Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám és én, mit gondoltok erről?

Piriiiii kérdése:

Anyám és én, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nem is tudom... arra lennék kíváncsi, hogy ha ez mással fordulna elő, őt mennyire érintené érzékenyen vagy rosszul a dolog. Ez már nem először fordult elő, a lényeg az, hogy az anyám nem igazán foglalkozik azzal, amit csinálok, amit elérek. Van egy idősebb nővérem, ő külön él, ezért van egy közös fb-csoport, benne van a nővérem, anyám és én. Bizonyos dolgokat itt osztunk meg, itt közlünk, hogy mindenkihez eljusson hamar. A nővérem például most lakást keres nagyon, anyámnak ez a szenzáció. Tegnap pedig kiderült számomra, hogy az iskolám, ahol most végeztem öt év után, megszerezve ezzel a kőszobrász minősítést (ehhez sem szólt hozzá egy szót sem, pedig azért nem rossz dolog 19 évesen szakmát szerezni, míg a legtöbb diák elvégez egy általános gimnáziumot vagy nyelvet tanul, persze biztos az is jó meg minden), kiállította az egyik munkámat kb 2 hete. Ami nyilván számomra egy jó pont, ez egy elismerés, mondta is a tanárom, hogy ebben a munkafolyamatban az enyém a legjobb. Bár nekem szarul esett, hogy egy szót sem szóltak, elmentem volna esetleg a megnyitóra vagy valami. De ez más téma... Na mindegy, szóval ez a közös csoport most tele van a nővérem lakáskeresésével, anyám is folyton erről beszél, nem is értem, mit kell ezen ennyit beszélni. Véleményem szerint az új lakás keresése, megtalálása, csinosítása egy tök jó, izgalmas dolog, de ennyi. Viszont leírtam nekik este, hogy ki lett állítva a munkám (azt hozzátenném, hogy végül is ez az első igazi olyan helyzet, hogy egy munkám ki van állítva), és semmit nem szólt hozzá, se írva, se szóban (pedig látta; a nővérem amúgy kedves volt). Nem esik annyira szarul a dolog, mert anyám amúgy is egy külön eset, meg én is, és ez hosszabb, régebbi szálakra vezet vissza, amik kapcsán már megtanultam kezelni az ilyet, vagy félvállról, érzéketlenül venni, csak kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol erről. Illetve arról, hogy most felvételikre megyek, elég jó sulikba (úgy értem, hogy szerintem több esély van arra, hogy nem vesznek fel, nehéz iskolák, legalábbis az egyikbe baromi nehéz bekerülni), távoli városokba, de ezt se szarja le, nem ad tanácsot, nem segít, nem érdeklődik. Amikor meg érezhetően k-rvára elmegy a kedvem a felvételiktől is (konkrétan elmondom anyámnak, hogy inkább el sem megyek), akkor neki áll feljebb és azt hajtogatja, hogy most már menjek el, meg bla-bla (oké, ez jogos, mert már költöttünk rá pénzt és energiát is, és én se gondolom komolyan, de épp ezért ilyenkor egy kis biztatást várnék...).

Mint írtam, ilyen már nem először fordult elő, gyakran van, hogy elérek valami eredményt, ő meg szarik rá. A párhuzamot a nővéremmel nem azért állítottam fel, mert őt jobban értékelné és ez testvéri viszályt szítana, vagy ilyesmi, mert jó kapcsolatom van a nővéremmel, és néha vele is megcsinálja ezt, sőt... Egyébként pedig mindenki másnak büszkélkedik velünk a világ felé (a nővérem is művész, vannak sikerei), de mintha valójában nem értékelné ezt az egészet... Érdektelen minden iránt, ami velünk kapcsolatos.

Egyébként meg olyat, hogy szeret, nem tudom, mikor mondott utoljára. Szerintem 10 éves korom előtt, de inkább egészen kiskoromban, vagy soha. Megölelni? Nem szokott. Nincs is köztünk érintkezés.


