Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kéne itthon ülnöm az...

Miért kéne itthon ülnöm az ikrek miatt? Ez most mi nála? Mit csinálhatnék, hogy elviseljem?

Figyelt kérdés

Júniusban megszülettek anya ikrei, egy hete itthon vannak. Azóta anya nem hagy békén.

Bárhová megyek, piszkál, összeveszünk, mire kilépek a kapun.

Ma előkerestem a bőröndömet és kérdezi, hogy hová megyek. Mondom, hogy majd hétfőn megyek a Balatonra a lányokkal, mert úgyis kezdődik majd a Sound és megyünk hamarabb. Erre elkezd velem vitázni, hogy ő nem hiszi el, hogy képes vagyok elmenni bulizni ilyenkor. Kérdezem, hogy mert mi van most, erre az a válasz, hogy itt vannak az ikrek. És nem értettem, hogy ezzel nekem most mit kéne csinálni, hiszen elég sokáig itt is lesznek, akkor én évekig ne menjek sehová?

Kitalálta, hogy mivel ő nem akar a picikkel repülni a nyáron, menjünk el majd wellnessezni öten. Ez jó is lenne, de mondtam, hogy én már a nyáron nem leszek itthon úgy, hogy végig egy hetet, csak ilyen 3-4 napokat jobb esetben, de ezt tudta. Mondtam is, hogy akkor inkább ősszel nézzen szállodákat, mert nyáron nekem már nem jó. Elkezdett velem veszekedni, hogy nem fogja hozzám igazítani ezt, én meg mondtam, hogy jó, hát akkor nem megyek. Akkor meg ez volt a baja...

Semmi nem jó neki.

Kb. alig vagyok itthon, mert mindig van valami programom. Ma nem voltam még sehol és beáll a szobaajtómba, hogy "egész nap sorozatokat szeretnék-e nézni", meg hogy nincs-e kedvem elmenni valamerre.

Jövő nyáron költözök Pestre (kezdem majd az egyetemet), ha még egy évet így kell kibírnom, én megőrülök.


2016. júl. 2. 15:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

Mellesleg egy tinédzser lány mégis mi a kínt tud 2 pár hetes csecsemővel kezdeni? Azok ilyenkor még átalusszák a fél napot és felkelnek max. pár ôránként a szoptatás miatt. Hol és mit tud ebben a kérdező segíteni?


Legfeljebb el tudsz menni pelenkát venni, de ez nem olyan feladat, amihez egész nap otthon kéne ülni. Agyam eldobom... ne hagyd magad kihasználni kérdező!

2016. júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
8%
Hány éves vagy? Dolgozol már? Ettől azért sok minden függ...
2016. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
62%

Uhhh.ez meredek.

Nalam is nagy a korkulombseg a a ket nagyobb es a pici kozott.

Megse eroltetem a picit a nagyokra.(mondjuk nalam eppen fiu mindharom)

Paromeknal is ilyen korkulombseggel szuletett a huguk.es ott a sogornom sokat vigyazott ra mig anyospajtas erre arra csavargot.tehat paromnak ez a normalis....

De En nem...magamnak szultem a harmadikat nem a ket nagyobb gyerekemnek....segitenek ha itthon vannak de max olyat,hogy mig eszek jatszanak a picivel,vagy odahozzak a cumit,pelust....szerdan mennek gorogbe a mamaval,aztan 3napot itthon lesznek es mennek a balcsira 2hetre...most akkor En se engedjem oket??

Ez hulyeseg.most elvezzek az eletet,nyar van,most gyerekek.

Onzo dolog ez anyukadtol.bizosan nem eg,szeru egyszerre ket picivel,de ahogy irtad van segitsege boven.akkor??

Probald megbeszelni vele.es aprosagokban segits mikor otthon vagy.de nem a te gyerekeid.neked a fiatalsagod es a programjaid nem kell feladni...

Szivesen elbeszelgetnek az ilyen anyukakkal....

2016. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

Egy nagyon jó barátoméknál (és még 2 szomszádomnál megszületett a kistesó)

Nagy és a kicsik között (19-20-22 év van),a középső és a kicsik között( 13/14-21/22/18)

És egyiküknek sem mondja az anyjuk h Te itthon maradsz mert meg született a kistesó! Végülis 1 anya ne a gyerekének akarjon szülni hanem saját magának/férjének stb! Nem várhattja el,hogy majd a ngayobb gyerek lemond mindent mert megszületett a kistesó!!

2016. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, h miért kellett azt lepontozni, amikor megkérdeztem, h mégis milyen pénzből óhajtja a nagylány ezeket finanszírozni? Az senkinek nem tűnik fel, h az utazások-programok nem ingyen vannak? Az sem merül fel bennetek, h egy kisbaba születése is megviseli a családi kasszát, nem hogy kettő?? Mutassátok már meg, h hol a pénzfa, hagy menjek én is szüretelni!
2016. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Valószínűleg azért kaptad a lepontozást, mert a kérdésemben szó sem esett a pénzről.

Nincsenek anyagi gondjaink, a fesztiválozásaim, utazásaim miatt anyáék nem vízen és kenyéren fognak itthon tengődni, legyen elég ennyi. Ha ez lenne a probléma, azt látnám és anya is ezt mondaná, nem azt, hogy azért ne menjek, mert itthon vannak a babák.

2016. júl. 3. 14:21
 17/20 anonim ***** válasza:
84%

Elmúltál 18, elköltözhetsz, úgy a legjobb.


Minek odamenni 3-4 napokra, csak baj mindenkinek.

2016. júl. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
8%

15 os senki se kerte az anyat hogy fialjon. ha megtette akkor lassa el a gyerekeit es ne a nagylanyara varjon.

a lanynak semmi kotelezettsege nincs az ikrekkel szemben.

2016. okt. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Így van, igazatok van, nem a lányának szült. De a kislány sem a nagyinak fog szülni, ez remélhetőleg majd eszébe jut. Szó nem volt arról, hogy neki szült volna, de nekem ebből úgy tűnik, hogy vagy mindenre van egy azonnal ugrasztható háztartási alkalmazott, vagy a kis hölgy semmit nem segít otthon a háztartásban. Nálunk pl. semmi semmi nem változott, én sem a nagyobbik lányomnak szültem, sosem kértem semmire vele kapcsolatban, nem az ő dolga. Viszont ő előtte is egy trehány lusta disznó volt, meg utána is. Különbség csak annyi volt, hogy eszmben nem volt még utána is takarítani. És itt nem a hétköznapi dolgokról van szó, hanem amikor egy 17 éves a szennyesét nem képes kivinni, nem megy el a boltba egy apróságért, porszívót, felmosót meg úgy kerüli, mint ha robbanna. Nem tetszett neki, hogy éveken át csesztettük ezért, hogy lány létére egy igénytelen semmirekellő, amerre jár gusztustalanná válik a lakás, mindent leamortizál - fogta magát, elköltözött. De nem a kisebb gyerek miatt. Nos ilyen is van.
2016. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ehhez jobban kellene ismerni a korulmenyeket hogy a kerdezo mit segit otthon van e valami diakjovedelme stb.

az helyen van hogy segitsen otthon a haztartasban de az ujszulotteket gondozza az anyjuk az a dolga.

2016. okt. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!