Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit gondoltok erről?

Szülőként mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Na próbálok rövid lenni. 18 éves leszek, végzős vagyok, van egy nővérem aki orvosin tanul és rettentően okos, büszke is vagyok rá. A minap anyukám és apukám ezt mondták: "...hát igen, téged se fognak évvégén kiszólítani a ballagásodon semmiért sem, csak max közösségi munka miatt." Annyira rosszul esett ez, hogy el nem tudom mondani. Tény, hogy a suli legerősebb osztályába járok, nagyon okos nálunk mindenki, minden 2. embernek felsőfokúja van és vannak páran akik sok versenyre is mennek, eredményeket érnek el azokon. Nos, én is jártam szavaló versenyekre kb 5.es koromig, aztán pár kudarc és megjegyzés miatt nem mentem többet, gimiben pedig a tanár meg sem adta a lehetőséget.. A jegyeim elég jók, mindig csak 1 v 2 db 4esem van a többi mindig 5ös. Én örülök ennek is, hisz jó érettségit szeretnék írni és bekerülni az NKE-ra. Nem értem hogy anyukámék miért mondtak ilyet, mintha rohadtul alábecsülnének és gyengének minősítenének, és csak akkorlennének büszkék, hogyha én is ilyen-olyan országos első lennék stb. Tényleg nagyon rosszul esett. A pályaválasztásomat se nagyon támogatják, mert szerintük jogra kéne mennem mert annak neve van. Ti kívűlállóként mit szóltok ehhez?

Szerintem tök normális vagyok, vannak barátaim, nem vagyok antiszoc, és rengeteget tanulok általában még ha nem is járok versenyekre...


2017. jan. 19. 16:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj ezen feleslegesen. Majd meglátod, amikor kilépsz a nagybetűs életbe, hogy a kutyát nem érdekli, hogy a középiskolában milyen versenyeken vettél részt. Ezekről egyébként is meg van a véleményem, haszontalan. Kevés az olyan projekt és versenykiírás az iskolák számára, ami valóban hasznos is tud lenni a későbbiekben.
2017. jan. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekem meg pont azért vannak önértékelési és különböző pszichés problémáim, mert anyám alkoholista, paranoid (orvosilag kimutatva) skizofrén volt és egy időben még prosti is.

Apámat meg nem is ismertem.

Ezért mindig úgy éreztem a suliban, meg mindenhol, hogy lenéznek... Hazugságokat találtam ki, azok miatt meg féltem, hogy lebukok, stb.

Ezért még ma is szociális fóbiám van (és nem antiszociális személyiség zavarom, az egész más: pszichopátia vagy szociopátia).

Én gimiben nagyon rossz tanuló voltam, de az érettségim nagyon jó lett, mert akkor pont voltak barátaim akik erőt adtak.

Aztán elsőnek olyan egyetemre mentem ami társadalmilag nagyon elismert, de abbahagytam, mert az adott dologhoz nem voltam elég elhivatott. Most egy "büfészakra" járok, de én ezt szeretem és kitartással munkám is lesz.

Szóval szerintem nekem rosszabb volt mint neked kérdező, de ettől persze még te is megélheted ezt ugyanolyannak akár...

A szüleid (rőviden és csúnyán) sznob põcsfejęk.

Azt kell megtanulnod, hogy felmerd vállalni a saját érdeklődési körödet és pozitív vissza jelzések nélkül is tudj azzal foglalkozni ami iránt TE lelkesedsz!


Egyébként miért pont közszolga akarsz lenni? :)

És rendőr, katona vagy "közigazgató"? :D

2017. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

igen, meg kell próbálnom így felfogni. Hát a rendészet érdekel, és talán elég elhivatottnak is érzem magam a pálya iránt, már régóta ez a suli a célom :)

Köszönöm a hasznos tanácsokat. Mennek a zöld kezecskék.

2017. jan. 19. 18:18
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
A szüleid hülyék.
2017. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Mraz Ariston Simon ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Évek óta nézegetem ezt az oldalt és csak miattad regisztráltam és vártam ki ezt a 15 percet.

Először is tarts ki, nagyon kemény lesz, de az eredményeid megvannak, acélozd meg magad és sikerül az az érettségi.


Viszont. Az NKE-t és a rendészeti álmodozást felejtsd el! Azonnal! Kivétel, ha van valami nagyon jó csókod a rendszerben és rá mered tenni a tétjeidet, hogy még akkor is ott lesz, amikor végzel, különben 90% az esély rá, hogy valami komoly szivattyúba fogsz csak belekerülni (Mondjuk helyből egy laza 4 hónapos röszkei buli, vagy a KR valami borsodi-zempléni faluban kitelepülve). És a rendészetből nem, vagy csak nagyon nehezen lehet ám kiszállni. Piacképes, akár külföldön is hasznosítható tudásod nem lesz, fejlődni nemigen fogsz tudni. Életpálya, olvass utána, röghözkötés örök időkre - értsd 5 évente 4! ezer nettóval emelkedik fixen a fizud, ha mázlid van lesz beo és akkor 25 év alatt eljutszhatsz oda, ahová a társaid akik civilbe mentek eljutottak 10 alatt. Romantikus és úgy reklámozzák, hogy hűha. De ha már olyan társadalmi közegből jössz, hogy a szüleid mindkettőtöket tudnak egyetemre járatni, akkor nagyon gondold meg, mert ha rossz lapot osztanak és megrekedsz a rendszerben, te már ezt nem biztos, hogy meg fogod tudni adni az utódaidnak. (Oké ez máshol is így van, de egy jól odatevős műszaki végzettség ezerszer többet ér). És persze a gömbölyűt visszük, a szögletest gurítjuk mentalitáshoz is hozzá kell ám edződni, kb. már az elejétől és mindörökkön örökké. Bocsánat az offért.

2017. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!