Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van. Én csak azt...

Elegem van. Én csak azt szeretném, hogy nem normális kapcsolatunk legyen. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mindenért... MINDENÉRT kiabál,leszid... Most már káromkodni is. Annak is örülnék,ha azt mondanátok,hogy ilyen egy normális szülő.

Anyum miatt mostanában minden nap sírok és görcsbe áll a gyomrom. Ami azt illeti vidám természetű vagyok általában én vidítok fel mindenkit a suliban... Ahogy nem vagyok vele jobban vagyok.

Sokszor,ha olyannya van leszid ,hogy milyen trehány vagyok és,hogy az égatta világon nem segítek semmit. Ami nem igaz,ugyanúgy részt veszek a takarításban evések után mindig én pakolok el mert ő fogja magát és elmegy. A húgom tényleg hülyeséget csinált és leszidta majd úgy felhúzta magát,hogy már engem is szidott. Pl.:"én csak arra kellek nektek ,hogy megvgyem ezt,megcsináljam azt..."

Van nála 15 000 ft-om,mivel kölcsön kellett adnom neki. Sztem már egy hónapja és múltheten megkérdeztem, de mondtam ,hogy mindegy mikor. Erre most felhozta,hogy én is csak a pénzt tudom kérni.

Közbe tanítónő abba a suliba tanít alsosokat ahova járok. Ott,ha meglát mosolyog. Tanít relaxot és nekünk felelősöknek bemutató óra volt. Engem kirázott a hideg a hangjától,itthon sose beszél így és olyan álszentnek tűnt vagy nem is tudom...

Apum most váltott állást és most még egy hétig nem lesz itthon és én ezt nem bírom!Apuval sokkal jobban kijövök és nagyon hiányzik.

Nem vállalja fel,hogy ő hibázik... Egyszer mentünk el és amíg állt ki a kocsival a postaládában találtam egy fontos levelet. Azt mondta,hogy csak rakjam le az előszobába ő majd elrakja. Egy hétre rá ordító,hogy hová raktam és mondtam... Majd mondta,hogy ott nincs utánna biztos elraktam keressem meg de sürgősen. Keresés közben mondtam neki,hogy de te azt elraktad. Ő meg :"nem" .. én meg amíg keresem egy helyben állt kárba tett kézzel.. majd megtaláltam a levelek közt ahová csak ő szokott pakolni. Erre:"Na ! Végre"


Közbe amellett,hogy segítek, (most vagyok nyolcadikos) eddig minden évben kitűnő voltam (tudom,hogy nem nagy szám, de azzal sem kell nyaggatnia,hogy tanuljak mint néhány osztálytársamat kell) és persze tudom,hogy ezt is köszönhetem neki,hogy megtanultam tanulni.

Abból is elegem van talán ez bánt a legjobban,hogy a suliban a gyerekekkel normális,kedves és türelmes. (Bocsi,hogy hosszú lett,nem tudtam nagyon,hogy,hogy fogalmaztam meg )

Mit változtassak? 😑😑😑 (A mai nap után őszintén már beszélni sincs kedvem vele de nagyon szeretem. Kérlek kíméljetek a rosszindulatú kommentekkel. 😑)

L/14



2017. jan. 10. 20:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Első sorban ha lenyugszol, akkor beszélni kellene vele. De elég nagy prosztó az anyád. "Imádom" ezeket az álszent tanárokat. Meg úgy általában az álszenteket... Undorítóak.
2017. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Nagyjából minden szülő ilyen, a pénzről meg annyit hogy később rájössz hogy amennyi pénzt áldoznak rád, ahhoz képest semmi az a 15.000 ft, és családban egymástól nem kell sajnálni az ilyet.
2017. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Tapasztalattal, es NEM rosszindulatbol irok. Az en anyukam is olyan mint a tied,csak en mar idosebb vagyok. Megtanultam elfogadni. Tolem se ker bocsanatot, sem vallja be ha teved. De ez a normalis nala es megszoktam. En megertem, hogy faraszto lehet, de hidd el neki se lehet egyszeru. Gondolkoztal azon, hogy beszelgessetek melyebb temakrol? 14 evesen szerintem te is meghallgathatod Ot, es ezzel egyutt O is teged.


