Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak miért kell kísérgetni...

Anyámnak miért kell kísérgetnie a 16 éves húgomat orvoshoz?

Figyelt kérdés
Endokrinológiai szakrendelésre kell mennie félévente kb. Nem tudom megérteni minek kísérgeti, amikor kb 5óra oda vissza az út, a várakozást meg nem is számolom bele. Igazából annyira nem is érdekelne, de anyám a héten éjszakás és konkrétan holnap kell reggel 6 kor, este elmegy dolgozni, reggel hétre hazaér, utána megy Debrecenbe ahonnan kb du 3 kor érünk haza, utána este megint dolgozni megy mert nem kapott szabadságot. Szóval 48 óra alatt fog aludni kb 5 órát, dolgozni 16-ot, a többi sem pihenéssel fog neki eltelni. Engem nagyon zavar ez mert aggódok érte és fel is hoztam ezt neki, hogy én is eltudom kísérni a testvéremet (bár én már ilyen idősen magam jártam szakrendelésekre, sajnos elég sok fajtára), de egyszerűen nem tudja megmondani, hogy neki miért kell elkísérnie kötelezően és kiakad, ha felhozom ezt a témát.
2016. okt. 23. 22:29
1 2
 1/19 piriiiii ***** válasza:
95%
Mert a lánya és szereti. Ő érte is aggódik.
2016. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez a vizsgálat abból áll, hogy megmérik a magasságot, a súlyt, vesznek vért, meg esetleg csinálnak egy kézfej röntgent. Ennyi. Azzal is kifejezheti a szeretetét, ha néha gondol magára is.
2016. okt. 23. 22:35
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, te önállóbb voltál ennyi idősen vagy jobban tájékozódtál és jobban feltaláltad magad, mint a húgod.

De egy szülőnek nem fogod tudni elmagyarázni, hogy ne kísérje el a gyerekét ilyen hosszú utazásokra. Ráadásul az orvoshoz megy, és ő is szeretne kérdezgetni az orvostól, hogy mi a helyzet.

Egy szülőnek 2 napos ébrenlét is belefér, ha a gyerekéről van szó.

Valószínűleg nem véletlenül megy el vele, ha téged pedig elengedett egyedül.

Valószínűleg téged nem akar ezzel terhelni, de neki ez meg nem jelent terhet.

Te is ilyen sokat utaztál?

2016. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Endokrinológián kézfej röntgen? Te amúgy hány éves vagy? Nem lehet, hogy a hugoddal kéne először beszélni, és akkor ketten győzitek meg anyukátokat? Vagy valami miatt nem bízná rád? Valami oka csak lehet, nem?
2016. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Én 25 éves vagyok, anyukám mégis kísérget. Én is őt. Nagyon egyszerűen azért, mert utána csajos napot tartunk, elmegyünk vásárolni, sütizni, dumálni.


(Endokrinológiai szakrendelés amúgy nekem elég kellemetlen: 3-kor felkelni, 4-kor buszra ülni, éhgyomorra két órát utazni, tömegközlekedni, majd 3x szúratni magam két óra alatt, tehát kilenckor ehetek először, nekem ez nem túl jó. Ha utcán rosszul vagyok előtte, utána, jó, ha van velem valaki, nem pedig idegenek hiszik azt, hogy az esti bulitól vagyok beállva. Biztonságérzetet ad, ha van velem valaki.)


Amúgy meg az van, amit első írt, az ember aggódik a szeretteiért.

2016. okt. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Bízik bennem édesanyám. Én is elszoktam menni, igazából én vezetem az autót. Volt olyan amikor együtt jártunk, csak én átkerültem a felnőtt endokrinológiára a korom miatt, de volt olyan alkalom amikor konkrétan egyszerre voltunk bent az orvosnál. Azóta én már átjelentkeztem egy másik városban lévő szakrendelésre ami közelebb van, plusz az eredményeim alapján nekem megoldódott a pajzsmirigy problémám.


Anyum sajnos nem az a kérdezős típus. Mondtam neki egy alkalommal, hogy mondja el az orvosnak, hogy húgom nem eszik normálisan, de azt mondta elfelejtette...ez egy igen csak fontos körülmény, nem értem, hogy lehet ilyet elfelejteni.


Kézfej röntgent azért csinálták, mert ezzel állapították meg a csontjainak erősségét, fejlettségét.


Húgom is ott volt amikor felhoztam ezt a dolgot anyumnak, de csak ült a facebook előtt, amikor meg mondtam, hogy mondj már valamit végül is, rólad van szó, akkor mondta, hogy eltud menni magába (velem).


23 éves vagyok

2016. okt. 23. 22:46
 7/19 A kérdező kommentje:

5-ös, én is aggódok a szeretteimért. Pont ezért akarom, hogy anyám ne hajszolja túl magát.


Tudom, túlzásba tudok esni ebben a témában, mert sajnos volt egy időszak amikor egyedül maradtam húgommal elég fiatalon mert kórházba került (ptx miatt) és azóta nagyon féltem őt.

2016. okt. 23. 22:49
 8/19 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos nincsenek közös programok
2016. okt. 23. 22:50
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát húgodat nem nagyon érdekli a téma, de anyukád attól függetlenül aggódik. Majd ha legközelebb mész velük, mondod az orvosnak, hogy nem eszik.
2016. okt. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Attól, hogy a húgod nem kisgyerek, még gyerek.

Nyilván a szülő szeretné közvetlenül az orvostól hallani, hogy mi van. Nem csak a gyerekétől.

Szerintem ilyen helyzetekben a szülőnek az az utolsó szempont, hogy most éppen nem fog eleget aludni.

2016. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!