Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak miért kell kísérgetni...

Anyámnak miért kell kísérgetnie a 16 éves húgomat orvoshoz?

Figyelt kérdés
Endokrinológiai szakrendelésre kell mennie félévente kb. Nem tudom megérteni minek kísérgeti, amikor kb 5óra oda vissza az út, a várakozást meg nem is számolom bele. Igazából annyira nem is érdekelne, de anyám a héten éjszakás és konkrétan holnap kell reggel 6 kor, este elmegy dolgozni, reggel hétre hazaér, utána megy Debrecenbe ahonnan kb du 3 kor érünk haza, utána este megint dolgozni megy mert nem kapott szabadságot. Szóval 48 óra alatt fog aludni kb 5 órát, dolgozni 16-ot, a többi sem pihenéssel fog neki eltelni. Engem nagyon zavar ez mert aggódok érte és fel is hoztam ezt neki, hogy én is eltudom kísérni a testvéremet (bár én már ilyen idősen magam jártam szakrendelésekre, sajnos elég sok fajtára), de egyszerűen nem tudja megmondani, hogy neki miért kell elkísérnie kötelezően és kiakad, ha felhozom ezt a témát.
2016. okt. 23. 22:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

10-es, igazad lehet, én nem vagyok szülő, de ha jobban belegondolok, valószínűleg én is menni akarnék.


Amikor én voltam ilyen idős, én magamtól kértem, hogy ne jöjjön velem (elég kellemetlen helyekre kellett mennem).


Túlzottan féltem anyukámat...

2016. okt. 23. 22:57
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell félteni anyukádat.

Most nem ő beteg.

Felnőtt embereket is szívesen elkísér az anyukájuk, párjuk, barátjuk, hogy ne egyedül kelljen menniük.

2016. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%
én is járok rendszeresen endokrinológushoz, de erről a vizsgálatról nem hallottam még...
2016. okt. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, miért kell a húgodnak félévente orvoshoz menni, de anyukádat teljes mértékben megértem, hogy ott szeretni lenni és esetleg beszélni az orvossal.
2016. okt. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
26%
Az a gond, hogy az írásodból nem az aggódás érződik, hanem az irigység. Foglalkozz a saját dolgoddal, anyád szerintem elég nagylány, hogy egyedül is eldöntse mit csinál.
2016. okt. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Figyelj, 16 éves koromba anyumnak ptx-e lett ami miatt kicsivel több, mint egy hónapon keresztül kórházban feküdt és két cső volt a tüdejébe vezetve, ami folyamatosan pumpált. Beszélni alig tudott. Majdnem műtét lett a dologból, mert nem akart javulni az állapota, de szerencsére karácsony előtt pár nappal hazaengedték. Ez idő alatt, amíg távol volt, én voltam ki húgomra vigyázott (ekkor ő 10 éves volt) miközben apám minden nap részeg volt és olyanokat beszélt, hogy anyátok már nem jön haza. Eléggé megviselt és megmaradt bennem ez az "élmény.


Szóval ne gyere nekem semmilyen irigységgel, mert fogalmad sincs semmiről, csak írod a marhaságod.


Igen kicsit túlzottan féltem anyumat, mert igazából akármikor kialakulhat nála ez újra, de szerintem jogosan is, mert annyira "nem figyel magára".

2016. okt. 24. 09:03
 17/19 A kérdező kommentje:

Azt mondta, az a fájdalom amit egy hónapon keresztül érzett, fájdalmasabb volt mint a szülés.


Ezt az irigyezős majomnak szántam

2016. okt. 24. 09:06
 18/19 anonim ***** válasza:

Ahogy benned van aggodalom az anyukád iránt, ő ugyanazt érzi a gyerekével kapcsolatban és ez felülír nála mindent, álmosságot, saját betegségét, stb.

Én is elkísérem a férjem minden orvosi vizsgálatra,(tüdődaganat miatt jár kontrollra) de nem azért mert én olyan vagyok, hogy muszáj rajta lógnom, hanem mert képtelen megjegyezni pontosan, hogy mit mondott az orvos.

Volt, hogy egyedül ment el utána "Minden rendben"-nel elintézte a kérdésemet, de fogalma nem volt róla, hogy az újonnan felírt gyógyszert miért, mire és hogyan kell szednie, ki sem váltotta volna, ha én nem erőszakoskodom, miután telefonon beszéltem az orvossal, akitől azt is megtudtam, hogy napokon belül Ct-re kell mennie.

Pedig egyébként nem egy hülyegyerek.

2016. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem be avatkozz bele. Ezzel csak tovabbi felesleges plusz stresszt okozol, ami szinten art neki. Felnott ember, o dont.
2016. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!