Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem ra apaekat a...

Hogy vegyem ra apaekat a kollegiumra? (Igy nem tenne bejelentest az iskola a gyamugynek)

Figyelt kérdés

Egy elozo kerdesem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Azota elmondtam apaeknak hogy tudnak rola a suliban. Holnap beszelek meg apaval, nem tudom pontosan mirol, de szerintem felmerul a kollegium.

A lenyeg, hogy nem hiszem hogy belemennek. (Legalabbis nem konnyen).

Mivel gyozhetem meg oket? Nagyon nem akarnak elengedni, es a neveloanyam meg ugy van vele hogy inkabb elmegy o a ket picivel. (De szerintem ezzel csak zsarolja apat, nem fog elmenni)


2017. jan. 21. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A korábbi kérdésedben írtál a védelembe vételről, most ez fent áll még?

Mert ha igen, akkor a családsegítőd és a gyámhivatal együttesen előírhatja feladatként a szüleidnek a kollégiumot addig, amíg a családi problémák nem rendeződnek kissé. Ilyen esetekben ún. esetkonferenciát szoktak összehívni (biztos voltál már te is ilyenen, ha volt korábban VV, te már elég idős vagy hozzá), ahol jelen van nemcsak a családsegítő és ti, hanem a suli, ovi, egyéb intézmények is, akikkel kapcsolatban álltok (pl. ha jártok esetleg pszichológushoz). Itt közös megbeszéléssel le lehet fektetni ezt feladatként és célként, főleg akkor, ha még te is ezt szeretnéd.

Ha másképp nem megy, akkor akár te magad is bemehetsz a családsegítőtökhöz. Amit én még javasolnék, ha eddig nem is került rá esetleg sor (nem olvastam a válaszokat, csak a főkérdést mindenhol, szóval bocsánat, ha a régebbi kérdésekben említve volt), de ingyenesen kérhetsz pszichológusi segítséget szintén a családsegítődnél, ha szeretnél egy kívülállóval beszélgetni akár a nagyapádról, akár a családon belüli bántalmazásról. Rá ugyanolyan titoktartás vonatkozik, mint bármilyen orvosra, egyetlen kivételt a bántalmazás miatti jelzési kötelezettség jelent, de ezen már túl vagytok, hiszen azt írtad, ezért volt a VV, tehát nagyobb bajod nem lehet belőle.

2017. jan. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazabol minel kevesbe szeretnem a csaladsegitot meg a gyamugyet belevonni. Igy is ez volt a problema.

Valahogy jo lenne, ha apaek megertenek, hogy nem tunnek el az eletukbol, nem fognak elvesziteni attol, hogy heti ot napot nem toltok otthon. Meg persze azt is, hogy igy nem lenne bejelentes. (Ami utan az a minimum hogy gyakrabban jarnak majd ki hozzank.)

A nagypapammal kapcsolatos ugyben annyi elorelepes tortent, hogy mar sikerult errol beszelnem. Nem apaeknak, hanem osztalytarsnak, de azt hiszem ez kezdetben eleg. Foleg hogy akkor is nehezen mondtam el, mert nem birtam ki siras nelkul. Meg egy ideig nem mennek pszichologushoz.


Szoval hogyan erveljek a kollegium mellett? Mert egyelore (vagy egyenlore, nem tudom melyik helyes) azzal jarnek a legjobban ha elengednenek. Anelkul, hogy be kellene vonni a csaladsegitot vagy a gyamugyet.

2017. jan. 21. 17:27
 3/3 KoviTibi27 válasza:

Ha érvelni akarsz, akkor az legyen az érv esetleg, hogy apád menjen be és tényleg beszéljen az ofőddel - esetleg beszéljetek hármasban vele.

És tarts ki amellett, hogy ki akarod próbálni!!!

Ha jól értettem nem akarsz pszichológushoz menni (ékezetek hiánya miatt nem egyértelmű). Ebben viszont úgy támogatnálak, hogy minél hamarabb keress egyet, vagy kérj az ofődtől segítséget, hogy beszélhess egy gyermekpszichológussal. Hidd el, nagyobb gáz, hogy rágod magad, mintha beszélnél vele! A pszichológus nem orvos, és nem fogja leharapni a fejed, sokkal inkább elbeszélgettek, és segíteni fog a döntésben is. Olyan szempontból viszont orvos, hogy köti az orvosi titoktartás! Tehát amit elmondasz, az köztetek marad csak.

Mellesleg lehet, hogy egy nevelőszülős megoldással járnál a legjobban a végén, ahol valóban szeretetet kapnál - ami egy ilyen korban járónak nagyon is kijárna! És ne idegenkedj ettől, aki nevelőszülőnek áll az pontosan azért teszi, hogy ilyen sorban lévőknek segítsen!

Kitartás és vigyázz magadra!!!

2017. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!