Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mit szólnátok hozzá ha...

Szülők mit szólnátok hozzá ha a lányotok összejönne egy nem fehér férfival?

Figyelt kérdés
Külföldön tanultam. Megismertem egy férfit akinek az apja indiai, tehát látszódik rajta, hogy nem fehér. Nagyon komoly lett a kapcsolatunk össze akarunk költözni. A szüleim,rokonaim még nem tudnak róla a héten fogom bemutatni. Ti szülőként mit szólnátok hozzá?
2016. aug. 16. 18:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
55%

Itt Angliában a bevándorlóházasságok 60%a vegyes.

Férfiak főként muszlimok, indiaiak

Nők lengyelek, kelet-európaiak


Itt már fel sem tűnik, ha valaki nem a saját "fajtájából" való

2016. aug. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
50%
Nalunk anyut nem zavarna mar elsore sem, o nyitott barmi fele. Ellenbe apam biztosan kiakadna, meg bokodne anyamat, hogy beszeljen velem, meg o is gondolom beprobalkozna, de aztan idovel elfogadna. De nalunk apam az exemmel is ezt csinalta, aztan odakoltozott hozzank, es miutan szakitottunk azt hallgatom tole, hogy en milyen idiota vagyok, hogy kidobtam a sracot - 7 eve! Azota pedig volt par pasim, de ok nem erdekeltek, atnezett rajtuk. Szoval ha a fiud jo ember, hidd el, idovel megszeretik es elfogadjak! Mar ha a szuleid nem a ku klux kan tagjai, mert akkor eselyed sincs :D
2016. aug. 17. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
81%

Félvér gyermekem van, így afrikai az édesapja. Anyaként is tudok válaszolni a kérdésedre és úgy is,hogy megtapasztalam a vegyes házasságot.


Megdöbbentő az az ellenségeskedés, ami itt a legtöbb külföldit fogadja, borzasztó nagyok az előítéletek, a lenézés- főleg olyan országok szülötteivel szemben, ahol nem európai, fehér emberek élnek és a párodon is nagyon látszanak a származásának a jegyei.


Tedd fel magadnak a kérdést, hogy fel vagy-e készülve arra, hogy sokan, sokszor be fognk szólni, téged is lenézhetek, megítélhetnek, a párodat/férjedet is.

(igen, sajnos akár 5-10 éves házasság után is- nálunk a ma napig téma, hogy "na mi van, nem találtál magadnak magyar férjet" vagy "biztos azért mentél hozzá, mert nagy a ..." és ehhez hasonló buta, bárdolatlan, bunkó beszólások tömkelege ismeretenektől).

Nem gondoltam volna anno, hogy ez tényleg ilyen mindennapi, komoly probléma lehet.

(főleg mostanában, amikor a plakátok is az idegenek ellen uszítanak és sajnos az egyszerű, tanuatlan emberekek minden külföldi egy kalap).


Az én férjem is tanult, nyelveket beszélő, világlátott ember- különb a házasságunk sok ismerősöménél.

NEM a származása fogja eldönteni azt, hogy milyen társ, férj, patner vagy esetleg apa válik a barátodból!

Ha szeretitek egymást és ez nem csak lángolás, hanem valódi, mély érzések, melyekről egy közös nyelven tudok kommunikálni is, ha te is hajlandó vagy tanuli az ő kultúrájáról (nyelvét, szokásait stb.)és erre ő is hajlandó, akkor nem lesz nagy baj.


Azt kell tudnod biztosan, hogy valóban téged szeret, nem álla háttérben egyéb ok (pl. anyagiak, uniós letelepedés vagy később állampolgárság megszerzése stb.)- mert sajnos ilyen is sok van és a tanulatlan rétegek mindig ezeket, a rossz példákat látják és hozzák fel szívesen példának.


Akinek rendben van a kapcsolata, elégedett, az nem orít hangosan...


Anyaként pedig: félvér, helyes, vagány fiam van- komolyan megalázónak és felháborítónak találnám, ha a bőrszíne vagy az apja származása miatt elítélné a szerelme családja. Fájna nagyon, mert értékes, értelmes ember és ennek kell a legfontosabb tényezőnek lennie egy kapcsolatban.


Sajnos a mélyen gyökerező előítéletekkel tenni sokat nem tudsz- csak reménykedhetsz, hogy a szüleid toleráns, felvilágosult emberek. Ha nem, úgy marad a remény, hogy idővel megbékélnek,elfogadják- ha ez nem történik meg 1-2 év alatt vagy a házasságotokkal,akkor én gyermekként mélységesen csalódnék és minimálisra redukálnám a lenéző családtagokkal a találkozást.

A párodért neked kell kiállnod a családod ellenében mindig, mindenkor, ezt ne felejtsd el. Ha a párod normálisan viselkedik, illően, tégd szeret, harmonikus a kapcsolatotok, ő beilleszkedik társadalomba (tanu, dogozik, kultúráltan él stb.) akkor senkinek nincs joga őt bántan és lenézni. Viszont nagyon nehéz a helyzete, állj mellette mindenképpen!


Sok boldogságot!

2016. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Pontosan az ilyen ellenségeskedés miatt gondoltunk arra, hogy külfödön élünk.Ha gyerekünk lesz jobban elfogadják ott. A párom nem az uniós állampolgárságért ismerkedik velem, ő az Usaban él.
2016. aug. 17. 10:40
 25/27 anonim ***** válasza:
81%
Nekem van egy ismerősöm, a férje született indiai. Kuvaitban ismerkedtek meg, az ismerősöm ott dolgozott, sérült gyerekekkel foglalkozott (A Pető Intézetben tanult) Egyetlen dolog, ami miatt vita van köztük, hogy az ismerősöm párja nem hajlandó legalább alap szinten megtanulni magyarul. Szóval jól el vannak. Ha ti is őszintén szeretitek egymást, akkor senki és semmi nem lehet akadály a boldogsághoz.
2016. aug. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
0%
Talán belemennék,ha muszlim vagy zsidó a nem fehér férfi akkor határozott NEM a válaszom.
2017. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

1. válasz

Hasonlít a jövendö élettársad Dev Patelre (The Best Exotic Marigold Hotel)? Irtó sármos férfi! (Mellesleg 2017-ben a legszexisebb férfinak választották.)


2. válasz

Én inkább azon izgulnék, hogy a leendö apósomnak tetszem-e?!


3. válasz

Nem teljesen értem, hogy miért írtad ki a fórumon a kérdést. Nem ismered elég jól a szüleidet? Vagy igen, és éppen ezért írtad ki?


4. választ

Mégis, mit vársz a tök ismeretlen/idegen válaszadóktól? Hogy egy holtbiztos receptet adnak a tökéletes vegyes házassághoz/élettársi kapcsolathoz? Igazad van, egy ilyen recept létezik, de sajnos titkos. Egy titkos családi recept. Na jó, neked elárulhatom: ha egy igazán komoly kapcsolatról van szó, akkor a pár egyik tagját se érdekelje, hogy a kapcsolathoz mit szólnak a szülök. A nö szeresse a férfit, a férfi szeresse a nöt. Idegen országban a nö álljon ki saját magáért és a férfi is álljon ki saját magáért. Ennyi. Pont. Punkt. Üdvözlettel Svájcból. 19 éve boldog házas (többgyermekes) - a fenti receptnek köszönhetöen.

2017. okt. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!