Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egy alkoholistának szült...

Egy alkoholistának szült gyereket és most tőlem vár segítséget. Önző vagyok?

Figyelt kérdés

A húgom 10 éve van együtt a sógorommal és 1 éves az unokaöcsém. Tudta nagyon jól tesóm, hogy keményen iszik a srác mégis hozzáment és gyereket szült neki. Az egész család próbált rá hatni mielőtt keső lett volna, de nem hallgatott senkire, sőt eleinte az apuka odáig volt a gyerekért, kiváló szülőnek tűnt úgy 3-4 hónapig és a húgom sokszor a fejemhez vágta mekkorát tévedtem, mikor alkalmatlannak állítottam be a férjét. Egy ideig tényleg jócskán visszavett a piálásból, de nyár vége óta szerintem nem volt egyetlen józan napja sem a sógoromnak, sokat veszekednek és a húgom szeretné elhagyni. Nagyon sajnálom őt, hogy egyedül marad 28 évesen egy kicsi gyerekkel, de amikor megkért, hogy hadd költözzenek hozzám nemet mondtam. Egy kis 1,5 szobás albérletben élek, váltott műszakban dolgozom és őszintén nagyon szeretek egyedül élni. 1 éve van barátom és vele se sietem el pont ezért az összeköltözést, mert így most olyan jó. A húgom kérte, hogy akkor vegyünk ki együtt egy nagyobb lakást, ahova akár majd a barátom is odaköltözhet, de nekem ezzel kapcsolatban is negatív érzésem van. Még régebben sokszor szakítottak, de folyton kibékültek, mert a sógorom mestere az igérgetésnek és most is ez lesz az elhagyásnak a vége, hogy majd ide-oda költözget szegény gyerekkel. Mindig előttem van mikor önelégült fejjel mondta néhány hónapja, hogy a férje megváltozott és máskor nyugodtan tartsam meg magamnak a véleményemet róla, mert őt nem érdekli a szapulás. Most pedig tőlem vár megoldást, de hiába van némi bűntudatom nem akarok rajta segíteni. Az unokaöcsémet a születése óta sajnálom, hogy ilyen apa jutott neki és csak is miatta fordult meg a fejemben, hogy segítenem kellene, de a húgom mindig is ilyen volt, hogy önfejűen ment a maga hülyesége után aztán másoktól várt megoldást a problémákra.

Ha akarnám tudnék neki segíteni, de nem akarok. Emiatt rossz ember és testvér vagyok?


2023. okt. 30. 12:14
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
100%

29: "Rövid távon szemétség pár hétre nem menedéket nyújtani, de hosszú távra én sem cuccolnék vele össze."


Ha egyetlen napra is befogadja őket, ott fognak ragadni! Végleg és visszavonhatatlanul!

Szóval én azt tanácsolom: egy napra se fogadja be a kérdező őket.

A többivel, amit írtál egyetértek. Gyerekvigyázásban különösen rendjén való, ha segít.

2023. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatban hosszu távon nem is tudsz rajta segíteni.
2023. okt. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%

26 nagy igazságot írt, gyerekesekel pont nem nagyon szeretnek foglalkozni a bérbeadók, mert nem lehet őket kitenni, szóval sanszos, hogy be se tudnád fogadni, ha akarnád se.

Ha pénze sincs, akkor szegény tesód duplán hülye volt, mikor bevállalta a gyereket, de ez nem a te felelősséged. Ugye azért családon belüli erőszakról nincs szó?

Szüleid hol vannak a sztoriban? Miért nem hozzájuk megy?

Egyébként szerintem az igenis lényeges, hogy a kerdező már előre próbálta lebeszélni a hugit a hülyeségről. Nem, nem azért, hogy most verje a mellét, hogy igaza lett, hanem hogy a hugi felfogja, hogy vállalnia kell a döntéseiért a felelősséget, mert neki kell kimászni a bajból, ha hülyeséget csinál.

Én borzasztó lelkiismeretes ember vagyok ilyen szempontból, biztos megvívnám a magam csatáját, de végül megkeményíteném a szívem és nem fogadnám be, mert a leírtak alapján ez tipikusan az a helyzet, mikor a kisujjad nyújtod, de hipp-hopp már a karod is kevés lenne. Előbb-utóbb tuti, hogy többet várna el,mint amit adni TUDSZ (nem amit adni akarsz), tehát úgyis te lennél a szemét tesó.

Attól még segíthetsz neki, amiben tudsz, de ne költözzetek össze.

