Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha ennyit dolgoznék egy...

Ha ennyit dolgoznék egy célért ti támogatnátok egy nagyobb összeggel a gyereketeket?

Figyelt kérdés
16éves vagyok és nagyon szeretnék kiutazni az egyesült államokba. Találtam is cserediákprogramot amivel egy évet kinnt tudnék tölteni. Az a gond, hogy ez a program ~3millióba kerül. Most nyár elején szeretnék elkezdeni dolgozni egész évben. Nem szoktam fölösleges dolgokra költeni és ha alig költök, akkor 11. osztályra (abban az évben tudok kimenni legkésőbb, mert akkor töltöm be a 18-at) összejön a program egyharmada. Ti támogatnátok a gyereketek egy ekkora összeggel?

2016. máj. 25. 07:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
55%

Nem támogatnám!

Egyrészt, mert ennyi idős gyerek ne menjen egy évre külföldre, főleg ne olyan messzire, ahol akkor se tudom segíteni, ha nagy bajba kerül.

Másrészt ez egy iszonyatos összeg, én anno ennyiért vettem a házunkat (10 éve, kis parasztház), és ilyen összeget bármi másra is el lehet költeni.


A fősuli/egyetem se lesz ingyen, még ha bekerül államilag támogatott szakra, akkor se. Albérlet, kaja, utazás, ruhák... egy vagyon!

Angolul lehet tanulni másképp is, és élete során még bármikor kiutazhat, sőt akár ki is költözhet, ha van rá lehetősége. De hogy én nem finanszíroznék egy ilyen álmot, az egész biztos!


Az sem elhanyagolható kérdés, hogy van-e testvéred. Mi ugyanis fifti-fifti adunk nekik mindent, és akkor már a másiknak is dukál egy három millás támogatás.


Ez így pedig bőven meghaladja az anyagi lehetőségeinket, és azt még a gyerekem se várhatja el tőlem, hogy a következő 5-15 évben fizessem a hiteleket, mert neki ez a vágya...

Nekem meg az a vágyam, hogy végre megszabaduljak minden hiteltől, és egyenesbe jöjjünk anyagilag, és pl. nekünk is legyen lehetőségünk utazni, kikapcsolódni, ne csak dolgozzunk egész életünkben.


Szeretem a gyerekeim, az életem adnám értük. DE ez nem jelenti azt, hogy az egész életem csak róluk kell, hogy szóljon, és sosem gondolhatok magamra, amíg csak élek.

2016. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
66%
A cserediák programnak nem pont az lenne a lényege hogy diákok cserélnek helyet így senkinem nem okoz lényeges plusz kiadást? De 3 milla még úgyis sok hogy ha csak te mész el és nem jön a helyedre senki.
2016. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Átlag keresetnél többet keresnek a szüleim olyan szinten, hogy idén vagy jövőre apa egy új kocsit tervez venni. És ezt nem felvágás képpen mondm mivel nem én dolgozom meg ezért. Egyébként meg köszönöm a válaszokat és nem kell nekünk diákot fogadni hogy kimehessek.
2016. máj. 25. 12:00
 14/32 anonim ***** válasza:
65%
Ha megtehetném, igen, de ha másra kell, ami elsőbbséget élvez, akkor akármennyire szeretném, nem tudnám, vagy esetleg keresnénk valami kedvezményesebb lehetőséget. Hasznosnak tartom a külföldi tapasztalatszerzést, ha erre valakinek van lehetősége, de egy család életében lehetnek fontosabb nagy kiadások is. Ha téged a szüleid támogatnak, és szívesen beszállnak a kiadásokba, ne érezz bűntudatot. Ők tudják, mennyit tudnak nélkülözni ilyen célra. Majd megtérül. Ha nem tudnák nélkülözni, biztos mondanák.
2016. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
76%

Én nem valószínű.

De amúgy RENGETEG ilyen program van, van ahol 2-300.000 Ft az egész, vagy csak a repjegyet kell venned és még pénzt is kereshetsz kint. (Bizony, egyetemistáknak elég sok ilyen program van.)


Várj még pár évet ezzel inkább és egyetemistaként menj ki dolgozni pár hónapra.

2016. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Néhányan félreértik. Kint nem lenne lehetőségem dolgozni a J1-es vízummal. Itthon fogok folgozni
2016. máj. 25. 12:54
 17/32 anonim ***** válasza:
90%

(Az amúgy hülyeség, hogy az Erasmus olcsó, a támogatásból kb a szállás jön ki meg max szűkösen a kaja...)


Nem tudom, ha lenne 100 millió forintom ami felesleges, akkor lehet adnék. :D De az USA nagyon messze van, előbb valami európai országba kéne menned, megnézni, hogy ott hogy boldogulsz.


Egyébként honnan tudod, hogy most lenne munkád olyan fizetéssel amivel félre tudsz rakni 1 milliót? Neked a tanulás a dolgod, szerintem nem kéne azért most sokat dolgoznod, hogy egy kis pénzt összeszedj. Meg ha már valaki ilyenre ad ennyi pénzt akkor az az 1 millió már 'nem számít'.

2016. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Voltam már egy éve Németországban de azt mondjuk az iskola szervezte.
2016. máj. 25. 13:23
 19/32 anonim ***** válasza:
52%
Szüleidet kérdezd meg .
2016. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez egy hatalmas összeg. oké, 1 évről van szó. de rengeteg pénz. ennél sokkal jobb lehetőségek is vannak 'világot látni'.

de tessék, itt is van egy.: [link]

itt kb 100 ezer forint a költség. és több hónapot kint tölthetsz. bár erre még nem jelentkezhetnél 16 évesen. de a jövőben igen. meg ott van az erasmus is.. nem mondom,hogy full ingyen van, de nem is milliós tétel! és azért ezek komolyabb dolgok, be lehet írni az önéletrajzodba is.

míg ez az 1 év cserediák program 16 évesen..hát nem mondom,hogy semmi, de azért nem írnám be önéletrajzba.

várj még 2-3 évet. több kapu nyílik úgy ki.

2016. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!