Az a penz amivel O log neked szerintem meg neg fog terulni nem csak ket papirban amit odalok neked. Nem tudom honnan volt az a penz igy nem itelkezek, de szerintem ne kergesd a plafonra vele mert csak rosszabb lesz. :) amugy eleg negativan johet le amit irtam, meh ha nem is annak szantam. Igazabol csak annyit irnek meg, hogy kitartast, es emlekezz. O is csak egy ember.

2017. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
10%
#3 Így igaz, édesanyukádnak se könnyű, egyébként most serdülsz ilyenkor mindent rossz néven vesz az ember.
2017. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egy normális szülő nem ilyen. Csak néha a legnormálisabb szülőnek is vannak kemény időszakok az életében, amiket nehéz úgy kezelni, hogy ne a körülötte lévőkön csattanjon az ostor.:( Ő ráadásul a munkahelyén a türelem, figyelem és kedvesség szobra kell, hogy legyen, miközben azon jár az esze, hogy hogyan oldja meg az anyagi gondokat, milyen elintéznivalói vannak, amikhez nincs segítsége, ha apád hetekig távol van. Te is érzékeny korban vagy, még nehezebben tűröd, ha igazságtalanul viselkedik, mint egyébként.

Próbáld meg, hogy amikor hazaér, kedvesen és örömmel fogadod, és megkérdezed, mit tudsz segíteni. Legyen rend otthon, fogd be a húgodat is, hogy ne kuplerájba térjen haza, vedd ki a szatyrot a kezéből, ha bevásárolt, és pakolj ki kérés nélkül. Kérdezd meg, milyen napja volt, mesélj neki a sajátodról, főleg, ha jó híreket tudsz neki mondani. Ezek apróságok, de hidd el, hogy sokat számítanak.:-)

2017. jan. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Abba pénz sztoriba nem az fáj ,hogy nem kaptam még vissza nekem teljesen mindegy mert megvagyok és tudom,hogy másban is megkapom és nem is naggadtam,hanem egyszerűen az hogy a fejéhez vágta hogy nyaggatom vele ami nem is igaz...

#3 nem nem vettem roszneven .. Köszönöm!

2017. jan. 10. 21:05
 7/25 A kérdező kommentje:
Amiket leírtál azokat meg is szoktam csinálni,a húgom befogni takarítani... Én? Ha anyu leszid akkor néha fogja magát és bunkózik és belémköt... De majd még valamit igyekszem.
2017. jan. 10. 21:07
 8/25 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog ez, és ráadásul szinte biztos, hogy egész életedben igy marad. Hozzá kell szoknod, hogy nem kapod meg anyukádtól azt a gyöngédséget, amire kamaszként szükséged lenne. Én ugy gondolom, hogy anyukádnak van valamilyen pszichés zavara, és rajtad vezeti le sokszor a feszültséget. Ezzel szorongást és bűntudatot kelt benned. Próbálj meg édesapáddal beszélni majd erről a kérdésről. Ha egy kicsit felnőttebb leszel, akkor talán függetleniteni tudod magadat anyukád véleményétől és magatartásától. Előre megjósolom, hogy korán el fogsz költözni otthonról, hamar önállósodsz, utána nem lesztek napi kapcsolatban, és sokkal könnyebb lesz. Sajnos utána apukádon fogja levezetni a feszültségét...
2017. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
#8 Az én életemet is megjósolhatnád ha ilyen pontosan megy neked.
2017. jan. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném,hogy ne legyen majd vele kapcsolatom. Nagyon ragaszkodó típus vagyok. Lehet ezért fáj...

Nem mindig volt ennyire ilyen... Mindig is a robbanószerkezetet kiabálás volt,de most sokkal jobban.

2017. jan. 10. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!