(Ja, és az is szép lenne, ha az ittas férj a te ajtódat verné ordítva éjszaka, mert hiányzik neki a zasszony meg a gyerek... nem, ezt hagyd, hogy ő meccselje le vele, ha kell, a törvény és a rendőrség segítségével, addig ne mássz bele, amíg friss a szitu.)

2023. okt. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember. Én is tudom, milyen, amikor a hozzád közelállónak éveken át magyarázol, kérleled, hogy gondoskodjon az életéről, de ő homokba dugja a fejét, és csakazértsem. Belefárad az ember, és már nem is akarod megmenteni, mert nem lehet. Ha bedobod neki a vízbe a mentőövet, mert fuldoklik, akkor sem mászik fel a hajóra, csak húzatja magát, aztán lehet képes lesz és megint elengedi. Vagy húzhatod örökké.

Az én ilyenem még sosem dolgozott, viszont rendkívül költséges élete van. Magyarázom neki, álljon már a lábára, megkérdezem, mi lesz vele, ha megszűnik a pénzforrása (1 fő szülő, aki hagyni nem fog maga után semmit, és már 60-on fölül van). Vállvonogatás, "tudoooom", de neki most jó így, minden munkával van valami baj, egyik sem jó, mindenre van kifogás. Jólvanakkor. Egy kanyi vasat sem fogok neki adni, ha egyedül találja magát. De szerintem még enni sem. Mert én sem bízom az életemet szándékosan arra, hogy majdcsak kihúz a szarból valaki, mondjuk ő.

2023. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg lehet itt is tanácsot kérni: aca.hu
2023. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok amiért van, aki megérti, hogy itt nem arról van szó, hogy igazam lett végül vagy sem, hanem az a lényeg, hogy hiába lett figyelmeztetve akkor is ment a feje után most pedig úgy kér hatalmas szivességet, mintha ez természetes lenne. Családon belüli erőszakról nem tudok, a viták abból vannak, hogy munka után képes zárásig a kocsmában vagy valamelyik havernál ülni, miközben otthon szükség lenne rá. A szüleinkkel nem jön ki jól, régen amikor szakítás volt mindig haza cuccolt és egy idő után apukám azt mondta soha többet. Az unoka miatt talán belemennének, de a húgom büszke tőlük segítséget kérni, meg tudja jól, hogy örökké ezt hallgatná.

Jelenleg még egy évig kapja a GYED-et, aztán nem tudom milyen tervei vannak.

2023. okt. 30. 14:58
 37/53 anonim ***** válasza:
100%

Látod, apukádnak is elege lett abból, hogy a lánya hülyeségei miatt mindig ők tartsák a hátukat.

Talán pont attól fog megjönni a húgod esze, ha rájön, hogy nem élősködhet senkin.

2023. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%

6-os

10 év után senki nem elvakultan szerelmes.

2023. okt. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját testvérem sztoriját olvastam volna, csak ott már iskolás a gyerek.


Éveken át segítettem, segített az egész család, amikor épp ment a végleg elhagyom... Mindig visszament a párjához a testvérem és amikben mi neki segítettünk, elköltette vele a párja piára.


Engem sokáig úgy tekintettek a párjával együtt, mint fejős tehenet, a gyerekre fogták, miért kell segíteni és mivel sajnáltam, segítettem.


De felnőttek. Felelősséget kell vállalniuk a saját életükért, és én nem fogom az ő igényeiket a magamé elé helyezni.


Te is jobban járnál így.

2023. okt. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy jelen esetben ő nem segítséget vár. Hanem ő elvárja azt, hogy a kérdező úgy ugráljon, ahogy ő fütyül, és elvárná azt, hogy a kedvéért gondolkodás nélkül adja fel a preferált életstílusát.

Nos, erre én azt mondom, hogy nem. És igazából ezen a ponton tök mindegy, hogy egy alkoholista bunkó miatt van-e, vagy mondjuk azért, mert leégett a háza. Az én jogom eldönteni, hogy miről, és milyen mértékben vagyok hajlandó lemondani, és ez nem úgy működik, hogy ő megparancsolja, hogy márpedig most költözz, és akkor én költözök. Nem mellékesen: segíteni sem csak úgy lehet, hogy "na, akkor költözzetek be". Lehet azt mondani, hogy "oké, akkor segítek neked keresni egy olcsóbb albérletet, meg valami otthonról végezhető munkát".

Személy szerint attól is függne a segítségnyújtás nagysága és mikéntje, hogy milyen a viszonyunk. Mert persze, ilyen, és hasonló helyzetekben mindig előszeretettel hozakodnak elő azzal, hogy "de hát egy család vagyunk"... Csak én úgy tapasztalom, hogy ez mindig csak akkor kerül elő, ha a renitensebb félnek kellene valami.

2023. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!