Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egy alkoholistának szült...

Egy alkoholistának szült gyereket és most tőlem vár segítséget. Önző vagyok?

Figyelt kérdés

A húgom 10 éve van együtt a sógorommal és 1 éves az unokaöcsém. Tudta nagyon jól tesóm, hogy keményen iszik a srác mégis hozzáment és gyereket szült neki. Az egész család próbált rá hatni mielőtt keső lett volna, de nem hallgatott senkire, sőt eleinte az apuka odáig volt a gyerekért, kiváló szülőnek tűnt úgy 3-4 hónapig és a húgom sokszor a fejemhez vágta mekkorát tévedtem, mikor alkalmatlannak állítottam be a férjét. Egy ideig tényleg jócskán visszavett a piálásból, de nyár vége óta szerintem nem volt egyetlen józan napja sem a sógoromnak, sokat veszekednek és a húgom szeretné elhagyni. Nagyon sajnálom őt, hogy egyedül marad 28 évesen egy kicsi gyerekkel, de amikor megkért, hogy hadd költözzenek hozzám nemet mondtam. Egy kis 1,5 szobás albérletben élek, váltott műszakban dolgozom és őszintén nagyon szeretek egyedül élni. 1 éve van barátom és vele se sietem el pont ezért az összeköltözést, mert így most olyan jó. A húgom kérte, hogy akkor vegyünk ki együtt egy nagyobb lakást, ahova akár majd a barátom is odaköltözhet, de nekem ezzel kapcsolatban is negatív érzésem van. Még régebben sokszor szakítottak, de folyton kibékültek, mert a sógorom mestere az igérgetésnek és most is ez lesz az elhagyásnak a vége, hogy majd ide-oda költözget szegény gyerekkel. Mindig előttem van mikor önelégült fejjel mondta néhány hónapja, hogy a férje megváltozott és máskor nyugodtan tartsam meg magamnak a véleményemet róla, mert őt nem érdekli a szapulás. Most pedig tőlem vár megoldást, de hiába van némi bűntudatom nem akarok rajta segíteni. Az unokaöcsémet a születése óta sajnálom, hogy ilyen apa jutott neki és csak is miatta fordult meg a fejemben, hogy segítenem kellene, de a húgom mindig is ilyen volt, hogy önfejűen ment a maga hülyesége után aztán másoktól várt megoldást a problémákra.

Ha akarnám tudnék neki segíteni, de nem akarok. Emiatt rossz ember és testvér vagyok?


2023. okt. 30. 12:14
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Viszont o felelotlen anya, hogy a pasi megtartasaert kockara teszi egy kicsi testi-lelki fejlodeset.
2023. okt. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
93%

Milyen egy mocsok kommentek vannak itt.


Kérdező:

NEM VAGY ÖNZŐ!


Senkinek nem tartozol azzal, hogy a saját életedet terheld mások ostoba és felelőtlen döntései miatt!

Neked testvérként az volt a feladatod, hogy beszélj vele, próbálj meg rá hatni, igyekezz jó útra terelni.


Te ennek eleget tettél. Nem hallgatott rád (és senkire), innentől már nem a te dolgod.

Nehogy már te szenvedj azoktól a következményektől, aminek nem te vagy az okozója!


Ez a baj a magyar néppel. Nem bírja felfogni a KÖVETKEZMÉNY fogalmát.


A legjobb döntés, ha minimalizálod ezt a kapcsolatot (tudom, hogy rossz érzés, de akkor is), és éld a saját életedet. Válassz megfelelően párt, majd alapíts családot és legyél boldog!


De ha most te elkezded a saját válladra venni a terheket, akkor a saját életedet is tönkreteszed!

2023. okt. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy önző. A testvéred igazságtalan, a te nyakadba akarja varrni a saját élete minden terhét, amihez nincsen joga. Így tud rád mutogatni, hogy miattad nem tud elköltözni, stb., ahelyett, hogy szembenézne a saját h-ülyeségével, és szem előtt tartaná, hogy a saját életéért csakis ő felelős. Nem a te dolgod őt megmenteni, a döntése következményeitől mentesíteni, hanem az övé. Nem vagy önző, senkitől nem lehet elvárni, hogy a saját életét másodsorba helyezze! Ráadásul nem is értem, mit képzel, albérletbe oda se enged a legtöbb tulaj kisgyereket. Tessék szépen felnőtt ember módjára gondolkodni és felelősséget vállalni magukért: először spóroljon, legyen pénze pl. kauccióra, nézzen lakhatást, és akkor lépjen le, amikor van mire, mibe! Ha nem tud, akkor így járt, kerülgesse csak az alkesz választottját, és hozza ki abból az életből, amit tud! Ugyan min változtatna az, ha a korlátaira akkor jönne rá, mikor már a nyakadon lakik? Ja, semmin, mert k...vára nem érdekelné, hogy hogy lép tovább tőled, élne a nyakadon ugyanolyan felelőtlenül, ahogy eddig tette.
2023. nov. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!