Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam anyának finoman,...

Megmondjam anyának finoman, hogy a féltestvéreim miatt járok haza kevesebbet? Vagy ez túl bántó lenne?

Figyelt kérdés

A nagy 7 éves, a kicsi 3 hónapos lesz most. Én elsőéves egyetemista vagyok, Pesten tanulok.

Ha hazamegyek, semmit nem tudok pihenni. Vagy megkér anya, hogy vigyem reggel a nagyot suliba, délután menjek érte, vagy segítsek neki a háziban, vagy a babával csináljak valamit, figyeljek rá... A 2 és fél/3 órás vezetés alapból lefáraszt, meg itt pörgök kb mindig, nem nagyon van időm nyugiban lenni. És így már otthon sem annyira, így kevesebbet megyek haza, mert itt maximum lemondok pár programot és csend van a lakásban, nem rohangál senki, nem kelek gyereksírásra hajnalban. Csak múltkor is mondta, hogy mostanában alig járok haza, sosem lát és csak telefonon beszélünk... És erre nem tudok mit mondani, mert megbántani nem szeretném, meg ettől függetlenül szeretem a testvéreimet.


2017. jan. 21. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésedből kiderül, hogy nem a féltestvéreid miatt nem szeretsz hazajárni, hanem anyád miatt. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy nem neked szülte a gyerekeket, és te nem azért mész haza, hogy bébiszittert játssz.
2017. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Sajnálatos, hogy manapság alig van normális család. 10 / legalább 7 elvált szülők gyereke. Itt is sok kérdésben féltestvér, mostoha, válás a téma.
2017. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Utolso, egyszeruen arrol van szo hogy ahol minden rendben ott nem irnak ki kerdest mert nincs miert.


Mondd meg finoman anyudnak hogy szereted oket de nem tufsz igy tanulni vagy a barataidat meglatogatni akik otthon laknak.

2017. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondtam apámnak, hogy bár imádom a három éves húgomat, de nem tudok miatta tanulni, pihenni stb, emiatt megyek ritkábban.

Azóta figyelnek rá, hogy amikor ott vagyok, akkor nekem is legyen időm magamra.


Szerintem te is mondd meg, hátha anyukád csak nem veszi észre magát.

2017. jan. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan megmondhatod neki, hogy azért nem mész sűrűbben, mert számodra egy ilyen hétvége fárasztóbb, mint az egész egyetemen töltött hét együttvéve. Szereted a tesóidat, de nincs nyugtod tőlük, és jobban érzed magadat Pesten. Ha hazamész nem a gyereke vagy, hanem az ő segítsége.

Ezen lehet, hogy megsértődik, de ha van esze, akkor be fogja látni, hogy nyilván neki is jól jön, hogy besegít valaki, de így meg te nem érzed jól magadat otthon, és ezzel csak el fog üldözni, ahogyan már tulajdonképpen meg is tette.

2017. jan. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!