Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ahol 2 vagy több gyerek van,...

Ahol 2 vagy több gyerek van, ott mindegyik családban lesz "vitázás" a testvérek között az örökségnél, osztozásnál?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szülőktől való örökségre, pl. ház, mert ez elég gyakori, hogy a testvérek civakodnak, mert nem tudnak megegyezni.
2023. aug. 9. 18:18
1 2 3 4 5
 41/50 LuckyLevi ***** válasza:
92%
#40 Te írtad, hogy attól tartasz, hogy ki akarnak túrni. De Te ezt nem fogod hagyni, mert ami jár az jár. De lehet nem jól jött át az üzenet.
2023. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
74%
Attól tartok igen, mert sajnos ilyenek és kis lépésekben látom a jeleket évek óta. Én szeretném a nyaralókat fenntartani közösen a család számára, hogy tudja mindneki használni. Ők el akarják adni és a saját vagyonukat gyarapítani általa. Ez az alapkonfliktus. De mivel en nem vagyok erőszakos és szeretem a békességet, ők viszont erőszakosak és nem szeretnek békében élni, ezért meglátásom szerint arra játszanak, hogy kiszállok az örökösödési harcból majd és lemondok a részemről. Sehol nem írtam, hogy nem fogom hagyni, egyelőre gondolkodóban vagyok, hogy meddig éri meg elmenni.
2023. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 LuckyLevi ***** válasza:
81%
#42 Így már tiszta. Én elengedném.
2023. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
69%

De a szüleid miért csináltak ilyen hülyeséget, hogy össze-vissza egyenlőtlenül íratták ingatlant a nevetekre?


És neked miért baj, hogy mások nem akarnak közös nyaralót fenntartani, miért van ebből egyáltalán konfliktus, ha látod, hogy nekik nem kell, akkor miért nem veszel magadnak egy nyaralót?


Nem értem.

2023. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 LuckyLevi ***** válasza:
81%
#44 Olvasd el, hogy mit írt és meglesz a válasz!
2023. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
81%

44, ez hosszú, hogy miért, akor így intézték, megvolt rá az okuk.


A testvéreimnek az a tervük, hogy csak használják a nyaralókat, de költeni nem akarnak rá, és amikor már jól lerobbantak, eladják. Én ezt butaságnak tartom, én inkább költenék rá, de nyilván ostoba azért nem vagoyk, nem fogok egyedül vagyonokat költeni rájuk, míg mások leszarják.

Érzelmileg fontosak nekem azok a nyaralók, a gyerekkorunkat ott töltöttük, azért szerettem volna megtartani, és a saját gyerekeinket is majd ott nyaraltatni. Azért nem veszek, mert annak semmi értelme, én ezekhez ragaszkodnék. Megpedzegettem, hogy kivásárolom őket majd szívesen, de arról hallani sem akarnak.

2023. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
81%

De akkor te minek költesz egyáltalán rá?


Nem értem még mindig, itt leír@sod szerint te is kevered a sz*rt, mert kötődsz érzelmileg a nyaralókhoz, és nem akarod elfogadni, hogy a többiek meg nem.


De tényleg, minek költsenek rá, ha ők nem is akarják megtartani, azért, mert te igen?


Én se költenék olyan nyaralóra pénzt, amit nem akarok megtartani, ez tök logikus, a te hülyeséged, ha te meg költesz rá.


De azt se értem, hogy a szüleitek meghaltak már egyáltalán, hogy ti már ennyire marakodtok a vagyonok. Mert azt írod, nem rendezték, ezek szerint élnek még, miért nem rendezik akkor?


Biztos még fogsz sértődni, de a saját leírásod alapján te meg a szüleid generáljátok a konfliktust, nem a többiek.

2023. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
79%

Nem költök rájuk, csak szeretnék, hogy megóvjuk az állagát, de ezekre mind-mind hosszútávon fel kell készülni, de egyikük sem partner benne, írtam az okokat. Igen, kötődök hozzájuk, viszont az eladásban benne lennék, ha MOST adnánk el, mert most van értéke is, megéri. Ha tényleg mindenki ezt szeretné. De úgy egyszerűen ostobaság, ahogy ők akarják, hogy először 15-20 év alatt lelakjuk és utána eladjuk így már jóval áron alul. Ennek nem sok értelme van, csak elkótyavetyéljük amit kapunk. Ostoba döntés pénzügyi szempontból.


Ezeket a témákat mind-mind a testvéreim hozzák fel, engem annyira nem érdekelne. Az igazságtalanság viszont bánt igen, de ez is hosszú sztori, sose voltunk egyenlően kezelve a szüleim által. A szüleim abban az álomvilágban élnek, hogy mi jó testvérek vagyunk és megegyezünk majd, sajnos nem látják a valóságot. Nehéz elmesélni 30 év történéseit, és átadni egy család működésének dinamikáját pár soron keresztül, nem is várom el, hogy bárki értse, csak leírtam a kérdés szempontjából releváns infókat.

2023. aug. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 LuckyLevi ***** válasza:
81%
#48 A testvéreid miért nem akarják, hogy kivasarold őket?
2023. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
81%
49, fogalmam sincs, nem igazán tudják rendesen megindokolni. Szerintem ők nem tudnák ezt megtenni, azért nem akarják. Irigység.
2023. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!