Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így édesanyám?

Miért viselkedik így édesanyám?

Figyelt kérdés

Nos kezdeném az előzményekkel: a szüleim elváltam 3 éves koromban, apával nem tartom a kapcsolatot, anya alkoholista. Kevés a keresete nettó 90, amit cigire és főleg alkoholra költ. Hónap 20.-a körül már a barátoktól kell kölcsönt kérnie.


Én mindent megcsinálok banki átutalások, hivatalos ügyek intézése, háztartás fenntartás (takarítás, főzés...), ő meg csak elnézést "vedel". Jelenleg 17 éves vagyok és ugye az albérlet szóba se jöhetne, mert még diákmunkából se tudnám fenntartani tanulás mellett. (jövőre érettségizek)


Nem egyszer volt már elvonón, akkor maximum 2 évre letette az alkoholt és jól megvoltunk. Viszont most megint belelendült és ordítozik velem, néha-néha hozzám vág dolgokat.


Szerintetek mi lenne ilyen esetben a racionális lépés? Beszéltem a pszichiáterével és sajnos törvény szerint beleegyezés nélkül nem vihetik el elvonóra (ami szerintem csak ideiglenes megoldás).


Köszönöm, hogy végig olvastad, olvastátok, kérlek segítsetek!



2016. aug. 28. 11:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Valamint a családsegítő és a gyámügy se tud mit kezdeni, hiába vagyok még kiskorú, mert szeptember 2.-án töltöm be a 18.-at.
2016. aug. 28. 11:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért viselkedik így, mert alkoholista. Ebből meggyógyulni nem lehet, csak "tünetmentessé tenni", vagyis józan tud maradni, ha van hozzá akaratereje, kap segítséget orvostól, családtól, csoporttól. Neki 2 évig már sikerült, ami jó jel, sajnos, gyakoriak az időszakos visszaesések.

Beszéld rá a kezelésre, és jó lenne, ha közben és utána járna anonim alkoholistákhoz, vagy más, alkoholbetegeknek fenntartott csoportba, egyesületbe. Ilyen helyeken általában a rehabilitációban, visszailleszkedésben, munkakeresésben is tudnak segíteni.

Dömösön, és valahol Pécs mellett is van olyan hely, ahol jó eredményeket érnek el alkoholistákkal, ha meg tudjátok oldani, talán oda kellene elküldeni édesanyádat.

2016. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és segítő választ!
2016. aug. 28. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!