Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anya állandóa...

Mit csináljak ha anya állandóan leszólja a zenei ízlésem (kpop)? Már nagyon idegesít, hogy folyton ezt kell hallgatnom.

Figyelt kérdés

2017. aug. 23. 18:32
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
40%
Hallgass normális zenét.
2017. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
80%
Nana. A Beatles, Abba részben pop együttesek voltak és nem igénytelenek ;)
2017. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A szülők mindig azt támadják, amit a gyerek túlzásba visz, legyen az Kpop, Rock, "Gót" vagy akármi. Nem akarják, hogy szélsőségesen elsodródj egy irányba. Minél inkább harcolsz ellenük, ők annál inkább azt fogják hinni, hogy csőlátású rajongó lettél. Gondolj bele, milyen képet mutatsz nekik? Nem azt látják Tőled, hogy tűzzel vassal véded ezeket a szépen megcsinált koreai fiatalembereket? Ha így van, nem vetheted szemükre az aggódásukat. Szeretnéd elkerülni a támadásokat, igaz? Ez esetben mutasd meg nyíltan egy másik érdeklődési területedet is. Vagy még jobb, ha mindjárt kettőt. Úgy, ahogy kitetted azt a borítóképet, rakj ki valami másról is valamit jól látható helyre. Vagy csak beszélj róla. Így nem tudják majd mire támadjanak, sőt, nem is akarnak majd támadni, mert azt látják, más dolgok is előtérbe kerülhetnek nálad.


Középiskolás koromban az én szívem is keletre húzott. Rengeteg anime poszterem volt a falon és ha tehettem volna még a cipőfűzőmről is az egyik kedvencem vigyorgott volna rám. Bőven adtam támadási felületet, azonban volt egy dolog, egyetlen egy dolog, amihez a japánok nem értenek úgy, mint a magyar és a nyugati írók: a sci-fi :D (most fog minden Ghost in the shell rajongó tojással megdobálni) Amikor apám azt látta, hogy csillogó szemekkel olvasom az Alapítvány sorozatot, eszében sem volt az animék miatt b*sztatni. Ilyen egyszerű! :)

2017. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
37%
Azok sem azért voltak jók, mert pop volt, még ha csak kicsit is, hanem annak ellenére.
2017. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
79%

Ez szinte minden generáció között ismétlődő probléma, hogy az idősebbnek nem tetszik a gyerek zenéje/haja/ruhája stb. Az én szüleim se voltak odáig, bármit is hallgattam.

Az már nagyobb baj, ha anyukád trágár szavakat kommentel a képed alá, inkább azt kellene orvosolni.

2017. aug. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
0%
Fejlődj.
2017. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
87%
Anyádat tiltsd le facen. Felnőtt emberként ilyet ír egy kép alá?
2017. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
100%
Én metált hallgatok, azt meg az egész családom utálja. xD
2017. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
100%

Én voltam a másik kérdés kiírója:)

Én pl fülesen hallgatom az esetek nagyrészében.

De néha a anya kivácsi egy-két mv-re vagy dalra.

Van olyan, amire meg nem mondaná, hogy kpop. :D

Másrészt mi a baj vele?

Ártok én valakiek?

Nem

Rossz hatással van rám?

Kétlem, hacsak az nem számít, hogy van motivációm nyelvet tanulni, vagy az, hogy néha elő kell kapnom az angol tudásom, ha érteni akarok bármit amihez nincs magyar felirat vagy nem találok



14l

2017. aug. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit kezdeni .

Én pl a mixeket és a rapet meg a rockot is szeretem . Itthon nem hallgatom max akkor amikor zenéket töltök le , de akkor is fülesen . Kocsiba igaz elég hangosan szokott szólni a kultúra . E-miatt kaptam is a fejemre amikor anyámért mentem este mert délutános müszakban volt és a kolléganői meg mondták neki , hogy meg jöttem hallatszik a zene . Egyből azt kaptam , hogy nem igaz hogy nem bírok magammal a kocsi is üvölt én meg a zenét is ordítatom benne . Igaz utánna rá jött , hogy arrol nem én teherek hogy hangos a kipufogó , bár arrol igen , hogy a zene ordít benne . De ha viszem valahova akkor meg halkan megy a rádio mert tudom , hogy utálja a zenei izlésem .

Elég ha annyit mondok hogy amikor fordulok be az utcánkba ki nyitja a kaput mert hallja , hogy a guruló zajláda közeledik .

Amúgy nem tudsz vele mit kezdeni , ne mond neki meg ne mutogasd hogy éppen milyen zenét hallgatsz azt annyi

2017. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!