásra az USA-ba és így biztonságban tudnám a gyereket. OK, hogy 18 leszel, de én soknak találom az egy évet

ilyen távol a családodtól, bármi történhet..

2016. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
76%
Átlagos családnak ez nagyon megterhelő, és szerintem ezt az összeget hatékonyabban is fel lehet használni. Létezik az Erasmus-program egyetemi hallgatóknak, ennek keretében is ki lehet jutni külföldre, és jóval kevesebbet (vagy semmit sem) kell a családnak hozzátenni. Én azt javasolnám a gyereknek, hogy fektesse az energiáit a tanulásba, támogatom a továbbtanulását, ezek után már csak rajta múlik, kijuthat-e oda, ahova vágyik. Ugyancsak hallgatóknak elérhetők Amerikában és Kanadában olyan munkák (gyerektáborban pl.), aminek a jövedelméből utána hetekig utazgathatnak az országban, kb. 150 ezer a jelentkezés és az előzetes költségek. Több szempontból is jobb és hasznosabb megoldásnak tartom ezeket, azt a kétmilliót (ill. ennél jóval többet) inkább arra költeném, hogy legyen egy jól használható diplomája.
2016. máj. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

Most le leszek pontozva,de én nem fizetnék ki ennyit rá. Nyilván támogatom a gyerekemet és gyűjtök is neki pénzt.Hiába van már 3-4 millió a gyereknek félretéve, nem adnám oda erre az útra. Az a pénz nálunk lakásra van szánva, nem utazgatásra.

Biztos nagy lehetőség 1 évet kint tölteni, de szerintem erre felnőttkorban is van lehetőség.És akkor nem neked kell fizetni,hanem te keresel pénzt(munkával). 3 millió nagyon sok 1 évre szerintem.Nem tudom mennyit keresnek a szüleid, de gondold át és számolgass. Sajnos ma Magyarországon két felnőtt ennyi pénzt egy év alatt keres.Úgy,hogy minden forintot félre tesznek. Az meg nem lehetséges,enni csak kell, meg számlákat befizetni.Szóval hosszú évek munkája ennyi pénzt összegyűjteni. Ezt gondold át szerintem.

Nyilván ha a szüleid kiemelkedően jól keresnek, akkor ez nem olyan pénz. De az esetek nagy részében az..

2016. máj. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%

Ha apukád Matolcsy, akkor biztos szívesen sikkaszt neked ennyi pénzt egy nap alatt is.

De ha egyszerű emberek a szüleid,akkor valószínűleg 70-100 ezret keresnek havonta. Ennyi pénzből meg nem várhatod el,hogy 3 milliót fizessenek ki zsebből.


Vannak még lehetőségek ,amiket később egyetemista korodban tudsz kihasználni. Ezek ingyenesek ,általában a költőpénzen kívül(meg biztosítás,útlevél) mindent állnak neked. Azért ez mégiscsak kedvezőbb.

De tudom javasolni még a camp leaders programot..Amerikában nyári munka. Így nem esel ki a suliból sem, ráadásul a kölségek is kb huszad annyiak, mint a most kinézett programé.

2016. máj. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%

Én sem támogatnám.

- Most tanulnod kell, nem dolgozni. Ha a munka elvonja az idődet, és emiatt rosszak lesznek a jegyeid, egy csomó tanulási lehetőségtől elvágod magad.

- Nem is biztos, hogy a családod tud nélkülözni ekkora összeget.

- CSEREdiák program, akkor gondolom, egy idegent kellene fogadni, kiszolgálni, felelősséget vállalni érte és kerülgetni a saját lakásomban egy évig: számomra ez az egyik legfőbb ellenérv!


Tényleg ott az ERASMUS is (meg mások is), meg igazából 25-30 év alatt egy csomó ösztöndíj-lehetőséget lehet találni. Vannak önkéntes programok meg egyetemi-szakmai ösztöndíjak. Sok közülük nem csak ingyenes, de szakmailag is hasznosak, nem csak a nyelv miatt, és nem várják el, hogy egy idegennek osszam meg az otthonom egy éven át!


DE! egy nyári, 3-4 hetes külföldi nyelvtanfolyamnak volna értelme. Ez sokkal kevesebbe kerül, ebben szívesen támogatnálak, ha tudnálak (de akkor sem szeretném, ha tanév közben dolgoznál)

2016. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
72%
Ha lenne erre felesleges kétmillió, akkor igen. Ha átlagos bérből élő család vagytok, és csak bankhitellel menne, akkor nem.
2016. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!