Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ahol 2 vagy több gyerek van,...

Ahol 2 vagy több gyerek van, ott mindegyik családban lesz "vitázás" a testvérek között az örökségnél, osztozásnál?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szülőktől való örökségre, pl. ház, mert ez elég gyakori, hogy a testvérek civakodnak, mert nem tudnak megegyezni.
2023. aug. 9. 18:18
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
17%
De akinél konfliktus volt, ott miből? Azért elég egyértelmű, hogy annyifele megy az örökség, ahányan vannak, akkor mit lehet ezen vitázni?
2023. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos.
2023. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy min kell civakodni? Törvényileg igen jól le van szabályozva.
2023. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk nem volt. Mi inkább gyászoltunk.
2023. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
90%
11-es: mert valaki(k) úgy gondolják, hogy nekik több járna, mint az igazságos fél, harmad stb. rész. Ennek aztán ezerfére oka lehet, néha még akár jogos is.
2023. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
64%

De mi az, hogy több járna nekik?


Az örökség az örökhagyó tulajdona, ha úgy érezné, valakinek többet akarna adni a tulajdonából, intézkedne.

2023. aug. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
95%
2 gyereknél is van. Tavaly sajnos elhunyt a nagynéném az unokatestvéreim a koporsó előtt vesztek össze egy pár arany fülbevalón, azért azt hozzátenném hogy mindketten elég jómódúak.
2023. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
92%
15 êve meghalt a nagymamám. A nagypapa még él, de akkor nyilván nem tudta volna a temetést intézni. Apám és a húga minden költségen veszekedtek
2023. aug. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk nem volt semmilyen vita. Én az én részemröl közjegyzö elött lemondtam a tesóm javára. Mindent ö kapott. Így nekem nem kellett sehova mennem, mindent ö intézett.

Férjem is ezt akarja majd csinálni, hogy mindent a bátyjának enged örökölni. Bár ott még él Apósom.

Nem kell a fejfájás, hogy majd mit csináljunk a házzal, földekkel.

2023. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
88%
Mi 4-en vagyunk testvérek. Szüleinknek 2 lakásuk volt Budapesten (XVI és V kerület) Tavaly halt meg anyu. Apu már 6 éve meghalt. Mi nem vitáztunk. Eladtuk mindkét lakást, a pénzt elosztottuk 4 felé.
2023. aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!