2016. jún. 23. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
A te érdeked, hogy jól csináld a dolgodat. Ezért nem jár dicséret.
2016. jún. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Szerintem édesanyád csak nehezen fejezi ki az érzéseit. Az hogy eldicsekszik másoknak az eredményeitekkel, azt jelenti, hogy büszke rátok (szerintem). Nektek viszont nem nagyon fejezi ki ezt, mert talán ő is úgy nőtt fel, hogy az a természetes, hogy nem fejezi ki szavakkal a szeretetét, az odafigyelést. Apukám is hasonló jellem volt, de szépen lassan (miután tudatosult bennem, hogy igenis nagyon nagyon szeret, csak nehezen fejezi ki) feloldott (én kezdeményeztem mélyebb beszélgetéseket, sokszor mondtam/momdom neki, hogy szeretem (sőt kiskoromban még vissza is kérdeztem, hogy "és te, apa? Szeretsz?" :D- mára nem kell visszakérdezni mert mondja magától). Ugyanígy a sikereimmel... Nyertem ilyen versenyt, olyan versenyt... Mintha semmi sem hatotta volna meg (és ez nekem nagyon rosszul esett, mert végtelenül apás voltam), aztán évekkel később derült ki, hogy nála büszkébb apuka nem volt a vilagon. Szerintem kezdeményezz beszélgetéseket és bátran mondd el neki ezeket a "sérelemeket", meg hogy te mit érzel, illetve te is fejezd ki az odafigyelést, szeretetet és egy idő után neki is könnyebb lesz.
2016. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem tudom én érettségi mellett toltam 2 felnőttképzést és érettségi előtt lett 2 szakmám ennek köszönhetően, nem éreztem magam annyira különlegesnek ettől...

19 évesen simán lehet már szakmád, sokaknak van ilyenkor...

nem leszólni akarlak, csak jelezni, hogy te tartod túl nagyra az érdemeidet, holott ezek nem átlag feletti teljesítmények, ezek bizonyos fontos események az életedben, de ez neked fontos nem másnak!

Ne anyukád elismerését akard kivívni, hanem haladj előre, halmozd a sikereket, legyél boldog!

Ha annyira zavarnak ezek a dolgok, akkor egy normálisabb pillanatában beszélgess el vele...


23F

2016. jún. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Sikerélmény. Megvolt. A te sikered, ha kiállítják a munkádat. Te sem dicsekszel vele. Vagy mégis? Szeret. Akkor is ha nem mutatja ki. Ölelgetés? Minek az? 19 éves vagy. Előbb utóbb férfi leszel. Lányok ölelgessenek most már. Édesanyád már elkezdte a leválasztást. Rajtad a sor. Ölellek szeretettel. Helyette is.
2016. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen már szakmád van? Fu... mindjárt térdre borulunk előtted.
2016. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De jó, hogy a kérdésre adtok választ. :)
2016. jún. 23. 10:43
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébiránt lány vagyok.

Ettől függetlenül is, egy felnőtt embernek is jól eshet az ölelés, de engem kiskoromban sem ölelt meg. Na mindegy.

A kérdés nem arról szólt, hogy mit érek el meg ilyesmi, hanem hogy anyukám miért ilyen vajon. De oké, nektek nem számít, hogy az anyátok mit gondol rólatok.

2016. jún. 23. 10:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, csak a szöveg 70 %-ban magadat fényezted, hogy milyen kiállítás meg milyen szakma. És a kérdésed is rólad szól, hiszen TE sérelmezed azt, hogy az anyukád nem törődik a sikereiddel. Holott ez baromira nem így van, hiszen büszkélkedik az ismerőseinek. Ha nem lenne rád büszke, akkor elhordana minden semmirekellő életművésznek.

A lakáskeresés meg igen fontos momentum az ember életében, és a jelenlegi gazdasági helyzetben pedig nagyon stresszes is...

2016. jún. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindegy akkor, elnézést. :)
2016. jún. 23. 11:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Gúglizz rá arra, hogy szeretetnyelv. Szerintem teljesen más szeretnyelvetek van anyukáddal.
2016. jún. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!