Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit gondoltok erről?

Szülőként mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Na próbálok rövid lenni. 18 éves leszek, végzős vagyok, van egy nővérem aki orvosin tanul és rettentően okos, büszke is vagyok rá. A minap anyukám és apukám ezt mondták: "...hát igen, téged se fognak évvégén kiszólítani a ballagásodon semmiért sem, csak max közösségi munka miatt." Annyira rosszul esett ez, hogy el nem tudom mondani. Tény, hogy a suli legerősebb osztályába járok, nagyon okos nálunk mindenki, minden 2. embernek felsőfokúja van és vannak páran akik sok versenyre is mennek, eredményeket érnek el azokon. Nos, én is jártam szavaló versenyekre kb 5.es koromig, aztán pár kudarc és megjegyzés miatt nem mentem többet, gimiben pedig a tanár meg sem adta a lehetőséget.. A jegyeim elég jók, mindig csak 1 v 2 db 4esem van a többi mindig 5ös. Én örülök ennek is, hisz jó érettségit szeretnék írni és bekerülni az NKE-ra. Nem értem hogy anyukámék miért mondtak ilyet, mintha rohadtul alábecsülnének és gyengének minősítenének, és csak akkorlennének büszkék, hogyha én is ilyen-olyan országos első lennék stb. Tényleg nagyon rosszul esett. A pályaválasztásomat se nagyon támogatják, mert szerintük jogra kéne mennem mert annak neve van. Ti kívűlállóként mit szóltok ehhez?

Szerintem tök normális vagyok, vannak barátaim, nem vagyok antiszoc, és rengeteget tanulok általában még ha nem is járok versenyekre...


2017. jan. 19. 16:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ezt kihagytam: Tudom, hogy nem vagyok versenyekre való, mert nem vagyok annyira okos csak szorgalmas. De azért ott a félelem a kudarctól is.
2017. jan. 19. 16:56
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Azt gondolom, hogy én nagyon büszke lennék, ha a gyerekem a középiskolában csaknem kitűnő lenne. Azt gondolom, dicsőség, ha kiszólítanak év végén, bármiért is teszik. És azt gondolom, hogy akkor is büszke lennék rá, ha gyengébben teljesítene, mert látom, hogy küzd. A szüleid hozzáállásával lehet egy életre elvenni valaki önbizalmát. Jó példa erre, hogy 5. óta nem jársz szavalóversenyre.
2017. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kedves első! Képzeld kiálltam magamért ellenük, hiába nem írtam le. És igen nagyon szarul vagyok emiatt, ha tényleg ezek a mai elvárások. És nem sajnáltatom magam ha nem vetted volna észre. Attól még, hogy neked szar életed van ne másokat basz*tass
2017. jan. 19. 17:11
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

1.-nek: nehez lehet am ugy felnoni, hogy te sose vagy eleg jo, bezzeg a tesod... A szuloknek meg nem mindig vag csak ugy vissza egy gyerek, ezt kar szamon kerni.

A kerdesre: szulokent azt gondolom, hogy soha de soha nem szeretnek ebbe a hibaba esni. Nehez, mert a ket gyerekem kozul az egyiket egy kicsit "idegenebbnek" erzem, a masikat meg nagyon az "enyemnek", es hiaba nem ereztetem, a gyerekek megerzik. De en mindkettore nagyon buszke vagyok, dicserem is oket minden nap, van is miert, szuperek a sracok. Nem minden szulonek sikerul ez, en meg az elejen jarok, mert kicsik. De remelem, sikerulni fog nekem, mert szornyu lehet a teso arnyekaban felnoni.

2017. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Inkább neked van szr életed kérdező.. Te bsztatsz másokat, és már most pszichés gondjaid vannak, antiszociális viselkedésed van ilyen beszólogatással.

+ Paranoia: tévképzetek gyártása, másokra ráhúzod a saját problémádat!

Jöhet a lepontozás, de 1-esnek igaza van!

2017. jan. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Majd kérdezd már meg anyádékat, hogy mivel leszel több az életben , ha van pár középiskolai "okleveled"? Ami valljuk be, lo***szt sem ér? A tesód miért több ezektől? Pénzt kap érte vagy mi?

Ne bosszantsd magad emiatt. Felesleges.

2017. jan. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez egy kérdezős oldal, miért húznám rá másra a problémám? hát beszarok rajtatok. Egyébként szülők véleményét kértem, nem pedig velem egyidős gyökerekét.
2017. jan. 19. 17:22
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: tudom, hogy nem leszek több, csak emiatt az én vagyok jobb nálad dolog éreztetéséből van kicsit elegem. Egyébként erről még senkinek semi mertem beszélni és nem is fogok.
2017. jan. 19. 17:23
 9/15 veinig válasza:
97%
Tudom, nehéz, de ne foglalkozz ezzel. Az én családomban az az ember aki orvos, jogász vagy közgazdász. Ehhez képest én éppen csak átmentem az érettségin, utána szakmát tanultam. Majd felnőtt fejjel elvégeztem egy egyetemet. A mai napig sehol sem vagyok, mert nincs dr a nevem előtt. Illetve ma már egy kicsit feljebb léptem, de nem sokkal. Azért léptem feljebb, mert családom van, eltartom őket, normálisak a gyerekeim, stb. Nemsokkal vagyok feljebb mint régen, de valamivel igen. Ami sokat segített nekem, hogy látom, hogy a társadalom nagyon megbecsüli a munkámat és személy szerint engem is. Te csak csináld amit szeretnél, ne foglalkozz ezekkel a megjegyzésekkel. A te életedet te éled, neked kell a boldogságod megtalálni. Biztos vagyok benne, hogy szeretnek téged, csak nem tudják kifejezni. Tudom, hogy most nehéz, és ezek fájni fognak még sokáig, de ha a dolgodat becsülettel végzed, akkor majd megjön a családban is megbecsülés. Igaz, ez még kb 10-20 év, de kitartás neked!
2017. jan. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Utolsónak igaza van, hiába van lepontozva. Te küzdöttél, tudod merre szeretnél továbbtanulni, és ha a benn vagy államin, a szüleidnek kutya kötelességük tiszteletben tartani a pályaválasztásod. Valószínűleg úgyse abban a szakmában fogsz dolgozni életed végéig. Egyébként azt.gondolom, hogy a szüleid telhetetlenek, és csak téged frusztrálnak fölöslegesen. Gratulálok nekik.
2017. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!